Wpis z mikrobloga

Ktoś może zamówił telefon na jakiejś fejkowej stronie? albo ktoś z Was miał do czynienia ze stroną ultragsm.pl ? bo prawdopodobnie kupiłem telefon który nigdy do mnie nie dojdzie. chciałem sie zapytać, czy jeżeli wlasnie ten telefon nie przyjdzie to czy mogę od nich prosic o zwrot pieniedzy? firmka przez którą jest prowadzona strona to http://www.iai-shop.com/ , ktoś pomoże?
  • 832
@oli161: @ozzymon: z tego co czytałem to róznie bywało, parametry zwykle się zgadzały jednak po numerze IMEI można rozpoznać jaka to dystrubucja i ludzie pisali ze dostali naprzykład z dystrybucji USA.
Bardzo dużo watków tu na wykopie zostało usuniętych ( przez autorów ) bo ludzie pisali w czyiś tak jak my tu teraz. Było tam duzo fajnych informacji.
Ja nie twierdzę ze Oni oszukują bo jak ktoś zamawiał bez posrednictwa
@oli161: nie wiem ile taki telefon kosztuje na allegro, nie interesuje sie iPhone ;). Ja brałem telefon w cenie z sklepu po to zeby mieć tą cenę. Jeśli będzie do zapłacenia 23% vat to nie biorę i pisze na opineo ze zostałem prowadzony w błąd. Oni na stronie sklepu piszą że 2 % celnicy moga chcieć.
@oli161: ja bym nie ryzykował, ja 6s też odsyłam bo boję się, że to będzie refurb. Po zakupie naczytałem się iphony na rynek chiński mają różnego blokady na google i youtube ze względu na chińskie prawo, te niby są z hong kongu i ich to nie dotyczy (hong kong ma swoje prawo) ale...
@plato: każdy telefon produkowany jest w chinach bez wzgledu na to czy to masz na rynek chiński czy UE czy US. Wszystko robią chiny. W sklepie kupujesz telefon który został sprowadzony przez dystrybutora, zostało opłacone cło i VAT. DO tego w koszty telefonu wliczona jest maraża dystrubutra, marki pod która jest telefon sprzedawany, koszty gwarancji itd.
Taki sklep organizuje sam gwarancje na terenie polski, więc może obnizyc koszty, maraże mają dużo
@skartabel: Telefon kupił nie świadomie mój ojciec, pisałem o tym wyżej, był pewny że dostanie normalną fakturę. Bez niej to bardziej opłaca mi się pójść do ispota albo cortlandu i po otrzymaniu normalnej faktury wyjdzie taniej jak u nich. Nie wiem ile razy kupowałeś coś od Chińczyków ale uwierz mi wcale nie jest tak kolorowy. Jeżeli to przyszedłby refurb ale naprawiony oryginalnymi częściami to jeszcze by dramatu nie było. Oczywiście, że
Ja już czekam miesiąc, Kupując telefon szukałem opinii i nie bylo negatywów. Dzwoniłem przed zakupem do sklepu i pani potwierdzila ze telefony są oryginalne i nie ma czego sie obawiać. Teraz naprawde się niepokoje. Zapłaciłem sporo pieniedzy i nie popuszczę tak lekko. Ktokolwiek kto dostał swoją przesyłke niech napisze i jak wrażenie , czy telefon nowy, czy odnawiany itd. To juz absurd ,że ktoś w taki sposób oszukuje na taką skalę. Na
@Kuba_999 w razię co jak będziesz potrzebował do udowodnienia mam screeny porobione ich strony tego ,że firma jest z Krakowa. Napisałam do Urządu Celnego ,że nie odbieram przesyłki oraz od ultragsm ,że prosze o zwrot. KONTAKT SIĘ URWAŁ nagle.. zawsze odpisywali. Denerwuje się bo odesłałam telefon , i nie będę mieć ani jego ani pieniędzy ...
Ok, dzięki. Ja teraz też porobiłem screeny strony, lecz bez adresu.. Mam to samo, lecz ja póki co ani słychu ani widu o przesyłce, a to juz miesiąc.. Możesz podac adres sklepu który był na stronie? Sprawdzę chociaz na street view czy to realna miejscówka..
@Kuba_999: napisałeś do nich żeby ci wysłali kod na śledzenie paczki? , mi dali kod śledziłem i po miesiacu przyszedł tel taki jak zamawiałem i oryginalny numery się zgadzały
@elnino8: Dostałem tydzień temu taki kod i strone https://www.17track.net/pl do śledzenia. Informacja jest, że paczka jest w holandii tam została spakowana ( 25 listopada) i wysłana ( dzisiaj, czylli 30 listopada), zamówienie składalem 31 października... i juz po kilku dniach od zamówienia mialem maila ze wysłali a tu znowu mail ze wysylanie ale z Holandii... Jeśli można wiedzieć jaki telefon zamawiałeś ? Naprawde jestem zaniepokojony bo to że tyle ludzi dostaję
@Kuba_999: mój tel też szedł przez Holandia i później dotrze do warszawy i wtedy na stronie poczty polskiej będziesz mógł śledzić przesyłkę ,w polsce powinna paczka być w piątek a w środę już w twoim domu bo w warszawie długi przestój robią ,ja zamawiałem xiaomi redmi note 4 wersje 3gb ramu i taka do mnie przyszła ,zamawiałem dużo rzeczy z chin z różnych sklepów i najszybciej mi szło 2 tygodnie a