Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dlaczego niebieskie paski tracą zainteresowanie różową po pierwszym seksie?
Spotkałam fajnego chłopaka, byliśmy na trzech randkach, po trzeciej skończyliśmy w łóżku. A potem on napisał do mnie, że sorki ale musi o mnie zapomnieć, bo ma za dużo na głowie i nie może się ze mną spotykać. Co to za pierdoły w ogóle? Zrozumiałabym jakby powiedział, że seks był beznadziejny, ale takie żałosne tłumaczenie, eh.
#zwiazki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 98
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@alicemeow
@damianooo5

Tylko on nie pisze o dziewczynach które lubią seks. Tylko takich które mają duży przebieg. Można być w trwałym i długim związku i mieć milion stosunków ale z 1 partnerem a nie z 10. To jest ta znacząca różnica. I jeśli laska się ogranicza i hamuje to wcale nie świadczy o tym ze ma małe libido, bo nie jesteśmy zwierzętami i nad tym można zapanować jeśli idzie to
  • Odpowiedz
a zatem seks tylko z miłości, jak romantycznie!


@portugalka: A wyobraź sobie że sporo ludzi tak to traktuje. Traktujesz to jak sport to się nie zdziw że facet który traktuje to inaczej stwierdzi że jesteś dla niego bezwartościowa.
  • Odpowiedz
Patriarchat to dziwka.

twój patriarchalizm mnie gwałci, mały #!$%@? #pdk


@alicemeow: Ale wracając do tematu - ilość partnerów seksualnych bezpośrednio przekłada się na prawdopodobieństwo zdrady (nie mówiąc o chorobach wenerycznych), więc jeśli ktoś chce być w stałym związku, to w jego interesie jest by samemu zbytnio nie dawać sobie luzu i znaleźć osobę, która też tych partnerów miała mniej. @Mysterii słusznie zauważyła, że jest ogromna różnica między dziewczyną (czy facetem), która długo współżyła z jednym partnerem, a dziewczyną (czy facetem), która sypia z randomowymi osobami. Ta druga osoba będzie po prostu nieatrakcyjna, jeśli komuś zależy na trwałym związku.

I trzeba z tym handlować, że ktoś będzie odrzucany w przedbiegach z takich "patriarchalnych" powodów :). To nie znaczy, że ktoś "ma się" hamować, panuje wolność w tym temacie. Ale "przebieg" u kobiet jest traktowany negatywnie, niektórym kobietom przeszkadza też wysoki "przebieg" u mężczyzn. Tak
  • Odpowiedz
ŚwietlistyŻul: Wytłumaczeń jest kilka, ale musisz wiedzieć że faceci bardzo często dają tą słynną atencję, są mili itd. Właśnie dlatego że chcą cię zaliczyć... Wszystko. Mogło być tak że facet lubi zdobywać. Mogło być tak że wyjątkowo podobałaś mu się fizycznie, miałaś w sobie akurat to coś co działa na niego dużo bardziej, niż standardowa, naga, zgrabna kobieta. Czasami nie można bezpośrednio tego uchwycić, nie musi to być też cecha fizyczna.
  • Odpowiedz
SześcioramiennaKrowa: @portugalka:

Może kobiety też powinny zacząć gadać, że chcą faceta z małym przebiegiem, zwłaszcza te wartościowe. Skoro mają wymagania co do butów, to tym bardziej powinny do facetów.

Przecież kobiety nienawidzą prawiczków i facetów z malym przebiegiem, mają ich za skończone zera. Za to badboye ruchające wszystko co się rusza którymi rzekomo też się brzydzicie nie mogą się od was odpędzić (jedynie 5-10% najwartościowszych kobiet wie, że ruchacz nie jest dobrym materiałem na partnera i takich omija).
Poza tym zgadzam się z @Mysterii, która jako jedyny #rozowypasek chce
  • Odpowiedz
@alicemeow: jesteś osobą, która stara się znaleźć logikę tam gdzie jej nie ma. Nie stawiaj na równi kobiet i mężczyzn w poruszanej kwestii bo spotka Cię wyłącznie rozczarowanie i tysiące pytań bez odpowiedzi.
  • Odpowiedz
@pqp_1: ja się zastanawiam i Tobie radzę się zastanowić, co się kryje po spodem tej agresji werbalnej i frustracji, którą wyrzygałeś z siebie na obcą osobę z internetu i dlaczego pojawiła się u Ciebie potrzeba obrażania kogoś kto uważa, że kobiety sobie mogą realizować swój popęd seksualny jak chcą, jeżeli nikogo nie krzywdzą i nie powinny być za to wyzywane

