Wpis z mikrobloga

Wydaje się, że rozwiązałem jedną z największych zagadek ludzkosci (ʘʘ) #chwalesie
Znacie to, jesteście w knajpie, na koncercie, na grillu grunt że w większym mieszanym gronie i nagle jakiemuś #rozowypasek zechce się siku. Oznajmia to głosno i szuka towarzyszki. Ale kuhwa czemu?! Czemu Seba nie zmawia się z Mateuszem na wspólną wyprawę do łazienki?!
Na warsztat wziąłem 37 znajomych mi kobiet w wieku 17-41 lat. Drążyłem temat dogłębnie i oto odpowiedź:


Sztafeta pokoleń biegnie, a wraz z nią podawany jest nawyk wspólnego sikania po prostu. Jedna poprosi drugą, to druga poprosi trzecią.
Co do samego sikania razem jest kilka szkół:
- pilnowanie drzwi po drugiej stronie drzwi
- pilnowanie drzwi i zamiana (szybko by tron nie ostygł)
- wejście do jednego boxu toalety
Co do znaczenia sikania razem:
Jest to odpowiednik męskiego brudzia. Kobiety które idą sikać razem dają sobie nawzajem sygnał przyjaźni i pokojowych zamiarów.

( ͡° ͜ʖ ͡°)

#logikarozowychpaskow #rozowepaski #takaprawda #kultura #antropologia
  • 44
@sugas: Ten argument też padał, ale nie przetrwał analizowania
- łazienki w podstawówkach i wogóle w każdej uzytecznosci publicznej są separowane
- nie zamykają się żeby dziecko się nie zamknęło
- i tak pod drzwiami widać buty i opuszczone spodnie
- oraz że wystarczy powiedzieć: zajęte
@Czylp: zjawisko nie ogranicza się do klubów i pubów. To występuje i w plenerze podczas ogniska i podczas przemarszu pielgrzymki, zawsze w sytuacjach nieformalnych, zawsze w większej grupie. Nawet gdy jesteś pierwsza na Openerze i przed tobą rząd stu pustych tojek.
@Impresjonista Mam wrażenie, że niektóre kobiety czują się bardziej bezpiecznie i raźniej, zwłaszcza jeśli toaleta jest w obcym środowisku. Po drugie, duża część kobiet to zwierzęta stadne i gadatliwe, więc po prostu potrzebują towarzystwa i pogadnia i obgadania przy myciu rąk. Po trzecie względy ehm yhm "praktyczne", koleżanka w razie "W" może posiadać dodatkową paczkę chusteczek albo podpaskę, a nawet szczotkę lub krem do rąk. Jeśli czytałeś książkę o czarodzieju, to wiesz,