Wpis z mikrobloga

Ulubiony 66% od Hamelmana (zainspirowany robotą @powerfulally). Jak tylko wyczytałem że Hamelman, przeszedłem do źródła.
Nie dałem mu dobrze wyrosnąć w koszu i się rozszedł w piekarniku. Miesiąc temu godzina wyrastania by wystarczyła, ale dziś muszę włączyć już ogrzewanie w domu chyba.
Temperatury dałem niższe niż w przepisie, bo by się inaczej spalił.
#chleb #chlebdomowy #dasbrot #bojowkapiekarska
Ps: jeśli ktoś z bojówki nie obserwuje #chleb, @kalorymetr pytał o jakiś portugalski chleb drożdżowy słodki, dobry do wina. Poza Portugalią pasuje mi chałka, choć nigdy jej z winem nie jadłem, najwyżej z mlekiem. Pomoże ktoś?
Pobierz tptak - Ulubiony 66% od Hamelmana (zainspirowany robotą @powerfulally). Jak tylko wyc...
źródło: comment_MwXN7us71nUNFF0etPrl0oO3SgUexVfZ.jpg
  • 9
@tptak: i przy okazji: szukam jakieś przepisu z użyciem mąki kukurydzianej, ma termin do końca miesiąca. Ktoś coś?
Przy okazji dwa: kto chciałby spróbować wziąć udział w wielkim pojedynku wypieków? Wygrywa ten, co złapie największego buraka.
A na serio: wybieramy przepis i wszyscy pieczemy to samo.
A na serio: wybieramy przepis i wszyscy pieczemy to samo.


@tptak: nawet bym się pisał, ale musi być bez zakwasu :P Poza tym ty jedziesz na sterydach bo masz czysty gluten :D
@tptak: nie mam szans raczej i tak z Tobą, ale mogę wystartować w przyszłym tygodniu... ( ͡º ͜ʖ͡º) Poprzeglądam Hammelmana, można coś wybrać.