@Mysterii: A ja piszę o tym, że kobiety
  • Odpowiedz
@alicemeow: Jeżeli chodzi o zdrady, to doszukano się reguły "oficjalnie" w badaniach. Faktycznie jest wzrost niezadowolenia w małżeństwach/długoterminowych związkach, który rośnie wraz z ilością partnerów seksualnych w przeszłości:

http://national.deseretnews.com/article/2155/how-your-premarital-experiences-can-affect-your-future-marriage.html
https://www.researchgate.net/publication/226141632_Premarital_Sex_and_Marital_Satisfaction_of_Middle_Aged_Men_and_Women_A_Study_of_Married_Lithuanian_Couples

Są też badania, które bezpośrednio odnosza się do
  • Odpowiedz
@alicemeow: to nie jest patriarchat tylko biologia. Pytaniem otwartym jest czy nie robisz sobie więcej szkody wychodząć w obecnych czasach poza ramę. Są rzeczy których się nie przeskoczy. Warto szukać ludzi, którzy postrzegają świat podobnie do nas.
  • Odpowiedz
@alicemeow: licz sie z konsekwencjami swoich czynow, tyle, bo jak narazie to ty tutaj zarzucasz co wolno, a co nie i cala dyskusje sprowadzasz pod swoj, oczywiscie w twoim mniemaniu jedyny sluszny tok rozumowania

kobiety niech robia co chca, ale niech licza sie z tym ze inni faceci tez moga robic co chca i ten wpis to tylko przyklad, ze to ze laska sie komus odda na 2-3 randce nie
  • Odpowiedz
@Poprawie: zajebiste podsumowanie, 2/10 bo odpisalem

swoja droga zastanawiam sie czy skonczylas liceum bo to chyba tam nabywa sie umiejetnosci rozumienia czytanego tekstu i jego interpretacja
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny:
W tych litewskich badaniach próba jest bardzo mała (41 par), żeby wyciągać takie wnioski, poza tym tam ze względu na podwójne standardy (jak piszą autorzy) jest tam bardzo mało kobiet, które miały relacje przedmałżeńskie. Przy takiej próbie raczej nie ma co się doszukiwać związków przyczynowo-skutkowych interpretując wyniki. No i zdanie "There was no significant link between marital satisfaction and having an experience of premarital sex for either men or women." : )
Strona, którą podałeś (http://national.deseretnews.com) jest mocno zagięta w chrześcijańską stronę, więc sama znalazłam badania z Before I Do, znalazłam również tabelę wyników, gdzie owszem, jest związek między satysfakcją z małżeństwa, a uprawianiem seksu tylko z mężem/żoną i tam jest silna korelacja istotna statystycznie (co swoją drogą jest zbieżne z religią), ale sama korelacja między satysfkacją z małżeństwa a liczbą partnerów seksualnych jest nikła , więc wychodzi na to, że wcześniejsza rozwiązłość seksualna nie ma zbyt dużego znaczenia w satysfakcji z małżeństwa.

Nie mam już dzisiaj czasu zerkać na te ostatnie badania, bo mam jeszcze trochę nauki, a to jest przewalanie się przez dane, ale spojrzę potem : )
Ja myślę, że wyniki badań nie wskazują niczego jednoznacznie i nie jesteśmy w stanie naukowo przewidzieć, czy ktoś nas zdradzi, kto z większym prawdopodobieństwem i dlaczego, ciężko brać tak dynamiczną rzecz jak relacje międzyludzkie pod lupę i szukać tu aksjomatów. Ludzie nie są racjonalni i pewnie nigdy
  • Odpowiedz
@alicemeow: mozesz lubic co chcesz, nikt nikomu nic nie zabrania
ale nie krytykuj ludzi za to ze nie lubia puszczalskich kobiet
kobiety lubia seks, ale to nie oznacza ze powinny spac co weekend z kim innym
dla ciebie pewnie to normalne, dla mnie i dla innych nie i co teraz ? bedziesz uwazac ze twoje myslenie jest jedyna prawda i kazdy inny sie myli?

widze ze usilnie probujesz tlumaczyc fakt
  • Odpowiedz