Wpis z mikrobloga

do wszystkich tych, którzy twierdzą, że bogaci mogą płacić TROSZECZKĘ większe podatki mówię: ZGODA, NIECH TAK BĘDZIE!

ale:

- płacę większe podatki? chce mieć pierwszeństwo w kolejce do lekarza
- płacę większe podatki? chce mieć pierwszeństwo na drodze z sygnalizacją świetlną
- płacę większe podatki? chce mieć pierwszeństwo w urzędach
- płacę większe podatki? chce aby moje dzieci miały pierwszeństwo przy zapisach do żłobków/przedszkoli które zostały dofinansowane chociaż złotówką z budżetu państwa

itd...

dlaczego? jeżeli idę do sklepu lub firmy oraz płacę więcej niż ktoś inny to dostaję lepszy towar/usługę. Tylko w takim przypadku można usprawiedliwić zabieranie "bogatym" większego procenta zarobków, uczciwych #!$%@? zarobków.

#podatki #ekonomia #4konserwy #dobrazmiana #gospodarka #polska
  • 186
  • Odpowiedz
@CrtZ: odpowiadanie na taki "komentarz" jak twój to chodzenie po polu minowym. Tak naprawdę nie wiadomo czego można się spodziewać w kontrze, dlatego spokojnie poczekam na rozwój wydarzeń.
  • Odpowiedz
@j2416513: @PaprykarzXL: Całościowo bardzo głupi pomysł. Kto to bedzie kontrolował? kto to bedzie sprawdzał? kasa zostanie zmarnowana na utrzymanie tego wiec odpowiedz jest prosta... prywatyzować wszystko i problemu nie ma. PS bogaty nie płaci podatku tylko ten co sie dorabia dopiero.
  • Odpowiedz
@sexlord: nie chodzi o implementowanie tego rozwiązania w praktyce ale o przedstawienie sytuacji, w której widzę jakikolwiek sens obciążania ludzi nierówną stawką podatkową
  • Odpowiedz
@sexlord: to jaki sens ma nakładanie wysokich podatków na tych, którzy zarabiają lepiej?

inaczej mówiąc, co zyskuje gdy państwo zabierze mi więcej? w przypadku towaru i usług jest to lepsza jakość rozumiana jako czynniki na nią się składające (trwałość, wykończenie, materiały, solidność). Co zyskuje gdy Państwo zabierze mi więcej?
  • Odpowiedz
@sexlord: :) to już nie związane z tematem, ale pierwszy raz gdy usłyszałem o "redystrybucji" dóbr to parsknąłem śmiechem. Ktoś włożył niezwykły wysiłek intelektualny by stworzyć nowe określenie dla "janosikowania" czy mówiąc wprost kradzieży.
  • Odpowiedz
@CrtZ: tak ( ͡° ͜ʖ ͡°) tzn. Wiadomo że lepiej by było gdyby nie wprowadzać progresji podatkowej ale zakładając że wprowadzą ją i tak to w jakikolwiek sposób wyrównuje to niesprawiedliwość z tym związaną.
  • Odpowiedz
@CrtZ: to było by jeszcze bardziej niesprawiedliwe. Już w przypadku podatku liniowego gdy zarabiasz 10 razy więcej płacisz 10 razy więcej, a z publicznych pieniędzy korzystasz na takich samych warunkach jak ten co zapłacił 1/1000 tego co Ty.
  • Odpowiedz