Wpis z mikrobloga

Czy warto zamieszkać z chłopakiem bez ślubu?
Razem z moim niebieskim planujemy wspólnie zamieszkać, ale moja mama oczywiście się wścieka. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Nie mieszkam już z rodzicami od dawna, utrzymuję się sama. Co myślicie? Jakieś rady dotyczące wspólnego mieszkania?

#zwiazki

Czy para powinna mieszkać razem bez ślubu?

  • Tak 88.0% (5213)
  • Nie 12.0% (708)

Oddanych głosów: 5921

  • 231
@TheFuguFish: Jesli masz mniej niż 16 lat, to nie powinnaś mieszkać z chłopakiem. A jeśli masz więcej niż 16, to nie musisz słuchać mamy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do tematu...

Doświadczenie moje, kilkoro moich znajomych i członków rodziny podpowiada mi, że to nie najlepszy pomysł. Ludzie kochali się i postanowili zamieszkać ze sobą. Chcieli się poznać i sprawdzić czy do siebie pasują - standardowa procedura.

Niestety
@TheFuguFish: Jeśli nie nastawiasz się na ślub w tym związku, i w takim układzie czujesz się dobrze, to mieszkajcie razem - nie ma sensu się ograniczać.
Jeśli masz bardziej tradycyjne nastawienie (a jeszcze do tego jesteś wierząca) to zdecydowanie poczekaj - jeśli nie jesteście pewni ślubu, nie komplikujcie sobie sytuacji. Jak będziecie oboje gotowi na ślub, to zdecydujecie, czy bardziej się męczycie mieszkając osobno, czy "łamiąc zasady".
Nie wierzę w mieszkanie
@TheFuguFish: Ale Ci tu naodpisywali. "Nie kupuje się kota w worku", "najpierw trzeba wypróbować". A co to? Mąż to jest towar na półce? Zabawka w sklepie, którą trzeba wypróbować czy się nią przyjemnie bawi? Czy wyrzuca śmieci, zmywa i nie rzuca skarpetek za łóżko? Czy poziom jego niezadowolenia jest akceptowalny?
Jeśli podczas randek jedyne co robią ludzie to oglądanie filmów, picie kawy i gadanie o duperelach, to ja się nie dziwię,
@TheFuguFish: A ja uważam, że trzeba zamieszkać ze sobą przed ślubem. Po prostu podczas wspólnego mieszkania wychodzą rzeczy, których nie przewidzisz i może się okazać że nie dacie rady razem mieszkać do końca swoich dni. Just sayn