Wpis z mikrobloga

Wczoraj odbył się mój chrzest (jestem baptystą - chrześcijaninem ewangelicznym), ale ja nie o tym, a o wydarzeniach pobocznych ( ͡º ͜ʖ͡º)

Poinformowałem o fakcie chrztu na FB, wrzucając przy tym fotkę (inna niż tutaj) - statystyki:

- 11 osób przestało mnie obserwować na FB
- 3 osoby usunęły mnie ze znajomych
- 3 osoby wyraziły ubolewanie nad zaistniałą sytuacją
- 77 osób zalajkowało fotkę

Skłoniło mnie to do przemyśleń na temat tolerancji w naszym kraju...
W teorii, każdy zapytany człowiek z automatu odpowie, że jest człowiekiem tolerancyjnym.
Toleruje się wszystko - no może poza gejami, innowiercami i sympatykami przeciwnej do naszej opcji politycznej.

Ciekawi mnie, jak statystyki z FB wyglądałyby, gdyby zamiast okazania się 'innowiercą', była tam np. informacja o byciu gejem. Zastanawiam się też, które z alternatywnych wyznań byłoby najbardziej hejtowane. Czy gdybym ogłosił przynależność do Świadków Jehowy, to ilość utraconych znajomych byłaby większa? a co z przynależnością do zielonoświątkowców, metodystów, luteran itp? Jak ludzie zareagowaliby na kościół Latającego Potwora Spaghetti?

Macie jakieś doświadczenie w 'publicznych wyznaniach' niewygodnych informacji na swój temat?
Jaka była reakcja otoczenia?




#religia #chrzest #chrzescijanstwo #przemyslenia #wiara
Pobierz imlmpe - Wczoraj odbył się mój chrzest (jestem baptystą - chrześcijaninem ewangeliczn...
źródło: comment_LSBf3Uvrx7eK0jSsG5zodcy32Qa1Ecz1.jpg
  • 191
@imlmpe: Ok, ale z drugiej strony nie wiem dlaczego bóldupisz o jakiejś tam tolerancji w tym przypadku. To że ktoś przestał Cię obserwować nic moim zdaniem o takiej osobie nie mówi poza tym, że nie jest zainteresowany takimi treściami.

Jak przestanę obserwować jakis tag np. pilkanozna to mikrokibice zaczną bóldupić, że nie toleruję tego sportu? No raczej nie :)
Macie jakieś doświadczenie w 'publicznych wyznaniach' niewygodnych informacji na swój temat?


@imlmpe: zauważyłem, że większość protestantów, jak usłyszy, że odnoszę się do słów papieża, włącza hate mode. To samo jak się powie o Matce Bożej albo św. Teresie z Kalkuty.

@imlmpe: szkoda, że wychodzisz z kościoła katolickiego. Chciałbym żeby protestanci i katolicy żyli w większej przyjaźni. Wszystkiego dobrego :), a tymi ludzmi się nie przejmuj
zauważyłem, że większość protestantów, jak usłyszy, że odnoszę się do słów papieża, włącza hate mode. To samo jak się powie o Matce Bożej albo św. Teresie z Kalkuty.


@etimeel: to wtedy tym protestantom brakuje tolerancji ;) Aktualny papież akurat mówi sporo prawd akeptowalnych przez protestantów i... hejtowanych przez katolików, więc tutaj trochę mindfuck się robi w tym temacie :D

Jeśli o MB chodzi, to problem pojawia się, gdy ktoś zaczyna tworzyć
Treści związane z IT to około 70-80% mojego walla.


@imlmpe: Procentowo może i tak, ale patrząc na to co ostatnio wrzucałeś:

Chrzest

(IT) Koniec Pascala na maturze

Akcja z multikinem - wyjaśnienei

Akcja z multikinem

Podjazd dla wózków

Smutny unknown xD

Śmieszny obrazek

Zakaz handlu w niedziele


To ja się nie dziwię ludziom, którzy obserwowali Cię, bo wrzucałeś coś ciekawego o IT że przestali Cię obserwować, widocznie chrzest przelał czarę goryczy
Skłoniło mnie to do przemyśleń na temat tolerancji w naszym kraju...


@imlmpe: Brak tolerancji byłby, jakbyś za tę fotkę dostał #!$%@?. Ludzie na fejsie lubią czytać to, co lubią. Jedni lubią rybki, inni nie lubią ludzi religijnych.

Masz analogiczne wyobrażenie o tolerancji, jak środowiska LGBA-Z, które uważają, że każdy ma obowiązek ich z całych sił popierać, a inaczej homofob. To nie jest tolerancja.

Nienawistne komentarze pod zdjęciem też byłyby brakiem tolerancji.
@imlmpe: Nie no spoko. Tolerancja nigdy nie zaistnieje w takiej formie jakby się tego oczekiwało zawsze będą osoby, którym z niewiadomych przyczyn (może to strach?) będzie przeszkadzać wybrana wiara, orientacja seksualna czy przekonania ideologiczne. Uważam, że to indywidualna sprawa tych ludzi i nie ma co "wciskać" im obowiązku tolerancji takiej jaką się zwykło oczekiwać. Mimo tego że to śmieszne, to ich wybór. Jest to nawet w pewien sposób szczere. Dopóki Cię
@imlmpe: Z świadkami Jehowy daj spokój, przecież ich własnymi wypowiedziami możesz zniszczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) poza tym, oni z tego co kojarzę uważają Jezusa za proroka nie syna Bożego, więc nie spełniają wymogu bycia Chrześcijaninami.
@imlmpe: jestem ewangelikiem więc wiem coś o tym. Od wielu lat nie podnoszę tematu religii wśród znajomych, nie mam już ochoty odpowiadać że Boże Narodzenie jest w tym samym terminie (i o zgrozo też mamy choinkę!) czy opowiadać o różnicach, dogmatach etc.