Wpis z mikrobloga

#polska #gospodarka #4konserwy #neuropa #finanse #bekazpisu #dobrazmiana
W nawiązaniu do mojego wcześniejszego wpisu (tutaj) mamy potwierdzenie ze strony rządu o nadchodzącej podwyżce podatków dla "średniaków". Jest to oczywiste złamanie obietnic przedwyborczych i oczywiście nie jedyne jakiego dokonała ekipa PiS. #polityka
Kempes - #polska #gospodarka #4konserwy #neuropa #finanse #bekazpisu #dobrazmiana
W ...

źródło: comment_5TPSCBRpWpnnUUplcQhCe8VmRRyggdGk.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kempes: Głosowałem na pis i serio, uważam, że o był poważny błąd. Liczyłem, że posprzątają syf po PO, doczepią się do tych co zyskali na przekrętach za czasów Tuska i Kopacz, ale zamiast iść tą drogą, to chcą pojechać tych co ciężką pracą chcą torszczkę więcej zarobić.
Polakowi zawsze wiatr w oczy. :(
  • Odpowiedz
@Kempes: Czyli tak jak w praktycznie każdym państwie zachodnim. To my w Polsce mamy obecnie patologiczną sytuację gdzie mniej zarabiający oddają największy procent sowich dochodów państwu.
  • Odpowiedz
Głosowałem na pis i serio, uważam, że o był poważny błąd.


@invtraveler: W imieniu reszty ogarnietych obywateli dziekujemy. Przez to ze nie umiales przypomniec sobie/spytac jak bylo za ich poprzednich rzadow, ze kierowales sie zasadą "byle d-----c tamtym" mamy dzieki tobie i patoli 500+ b----l. Dzieki.
Na mine przeciwpiechotna tez musisz stanac by zobaczyc czy działa?
  • Odpowiedz
To my w Polsce mamy obecnie patologiczną sytuację gdzie mniej zarabiający oddają największy procent sowich dochodów państwu.


@Zuben: ale przecież pis w czasie kampanii, ( ͡° ͜ʖ ͡°), mówiło że obniży podatki i zwiększy kwotę wolną od podatków co by właśnie naprawiło patologiczną sytuację.
  • Odpowiedz
zwiększy kwotę wolną od podatków co by właśnie naprawiło patologiczną sytuację.


@Jarott: No właśnie po to wprowadza jednolitą daninę by tą sytuacje naprawić jak obiecali w kampanii, zresztą PO też pewnie by ją wprowadziło.
  • Odpowiedz
@Zuben: nie nie, skończ obracać konta ogonem i szukać tłumaczeń dla jawnych kłamstw: obiecywali obniżkę podatków, zaczynając od VAT i zwiększenie kwoty wolnej od podatku. Tymczasem kwota wolna od podatku ani drgnie przez najbliższe lata, vat zostaje taki sam co najmniej dwa lata jeszcze, a indywidualne obciążenia podatkowe zwiększają. Ergo kłamali, albo są debilami nie umiejącymi dodawać, a teraz robią wszystko żeby mieć z czego finansować swoje populistyczne zagrywki rodzaju
  • Odpowiedz
Tymczasem kwota wolna od podatku ani drgnie przez najbliższe lata


@Jarott: Ale po wprowadzeniu nowym podatku w miejsce starych nie będzie czegoś takiego jak kwota od podatku, więc już nigdy nie drgnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po za tym nawet bez progresji gdyby jednie wyrównali klin podatkowy dla wszystkich to większość pracujących zyska znacznie więcej pieniędzy niż na podwyżce kwoty wolnej w obecnym systemie. Co do
  • Odpowiedz
@Naxster: Wiesz, mi nie przeszkadza tak do końca 500+, poza tym rozwój samochodów elektrycznych i próby zniesienia akcyzy na samochody są mi na rękę. Protekcja polskiego przemysłu, dowalania bankom, które mają największą marże w nasyzm kraju spośród wszystkich w Europie (tak Polacy są rypani przez banki). Tak miało być, dopiero teraz wyskoczyli z tymi podatkami. Sądziłem, że podnoszenie podatków i niszczenie gospodarki to domena PO, PIS miał w ramach planu
  • Odpowiedz
@invtraveler: gospodarka miala dostac innowacje, wzrost dochodow mial byc z gospodarki. Nie przeszkadza ci 500+...
Serio nie widzisz jak to jest sprzeczne? Skad partia umiejaca tylko rozdawac cudze pieniadze mialaby wziac tak ogromny wzrost gospodarczy? Innowacje? Od partii ktora wygrala przez rozdawnictwo?
Pis celuje juz tylko w warstwy niskie, rozdawaniem pieniedzy, modnymi hasłami patrityczopodobnymi i mowieniem im jak sa skrzywdzeni. Przez sedziow i lekarzy bo oni zarabiaja duzo, przez lewakow
  • Odpowiedz
@Naxster: Ale zrozum, że 500+ napędza polską gospodarkę. Zauważ, że ludzie mają dodatkowe środki, które wydadzą, zwiększą się obroty w osiedlowym sklepiku, wpłynie wyzszy podatek. Właściel więcej zarobi, kupi coś ekstra drogiego w innym sklepie, typowy mechanizm mnożnika. Poza tym, w tym roku były rekordowe zyski w sektorze turystycznym w Polsce. Ludzie przeznaczyli te dodatkowe 500zł na wakacje, napędzając lokalną sprzedaż.
Ty myślisz, że co te patusy robią? Palą pieniądz?
  • Odpowiedz
@invtraveler: a wiesz ze tej kasy nie dostaniesz majac jedno dziecko? No chyba ze nie masz dochodow.
Tak ludzie zwalniaja sie z pracy. Bo dostana wiecej bez, bo po co. Zasilek + 500 i jazda.
Wydadza moze. Ale nie produkuja, nie pracuja. Firmy stracily wiele pracownikow. A utrzymywac tych co odeszli nadal musza. W podatkach ktorymi oplaca ten program
  • Odpowiedz