Wpis z mikrobloga

http://www.wykop.pl/link/3354555/good-guy-with-a-gun/
Dobry człowiek z bronią zdarzył się raz na 160 przypadków. Trudno o bardziej dobitny dowód na brak konieczności dostępu do broni. Liczby nie kłamio. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#statystyka #bron #usa #strzelajzwykopem #ligamozgow #liganauki #gruparatowaniapoziomu #4konserwy #neuropa #bekazlibertarian #bekaznarodowcow #bekazprawakow #fbi #uniwersytet #libertarianizm #liberalizm
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tom_Ja:

Trudno o bardziej dobitny dowód na brak konieczności dostępu do broni.


Statystyka nie uwzględnia liczby strzelanin do których nie doszło dzięki praworządnym obywatelom z legalnie posiadaną bronią.
Manipulacja, pozdrawiam.
  • Odpowiedz
@makak:
Abstrahując pod przesłania (idiotyczne), to pomyślcie ile w tamtych czasach było sytuacji typu:
1. Gość wpada do baru wyrównać rachunki.
2. Wyciąga ukryty pistolet skałkowy i naciska spust...
3. Proch spala na panewce.
4. Gość rozgląda się
  • Odpowiedz
@Argetlam: Masz plusa, bo zabawne. Ale nie uwazam, ze przeslanie sie zmienilo. Czasy sie zmieniaja, bron sie zmienia a prawo pozostaje archaiczne, takie jak mozliwosc kupienia broni bez zadnego background check.
  • Odpowiedz
@makak:
Tylko w większości stanów sprawdzają człowieka. I przestępczość chyba wcale nie jest tam mniejsza niż tam gdzie tego nie robią.
Problem jest z ludźmi, nie bronią.
Jestem odpowiedzialnym, zdrowym psychicznie, płacącym podatki obywatelem swojego kraju. Dlaczego nie miałbym posiadać broni palnej?
  • Odpowiedz
@Argetlam: Nie sprawdzaja, jesli kupujesz prywatnie, badz na gun show... Bardzo to wygodne.
Problem jak sam mowisz jest z ludzmi, ale przepisy sa po to aby chronic ludzi przed innymi.

Dlatego reforma systemu dostepu do broni jest konieczna. Nie mowie, zabrac wszystkim bron (aczkolwiek w wiekszosci przypadkow nie widze sensu w posiadaniu broni, poza samym faktem niebezpiecznej zabawki w domu), ale wlasnie w postaci poprawnego uregulowania sprzedarzy prywatnej i na targach.

Popatrz, w takiej Kanadzie, dostep do broni nie jest skomplikowany, ale zdecydowanie mocniej uregulowany. Do tego Kanadyjskie spoleczenstwo jest jednak bardziej ogarniete i
  • Odpowiedz
@Argetlam: zapasowe bębny to nic niezwykłego. Do tej pory przeładowanie r rewolweru jest kłopotliwe bez tego. Ale jednak jest różnica pomiędzy strzelaniem 30 pocisków z magazynka tak szybko jak naciskasz spust, a sześciu, W trybie odciagnij kurek, spust, przeładuj po sześciu. Palce odpadają.
  • Odpowiedz
@Argetlam: Let's agree to disagree :) Ja nie mam jakies problemu z samym faktem posiadania broni, mam problem z ludzmi, ktorzy twierdza, ze w tej dziedzinie w #usa jest wszystko OK i powinno zostac tak jak jest. Co do Polski, to troche bym sie bal rozluzniania przepisow... frustratow nie brakuje. Juz widze te ustawki z wiadrami amunicji.
  • Odpowiedz