Wpis z mikrobloga

Jak tam Deutsche Bank, urus zmalał?

http://pl.investing.com/equities/deutsche-bank
" no zobaczysz mati jak to wszystko #!$%@?
czekajcie tylko, jak to wszystko #!$%@?
tylko patrzeć jak to wszystko #!$%@?
na Ukrainie czołgi, zaraz to wszystko #!$%@?
na Islandii wulkan wybuchł, mówiłem, że to wszystko #!$%@?
nooo, teraz to już na pewno to wszystko #!$%@?
a nie mówiłem, że to wszystko #!$%@??"

( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ekonomia #gielda

a tak serio, to wczoraj wycofały się z DB te same fundusze hedgingowe, które zrobiły to przed upadkiem Lehman Brothers. Podobno jak kurs zejdzie poniżej 10 to ma być ostry zjazd i #kryzys na rynkach.
  • 31
  • Odpowiedz
@patrykgit: zmalal
pracuje w DB, co prawda w IT, ale wczoraj nam zafundowali nieprzyjemna wiadomosc - do 6 miesiecy zastapia kontraktorow w Belgii internalami z Rumunii - oszczednosci wszedzie jak widac:)
a szkoda bo mamy taki zarabisty zespol ze az zal...
praca sie znajdzie, co tydzien dostaje kilka ofert, ale dobrze mi tu bylo...
  • Odpowiedz
@Gensek: nastroje slabe
tzn ludzie nie boja sie zmiany pracy, kazdy znajdzie bo ofert jest duzo a to sa dobre osoby
ale zzylismy sie, u mnie w zespole jest 90% kontraktorow, ale nawet belgijskich I nternali nie zostawia tylko przerzuca do innych projektow
kolezanka, jak to baba, sie poplakala:)
  • Odpowiedz
@Gensek: dla mnie I tak juz byl niby pomalu czas, bo akurat wtedy bede tu prawie 2 lata a to dobry czas na zmiany
ostatnio nawet podwyzka nie skusila mnie by zmienic prace bo mi tu dobrze bylo, wiec tego szkoda

a jak DB upadnie to nie ma co przejmowac sie jego pracownikami a cala gospodarska europejska...
  • Odpowiedz
@dawid-rams:
póki co odbili już drugi raz do 10,050. Ciekawe czy drukarki Draghiego napieprzają jak #!$%@? teraz czy może Angela trzyma się tego co powiedziała dwa dni temu i nie zamierza ratować DB. Dzieje się ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dawid-rams: Ja tam Goldbugiem jestem, więc srebra mam trochę tylko. Ale jakby miał faktycznie kryzys wejść, to przez weekend rozsyłam CV i zmieniam branżę ze sprzedaży na windykacje - tam będzie masa pracy wtedy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dawid-rams: nic nie dali, tylko powiedzieli ze chca do konca 1Q2017 wymienic nas na internali w Bukareszcie
nie wiem jak to bedzie, musimy sie szczegolow dowiedziec
moze beda wymieniac pomalu, ale musi byc jakies przekazanie wiedzy czy cos...
a moze nagle zdecyduja ze wywalaja wszystkich:) kto ich wie, pogadamy dzis z szefami
kontraktor to podczlowiek, zarabiamy duzo ale znamy ryzyko, mozemy stracic prace z dnia na dzien
  • Odpowiedz