Wpis z mikrobloga

W końcu po ponad 3 tygodniach walki z zatokami wracam do #mikrokoksy ( byłem 3 razy przez ten czas ale był dramat) no i wracamy do #lowcarb bo sobie odpuściłem ostatnio - przy antybiotykach starałem się spożywać więcej owoców i warzyw coby florę jelitową utrzymać. Przybyło w sumie około 2kg przez ten czas więc nie ma dramatu - pewnie w tydzień na węglach poniżej 50g mi to zleci, sporo też pewnie w tym wszystkim wody - kilka razy była gorączka i sie odwadniałem a później nawadniałem(byłoby smiesznie gdyby ppo tygodniu mi spadło poniżej poziomu sprzed choroby).
Wracając do tagu #lchf - przygotowałem sobie na jutro do pracy słodkawą przekąskę - uwielbiam kokosy/wiórki/mleko kokosowe i stworzyłem sobie biełkowo-tłuszczowy (no i troche węglowy) serek.

Skład:

Odżywka białkowa WPC 80 Ostrovit (owoce lasu) - 50g
Twaróg półtłusty (taki był pod ręką) - 250g
Mleko kokosowe (90%) - 100g (ok pół szklanki)
Wiórki kokosowe - 50g

Całość ładnie mieszamy łyżką/widelcem i odstawiamy do lodówki na noc. Żałuję że nie mam obecnie białka o smaku kokosowym ale w sumie owoce lasu pasują do zestawu bo zabijają kwaskowatość twarogu.

MAKROSY:
B - 83g
T - 67g
W - 33g (sporo ich w odżywce niestety)
1000kcal

A dzisiaj z racji że jestem jeszcze pod opieką (karmienie) #rozowypasek wcinam krem dyniowy na ostro z papryczką habanero, imbirem oraz cynamonem - rozgrzewa naprawdę konkretnie - i jednak już się żona wyuczyła - dodaje śmietanę 30%

#dieta #silownia #mikrokoksy #keto #lowcarb #oponaspadanalchf #gzw #gotujzwykopem
  • 8
no ale przy lchf flora jelitowa sie zmienia, juz nie jest taka sama jak przy żywieniu tradycyjnym kiszonki są spoko, ale duza ilość owoców i warzyw może Ci bardziej zaszkodzić niż pomóc.