Wpis z mikrobloga

Jak kobieta nie chce dziecka, to się go pozbędzie - w taki czy inny sposób. Całe wieki pokazywały, że tak jest.

@rybitwa_: Morderca zamorduje, w taki czy inny sposób, jeżeli chce. Czy to jest powód, by zaprzestać karania morderców?
Złodziej ukradnie, w taki czy inny sposób, jeżeli chce. Czy to jest powód, by zaprzestać karania złodziei?
Gwałciciel zgwałci, w taki czy inny sposób, jeżeli chce. Czy to jest powód, by
  • Odpowiedz
@Tical25: @ibilon: Ale przeczytaliście w ogóle dyskusję? Ja nie mówię o tym, co jest relatywnie dobre albo złe, tylko jak rozumują dzieciobójczynie. I tak, owszem, są to najczęściej kobiety z nizin społecznych (w przeciwnym razie rozwiązałyby problem wycieczką na Słowację), u których z logicznym myśleniem jest raczej słabo.
  • Odpowiedz
@rybitwa_: XDDDDDDDDDDDDD Z jakiej niby racji ktokolwiek miałby dopłacać do tego żeby inni ludzie robili coś kompletnie opcjonalnego bez czego da się żyć ? Idąc taką logiką powinno się dla ludzi samotnych opłacać prostytutki bo oni przecież też by chcieli.
  • Odpowiedz
Przecież to nie jest tani zabieg i z pewnością nie byłby refundowany w Polsce.


@TlustodupyBialorusin: Wciąż tańszy, niż zasiłki dla tej rodziny przez następne 18 lat.

dziś w przeciwieństwie do XIX wieku, można dziecko oddać i mieć pewność, że będzie miało dobrą
  • Odpowiedz
Ja nie mówię o tym, co jest relatywnie dobre albo złe, tylko jak rozumują dzieciobójczynie.


@janeeyrie: Kogo obchodzi jak rozumują osoby chore na umyśle?

Może zaczniemy wyjaśniać jak rozumują gwałciciele i tłumaczyć ich, że co prawda zgwałcili, ale to tylko dlatego iż pójście do prostytutki jest u nas źle odbierane w społeczeństwie?
  • Odpowiedz
@Asterling: Pracowników, którzy nigdy nie zdobędą wykształcenia i będą żyć, jak ich rodzice - z zasiłków, bo ich biedne rodziny z niskim kapitałem kulturowym nie były w stanie pchnąć ich w normalne życie.

Kogo obchodzi jak rozumują osoby chore na umyśle?


@Tical25: Kryminlogów, prawników, pracowników społecznych, psychiatrów. Osoby, które zawodowo zajmują się organizowaniem sposobu funkcjonowania społeczeństwa społeczeństwa.
  • Odpowiedz
@Asterling: To co napisałeś jest udowodnione tylko w przypadku gwałtów homoseksualnych w więzieniach, gdzie obydwaj mężczyźni są heteroseksualni. Jeszcze nie widziałem żadnych badań potwierdzających tą hipotezę w przypadku gwałtów heteroseksualnych.
  • Odpowiedz
Kryminlogów, prawników, pracowników społecznych, psychiatrów.


@rybitwa_: Zatem czemu to wyjaśniasz na portalu ze śmiesznymi obrazkami, zamiast na jakimś forum prawniczym, czy psychiatrycznym?

Przeciętnego człowieka obchodzi głównie to jak takiej osoby pozbyć się ze społeczeństwa, gdy staje się niebezpieczna.
  • Odpowiedz
Kryterium początku ochrony życia leci po poziome rozwoju świadomości, który wiąże się z rozwojem mózgu w przypadku zwierząt. Dopóki nie ma mózgu, a nim wytworzonej jakiejkolwiek osobowości to nie ma za bardzo czego chronić.


@bcrf: Tyle, że te kryterium jest śmieszne, bo większy poziom świadomości ma krowa czy świnia, niż dwudniowy noworodek. Czemu zatem na mięso nie zabija się noworodków, tylko o wiele bardziej świadome zwierzęta rzeźne?

Beka, że o
  • Odpowiedz
Bo psychiatrzy i prawnicy wiedzą to lepiej ode mnie, im nie trzeba wyjaśniać.


@rybitwa_: A ja myślę, że jednak dlatego, że psychiatrzy i prawnicy nie dadzą się nabrać na taką denną agitację polityczną, mającą przekonać, że aborcja stosowana w ramach antykoncepcji jest konieczna ,,bo biedne dzieci umierajo".
  • Odpowiedz