Wpis z mikrobloga

Nie chce tu atencji, ale wydarzylo sie cos o czym musze tu napisac. Kilka lat temu przeczytalem na mirko wpis jakiegos mirka o tym, ze zapala na cmentarzu na wszystkich swietych dodatkowy znicz na jakims zaniedbanym grobie bo ktos musi sie tez zajac tymi porzuconymi grobami. Od tego czasu robie tak samo. Trwa to juz 3 lub 4 lata. Dzisiaj kupilem 2 dodatkowe znicze i standardowo w trakcie spaceru od grobu do grobu wypatrywalem takie zaniedbane groby bez zniczy. Pierwszy szybko znalazl swoje miejsce, a z drugim mialem problem bo nie moglem dostrzec porzuconego grobu. Na sam koniec spaceru po cmentarzu zauwazylem grob, ktorym nikt sie nie zajmowal przynajmniej kilkanascie lat bo byl caly zniszczony i bez znicza, a napis byl bardzo nieczytelny. Stracilem suche liscie i zapalilem znicz. Stalem tam moze z minute i podeszla do mnie starsza kobieta. Zapytala czy znam mezczyzne, ktory tu lezy. Opowiedziala mi, ze byl zolnierzem i walczyl w II WŚ i m.in bral udzial w Bitwie o Anglie. Pana Jana nie ma juz z nami prawie 40lat, ale wiem, ktory grob bede teraz odwiedzal co roku.

Jak juz idziecie raz w roku na cmentarz to wydajcie te glupie 3zl na chociaz jeden dodatkowy znicz i postawcie go na nieodwiedzonym grobie. Moze ktos Wam tez tak kiedys postawi znicz jak Wasi blizcy nie przyjda.

#czujedobrzeczlowiek #coolstory #protip #przemyslenia #truestory
  • 44
@Heibonna: Możliwe. A uważasz, że kto miał wtedy w podstawówce racje? Ja i moi ziomale czy te wszystkie typiary co "dostrzegały opuszczone groby"? Nie wiem czy teraz w podbazie dalej się czyta swoje wypracowania czasami przed całą klasą ale u nas tak było i kupę zabawy mieliśmy zawsze z tego "posprzątałam ten opuszczony grób i zapaliłam tam znicz..."
@Re-volt: bardzo dziwne w takim razie, że grób był aż tak zaniedbany i tej starszej kobiecie, która do Ciebie podeszła i znała tego żołnierza nie chciało się go sprzątnąć czy chociażby jednego znicza zapalić, bo takie babcie raczej dbają o takie rzeczy. Wniosek jest jeden: chciała, ale NIE MOGŁA tego zrobić. Dlaczego? Bo ona już nie żyje - rozmawiałeś dziś z duchem.