Wpis z mikrobloga

Coś zaczęło mi stukać w tylnym kole dziś rano (nie jakoś głośno), stukanie przyspiesza razem z przyspieszaniem samochodu, więc ma ścisły związek z obracaniem się kół, auto ma napęd na przód więc to nie most ani nic z tych rzeczy, pomyślałem, że zapytam tu najpierw, zanim do mechanika pojadę, bo może to jakaś pierdoła prosta. Łożyska i zapieczone hamulce raczej wyją, więc to też raczej nie to.. Ma ktoś pomysł, co to jeszcze może być? #samochody #motoryzacja #mechanikasamochodowa
  • 15
@Dusza_Jest_Chaosem: Jak masz runflaty to sprawdź ciśnienie w kołach. Mi zeszło powietrze ale tego nie było widać. W pierwszej kolejności pojechałem do mechanika. Naszarpał się tym kołem, pojeździł i rozłożył ręce.
@Dusza_Jest_Chaosem: jak sprawdzałeś dokręcenie kół? podnosiłeś? dokręcałeś? bo ręką nie sprawdzisz jak samochód na kołach stoi. a jak podniosłeś to już łatwo sprawdzić skąd dobiega hałas.
Na pewno nie jest to 'szuranie'? może osłona hamulca się zgięła i zaczepia o tarczę. albo w bębnie(jak masz) mogło się coś zaciąć.