Wpis z mikrobloga

Czy warto zamieszkać z chłopakiem bez ślubu?
Razem z moim niebieskim planujemy wspólnie zamieszkać, ale moja mama oczywiście się wścieka. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Nie mieszkam już z rodzicami od dawna, utrzymuję się sama. Co myślicie? Jakieś rady dotyczące wspólnego mieszkania?

#zwiazki

Czy para powinna mieszkać razem bez ślubu?

  • Tak 88.1% (5210)
  • Nie 11.9% (706)

Oddanych głosów: 5916

  • 231
@slusar_o2:

Nie mówię, że nie da się zrobić udanego związku bez mieszkania razem, ale jest na pewno trudniej i można się łatwiej naciąć.


Wyżej wkleiłem badania które mogą wskazywać na to, że to właśnie parom mieszkającym razem przed ślubem może być trudniej stworzyć udany związek.
@TheFuguFish: Zamieszkajcie pierwsze razem i nie wierz w te katolickie brednie że wtedy 'facet dostanie wszystko' itp. Często jest tak że para bierze ślub, zamieszkują razem po raz pierwszy, po pewnym czasie się nienawidzą ale ślub był 'to trzeba być razem', toksyczność lvl. 1000, cierpi małżeństwo, cierpi często dziecko jeśli jest, koniec końców i tak dochodzi do rozwodu. Znam 2 takie pary, identyczny scenariusz. Żyjemy w XXI wieku do cholery, co
@TheFuguFish: Nie no lepiej zamieszkać po ślubie, później zobaczyć, że ta druga połówka jest #!$%@? następnie żeby całe życie się męczyć pod jednym dachem i się do siebie nie odzywać. Rozwodu nie można wziąć bo każda z rodzin coś się dorzuciła na mieszkania a po za tym "co powiedzą sąsiedzi i ciotka Grażyna" "ludzie bedom gadać..." xD
@Slonx: Moim zdaniem dużo zależy od tego jak ktoś podchodzi do mieszkania razem bez ślubu. Jeśli to ma być długotrwała furtka awaryjna, to jest mało dojrzałe. Każdy związek przechodzi kryzysy, jak brak ślubu ma oznaczać łatwiejsza ucieczkę po np 8 latach, kiedy namiętność minęła, to wiadomo, że taki związek jest skazany na porażkę.
Mówimy tu np o mieszkaniu 3-4 lata, a potem przed ołtarz (jak czuje taką potrzebę). Człowiek powinien się
@TheFuguFish: Zamieszkanie razem przed slubem to podstawa. Nie rozumiem ludzi co sa ze soba powiedzmy 5 lat ale mieszkaja osobno. Pozniej slub i zamieszkanie razem i..... o #!$%@? przeciez to jest masakra. No i rozwod bo nie moga zyc razem na wspolnych 50m kwadratowych.
Uwierz mi, ze moze sie wydawac ze sie kogos zna ale tak na prawde #!$%@? sie zna dopoki sie z ta osoba nie zamieszka. Powodzenia w zyciu
Powiem tak, nie ma niczego lepszego przed slubem, niz pomieszkanie razem przez przynajmniej rok. Dobry field testing
@TheFuguFish: jeśli czujesz, że to ten właściwy, że jesteście razem już długo i nie masz zadnych wątpliwości co do swoich i jego uczuć to zamieszkaj z nim. Wyjaśnij mamie, że kupowanie kota w worku nie ma sensu, bo naprawdę nie ma.
@TheFuguFish: moim zdaniem nie warto. Przez to się rozpadł mój związek. Raz, ze rodzice tego nie akceptowali, dwa ze życie w dwójkę to coś mega trudniejszego
@TheFuguFish: Jak zastanawiasz się czy warto bo mamie się to nie podoba to znaczy że nie warto. I mówię to najzupełniej szczerze, jeśli mama dyktuje co masz robić a co nie to znaczy że matka będzie ci wiecznie wchodzić na głowę i będziesz utrapieniem dla niebieskiego.