Wpis z mikrobloga

do wszystkich tych, którzy twierdzą, że bogaci mogą płacić TROSZECZKĘ większe podatki mówię: ZGODA, NIECH TAK BĘDZIE!

ale:

- płacę większe podatki? chce mieć pierwszeństwo w kolejce do lekarza
- płacę większe podatki? chce mieć pierwszeństwo na drodze z sygnalizacją świetlną
- płacę większe podatki? chce mieć pierwszeństwo w urzędach
- płacę większe podatki? chce aby moje dzieci miały pierwszeństwo przy zapisach do żłobków/przedszkoli które zostały dofinansowane chociaż złotówką z budżetu państwa

itd...

dlaczego? jeżeli idę do sklepu lub firmy oraz płacę więcej niż ktoś inny to dostaję lepszy towar/usługę. Tylko w takim przypadku można usprawiedliwić zabieranie "bogatym" większego procenta zarobków, uczciwych #!$%@? zarobków.

#podatki #ekonomia #4konserwy #dobrazmiana #gospodarka #polska
  • 186
  • Odpowiedz
Domniemanie niewinności, a nie domniemanie winy!


@j2416513: w podatkach to akurat średnio działa, jak nie umiesz udowodnić legalności dochodów przez US to dostajesz domiar 75% i po frytkach
  • Odpowiedz
@j2416513:

a) mam prawo wyrazić swoją opinie
b) pochodze z biedy i kiedys dla mnie 1000 zł to było pół wypłaty teraz to jest prawie splunięcie. starcilbym 2000 zł teraz to lipa ale nic strasznego, kiedyś bym jadł trawe z parku. płacę więcej podatków i nie mam bólu dupy o to
  • Odpowiedz
@j2416513: Ta tabelka nic nie przedstawia bo jest manipulacją. Masz tam łączną ilość dróg w danym kraju. Jedne mogły być budowane 100 lat temu a drugie w tym roku. Nie wiem jak te koszty policzyli.
  • Odpowiedz
bo ty i ktoś kto zarabia mniej budujecie to samo społeczeństwo?


@KwadratowyPomidor2: więc czy możemy być jednakowo obciążeni, np. podatkiem liniowym?

jeżeli przytoczymy przykład tej Pani Sprzątaczki, która zarabia dajmy na to 2000 PLN a ja jestem bogaczem (xD) z 6000 na rękę to kto płaci więcej podatku liniowego?
  • Odpowiedz
bo państwo #!$%@? jest zarządzane? za mało ludzi pracujacych/za dużo emerytów? i tysiące innych powodów?


@KwadratowyPomidor2: i rozwiązaniem tych problemów jest #!$%@? tym, którzy wybijają się ponad #!$%@?ą średnią? pakowanie jeszcze więcej kasy w to co po prostu nie działa?
  • Odpowiedz
Wyobraź sobie, że masz wodę na pustyni i spotykasz umierającego z pragnienia biedak i bogacza, w Twoim interesie jest sprzedanie każdemu z nich kubka wody za cały ich majątek.


@wrzesien: cały czas stawiasz mnie w świetle, z którego wynika, że ja chce coś dostać... ja nie chcę żeby mi zabierali

No wątpliwości można mieć tylko mając lewacki podejście, naturalnym jest nierówne traktowanie uczestników rynku


@wrzesien: różnych rzeczy się
  • Odpowiedz
@j2416513: Ten punkt z przejazdem można zamienić na zniżkę za opłaty autostradowe, czy coś.
Ale tak to poza tym propsuje takie rozwiązanie mocno, ludzie by wtedy walczyli zeby zaplacic wiekszy podatek i każdy by na tym zyskał.
  • Odpowiedz
@j2416513: kolosy zagraniczne, które walą miliardowe zyski, które idą do kieszeni za granicami naszego kraju i tam są wydawane powinny mieć #!$%@? podatki chociażby tylko za to, że płacą 1.5k na rękę pracownikom co jest mega śmieszne
  • Odpowiedz