Wpis z mikrobloga

do wszystkich tych, którzy twierdzą, że bogaci mogą płacić TROSZECZKĘ większe podatki mówię: ZGODA, NIECH TAK BĘDZIE!

ale:

- płacę większe podatki? chce mieć pierwszeństwo w kolejce do lekarza
- płacę większe podatki? chce mieć pierwszeństwo na drodze z sygnalizacją świetlną
- płacę większe podatki? chce mieć pierwszeństwo w urzędach
- płacę większe podatki? chce aby moje dzieci miały pierwszeństwo przy zapisach do żłobków/przedszkoli które zostały dofinansowane chociaż złotówką z budżetu państwa

itd...

dlaczego? jeżeli idę do sklepu lub firmy oraz płacę więcej niż ktoś inny to dostaję lepszy towar/usługę. Tylko w takim przypadku można usprawiedliwić zabieranie "bogatym" większego procenta zarobków, uczciwych #!$%@? zarobków.

#podatki #ekonomia #4konserwy #dobrazmiana #gospodarka #polska
  • 186
  • Odpowiedz
Osoby z tak wysokimi dochodami na spokojnie zniosą wyższe obciążenie


@CrtZ: ponownie, na podstawie czego to mówisz i kto dał Ci prawo o tym decydować?
  • Odpowiedz
jakość dóbr i usług publicznych by spadła


@madry_i_mieciutki: może teraz jest po prostu przewartościowana? przykładowo skądś się biorą te informacje o tym, że mamy najdroższe autostrady/stadiony w europie? świecie?
  • Odpowiedz
@j2416513: Teraz jest system degresywny. Co do Twoich pytań o to kto mi dał prawo decydować - ja nie decyduję, ja Ci mowię co mowi o tym ekonomia. Zadecyduje rząd, ktory prawo decydowanie dostał w wyborach.

----

A do najdroższej infrastruktury - to nieprawda, zacznij czytać poważne źródła, a nie wypok jako wyrocznia.
  • Odpowiedz
@wrzesien: nie, mój wywód miał na celu postawić w wątpliwość zabieranie ludziom zarabiającym więcej nieproporcjonalnej ilości pieniędzy do tych, którzy zarabiają mniej a jednocześnie nie dawanie niczego w zamian
  • Odpowiedz
no np. prowadzisz firmę transportową i zarabiasz sporo. Płacisz wyższe podatki choćby po to żeby skompensować że po drogach jeździ 100 twoich samochodów dostawczych (z każdego tego samochodu masz przecież zysk)


@madry_i_mieciutki: słyszałeś o czymś takim jak podatek od środków transportowych, wiesz z czego się składa cena paliwa?
  • Odpowiedz
@ediz4: tak. Słyszałem. Co to zmienia odnośnie istotności progresywnego opodatkowania i tego co zalinkowałem? http://www.trystero.pl/archives/10026

może teraz jest po prostu przewartościowana? przykładowo skądś się biorą te informacje o tym, że mamy najdroższe autostrady/stadiony w europie? świecie?


@j2416513: zapewne z jakiegoś wykopu zrobionego przez kuca i niepopartego żadnymi źródłami.
m.....i - @ediz4: tak. Słyszałem. Co to zmienia odnośnie istotności progresywnego opo...

źródło: comment_5oJ1vEsYgjBprrBnHcCBzRDsAnwaKg0X.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
"sklep nie pobiera obowiązkowego podatku za przywilej stania w tej kolejce"


@j2416513: nfz też nie pobiera a już od początku domagasz się obsługi bez kolejek u lekarzy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
zapewne z jakiegoś wykopu zrobionego przez kuca i niepopartego żadnymi źródłami


@madry_i_mieciutki: czy ta tabelka uwzględnia fakt, że np. w takiej Norwegii trzeba się #!$%@?ć przez jakieś fiordy a w Holandii dodatkowo zabezpieczać podkład ze względu na to, że kraj to prawie jedna wielka Wenecja?

inaczej mówiąc, czy ta tabelka uwzględnia jakość wykonanych dróg oraz trudności związanych z budową?
  • Odpowiedz
odwróć pytanie, dlaczego mam mieć tak samo #!$%@? skoro płacę więcej?


@j2416513: bo ty i ktoś kto zarabia mniej budujecie to samo społeczeństwo?

ja nie mam bólu dupy że kelnerka która mnie właśnie obsługuje dostanie tą samą opieke medyczna co ja, chociaz ja płace pare razy więcej
  • Odpowiedz