Wpis z mikrobloga

Trafiła mi się stronka na #drupal. Wykonana chyba w 2010 roku, na Drupalu z 2008 roku (taka data jest w pliku install.txt). Muszę pozmieniać kilka rzeczy na stronie, mam jednak taki problem, że po skopiowaniu bazy danych i plików strony www i uruchomieniu wszystkiego lokalnie, jedyna rzecz, któ©ą mogę zrobić, to… zalogować się. Nie działa menu administratora, menu nie administratora, w ogóle nic nie działa. Na serwerze produkcyjnym wszystko jest w porządku, mogę zmieniać ustawienia w menu itd.
Nigdy nie miałem do czynienia z drupalem, w google też nie znalazłem niczego co by mi pomogło. Może ktoś kiedyś pracował z drupalem i mógłby mi dać podpowiedź, co może być nie tak?
Aha, logi PHP mam puste, nigdzie nie wyświetla mi żadnych ostrzeżeń czy błędów.

#php #webdev
  • 19
  • Odpowiedz
@Guillem: Hm… zwyczajnie loguję się jako użytkownik i mam menu u góry ekranu, gdzie są wszystkie ustawienia strony, czyszczenie cache, mogę przejrzeć module itd. Lokalnie mi to nie działa.
  • Odpowiedz
@Guillem: Jeżeli wpiszę http://domainname.com/?q=admin, to mam menu administratora na stronie, ale jeżeli wybiorę jakiś punkt z menu, to wracam na pierwszą stronę. Próbowałem wyłączyć rewrite module, ale wtedy w ogóle nie działa mi strona. Tzn. zakomentowałem to:

Options -MultiViews
RewriteEngine On
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteRule ^(.*)$ index.php [QSA,L]
  • Odpowiedz
@normanos: Jakoś Joomla 1.5 daje radę na PHP 5.6, to dziwnie żeby Drupal nie dawał rady. Wrzucę zaraz stronę na hosting i sprawdzę czy będzie działało, jeżeli nie - spróbuję z inną wersją PHP.
  • Odpowiedz
@normanos: No bo na tym samym serwerze pracowałem ze stronką na Joomla 1.5, która straciła wsparcie w 2012 roku, więc pomyślałęm, że skoro jeden stary CMS, działa, to i inny powinien byłby pracować.
  • Odpowiedz
@mariecziek znajdź na działającej wersji ścieżkę do przyjaznych linków, gdzieś w konfiguracji i później jako zalogowany wejdź w tą ścieżkę, ale z adresem ?q=ta/sciezka i wyłącz przyjazne linki. Wtedy powinno działać.
  • Odpowiedz
@normanos: @panDocent: @Guillem:
W Drupal .htaccess mam:

RewriteEngine on

# Rewrite URLs of the form 'x' to the form 'index.php?q=x'.
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_URI} !=/favicon.ico
RewriteRule ^(.*)$ index.php?q=$1 [L,QSA]

a w vhost miałem:

Options -MultiViews
RewriteEngine On
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteRule ^(.*)$ index.php [QSA,L]

Z tego powodu to nie chciało działać.

dzięki za pomoc!
  • Odpowiedz
@mariecziek: zawsze mnie dziwią takie osoby, które biorą się za projekt, który stoi na nieznanym im systemie. Drupal, akurat jest dość trudny i jeśli tylko zmiany będą w obrębie treści, ewentualnie struktury content type-ów to pewnie sobie poradzisz - choć i tak się namęczysz, ale jeśli będą rozbudowane customowe moduły z entity api, form_alter, etc to zginiesz :)
  • Odpowiedz
  • 0
@goodghost musze zrobic automatyczne wysylanie emaila wedlug szablonu, czyli: administrowanie szablonem i automatyczna wysylka.
Wiem, ze zrobilem blad. Ostatni raz pakuje sie w projekty, gdzie nie wiadomo na czym bede pracowal. Po prostu na poczatku to wygladalo na latwe zadanie, a musze pracowac z joomla 1.5 i starym drupalem....
  • Odpowiedz
@mariecziek: był taki moduł simplenews - dawno z niego nie korzystałem, tam mozna było zdefiniować szablon i automatyczną wysyłkę, oczywiście musisz mieć crona do tego, albo moduł poormans cron
  • Odpowiedz
@goodghost: Hm… nie potrzebuję crona, ponieważ mail ma wysyłać się, od razu po pewnych działaniach użytkownika np. moderator zaznacza, że zamówienie zostało zrealizowane i w tej chwili ma zostać wysłany email według podanego szablonu.

Sprawdziłem changelog. Rzeczywiście jest to Drupal 6.19
  • Odpowiedz
@mariecziek: przy jednym wywołaniu strony serwer może odrzucić za dużą ilość maili wysyłanych jednorazowo, a nawet na pewno odrzuci, dlatego w simplenews definiujesz ile maili ma zostać wysłanych (zwykle jest to max tego na co serwer pozwala), kolejne zostają wysyłane przy kolejnych wywołaniach crona. Chyba, że jesteś pewien, że nie będzie więcej niż 10-20 maili to ok.
  • Odpowiedz