Wpis z mikrobloga

Witajcie Mirki

Spotkałem się z problemem którego nie potrafię rozwiązać sam więc chciałbym prosić was o pomoc.

Sprawa dotyczy zainstalowania offica 2016 na laptopie.

Jest to pół roczny laptop, staram sie zainstalować offica profesionall plus 2016. Powyższy office śmigał już na tym komputerze, lecz pewnego pięknego dnia postanowiłem zrobić reinstalacje systemu.
I wtedy wszystko się pokiełbasiło...
Szczęśliwy z czystym systemem usunąłem wersję offica 2016/365 pre-instalowaną z systemem po czym przystąpiłem do instalacji pakietu office i moim oczom ukazał się komunikat widoczny w załączniku tzn: Napotkano błąd podczas instalowania produktu Microsoft Office Profesional Plus 2016.

Szybko udałem się do wujka google z zapytaniem "o co chodzi?"
Wujek wypluł poniższy artykuł:
https://support.office.com/pl-pl/article/Odinstalowywanie-pakietu-Office-2016-lub-Office-2013-albo-us%c5%82ugi-Office-365-z-komputera-9dd49b83-264a-477a-8fcc-2fdf5dbf61d8?ui=pl-PL&rs=pl-PL&ad=PL

Skorzystałem z narzędzia automatycznego usuwania offica - nie pomogło
cc clener - nie pomógł

Próbowałem ponownej reinstalki systemu i tym razem zamiast usuwać office z panelu sterowania odrazu skorzystałem z narzędzia automatycznego/całkowitego usuwania offica. Ponownie żadnego rezultatu poprawiłem cc clenerem - instalka dalej wypluwa komunikat.

Próbowałem już kilka razy reinstalować system ale nic to nie dało.

Moje pytanie brzmi co mogę robić źle i gdzie leży problem?
Która z instalek offica zostawia wpisy w rejestrze? Ta preinstalowana przez system czy coś zostało z pierwszej instalki?

Będę wdzięczny za pomoc gdyż sam nie potrafię tego rozwiązać nie jestem też pewien czy na pewno zlokalizowałem dobrze problem.

#office #office365 #instalacja #problem #komputery #niedziela #officeniebangla #serwispc

Swoją drogą gdyby ktoś mógł podrzucić poprawnym tagiem do takiego posta było by super.
Pan_Wloczykij - Witajcie Mirki 

Spotkałem się z problemem którego nie potrafię roz...

źródło: comment_HxktVU86XIDewXUhXzz91gb9Z5zYvbwd.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@Pan_Wloczykij: Środowisko NET jest wymagane przez niektóre funkcję office od chyba wersji 2007 (jak weszła obsługa xml). Jeżeli chodzi o Twój problem to najpierw odinstaluj wszystko co jest związane z NET, następnie restart i windows update, pobierz wszystkie dostępne aktualizacje (znając 10 to pewnie wywali błąd że nie może niektórych zainstalować - wtedy ręczna instalacja - wujek google, nr aktualizacji i download - zawsze wywali na stronkę ms z downloadem ).
  • Odpowiedz
@amimasu2:
Po dłuższej przerwie postanowiłem wrócić do problemu. Nie wydaje mi się aby problemem był net framework. Z folderu temp wyciągnąłem raport z instalki. Poniżej niektóre logi. Wydaje mi się że problemem moze byc bład 1603 czyli problem z dostepem. Dość dużo pomogłeś mi w tym temacie czy mogłbym prosić cię o opinię na temat poniższych logow i czy masz może jakiś pomysł jak z tego wybrnać?

27 10:24:49:756::[4860] MSI(ACTIONSTART): 'Action
  • Odpowiedz
@Pan_Wloczykij:
Udało mi się rozwiązać problem w następujący sposób:
Stworzyłem pendrive z nagranym na niego bootowalnym windowsem 10 i zainstalowałem system od nowa.
Po uaktualnieniu windowsa i wgraniu sterowników ze strony asusa instalka offica poszła bez problemu.

Wydaje mi się że problem nie leżał w net framework lecz w tym iż windows preinsalowany przez asusa posiadał aplikacje get office która tworzyła konflikt i nie pozwalała na zainstalowanie offica 2016.
  • Odpowiedz