Wpis z mikrobloga

Wszyscy psioczą na Apple za niewiadomo co. Ceny top smartphonów są praktycznie takie same, jak flagowce Samsunga czy innych Huawei.

Usunęli gniazdo minijack, które, jako wejście analogowe było strasznie nieprzystające naszym czasom.

Poszli w kierunku bezprzewodowych słuchawek, które nie oszukujmy się - będą przyszłością słuchania muzyki.
Jedyna różnica jest taka, że to właśnie Apple ma odwagę przeprowadzać takie zmiany od zawsze, a inne firmy za tym podążają. Bardzo się zdziwię, jeżeli telefony innych firm bedą za dwa lata posiadały wejście na minijack.
#apple #polakicebulaki #technologia
  • 237
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dGustator: Cóż, to już kwestia opinii. Co prawda mała forma tych słuchawek sprawiłaby, że pogubiłby je jeszcze w drodze ze sklepu do domu ;). Tak czy inaczej po wczorajszym - ponad 5 minutowym - rozplątywaniu słuchawek, żeby z nimi pobiegać przez 30 min, przekonałem się do praktyczności słuchawek bez kabli. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@sirdigital: Pamiętam ból dupy androidowców, że jak można nie mieć możliwości wymiany baterii. Hurr durr, gejfon bez wymiennej baterii co byś hehe nie majstrował przy telefonie. Nie to co w andku. Teraz wszystkie topowe smartfony z androidem mają niewymienne baterie. Czemu? Jeśli wymienne były takim super rozwiązaniem?
  • Odpowiedz
@enron: akurat w całej gamie notebooków z "niewymienialną" baterią jest ona wymienialna, tylko wewnętrzna a nie zewnętrzna. w niektórych modelach wystarczy odkręcić pokrywę dolną, okręcić śrubki mocujące, odczepić kabelek i wsio - cała filozofia, wystarczy śrubokręt. schody zaczynają się jak laptop jest idiotycznie zbudowany, ale to przypadłość nie tylko ultrabooków.
  • Odpowiedz
Wszyscy psioczą na Apple za niewiadomo co. Ceny top smartphonów są praktycznie takie same, jak flagowce Samsunga czy innych Huawei.


@sirdigital: No właśnie, cenę mają taką samą i jakością produktów tez nie odstają, dlatego wszyscy kisną z promowania rzekomej "elitarności" tego produktu (oraz takiego odczucia właścicieli).

Poszli w kierunku bezprzewodowych słuchawek, które nie oszukujmy się - będą przyszłością słuchania muzyki.

Jedyna różnica jest taka, że to właśnie Apple ma odwagę przeprowadzać takie zmiany od zawsze, a inne firmy za tym podążają. Bardzo się zdziwię, jeżeli telefony innych firm bedą za dwa lata posiadały wejście
  • Odpowiedz
tak samo ludzie narzekali na brak ethernetu i napędu dvd w macbookach

jakoś nie przypominam sobie, kiedy ostatnio miałem potrzebę używać jednego i drugiego


@epi: Jak się używa maczka do instagrama i fb siedząc w starbuniu, to faktycznie, ethernet może nie być potrzebny.
  • Odpowiedz
Usunęli gniazdo minijack, które, jako wejście analogowe było strasznie nieprzystające naszym czasom.

Poszli w kierunku bezprzewodowych słuchawek, które nie oszukujmy się - będą przyszłością słuchania muzyki.


@sirdigital: skąd wziąłeś to w ogóle? pracuje w salonie home audio - i muszę przyznać, że to są kompletne brednie.
  • Odpowiedz
@sirdigital: Ale dlaczego mam płacić 700zł za pchełki, które trzymają 5 godzin?


@mistellaire: Kto Cię zmusza?
Osobiście uważam usunięcie jacka jako błąd, ale nikt mnie nie zmusza do kupowania nowego iPhona, ani ich słuchawek. Świat jest okrutny, że Cię tak zmuszają ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Słuchawki bezprzewodowe i słuchanie muzyki xD
Po tym kroku Apple'a, Sennheiser, AKG i Superlux porzucą przestarzałe technologie i zaczną tworzyć bezprzewodowe słuchawki, kolumny, korektory... Ba! Nawet wzmacniacze będą działały na Bluetooth.
Auiofilskie High-Endowe marki już trzęsą portami na myśl o spadkach w sprzedaży złotych wtyków, kabli bo 1k$/m i jedwabnych podkładek pod nie.
  • Odpowiedz
@mistellaire: Napisałeś komentarz "dlaczego mam płacić", wnioskuje więc że nie chcesz płacić i ktoś Cię zmusza. Na przyszłość proszę więc - pomyśl, zanim coś napiszesz.
Nie uważam żeby skandalem było robienie czegoś za 700zł jeśli jest na to popyt i nikt nie zmusza nas do zakupu. Są gorsze rzeczy na świecie, które są faktycznie skandalem, a nie to że Johny z Chicago sobie kupi słuchawki za 160 dolców, co dla
  • Odpowiedz
@GoodPain: ale zdajesz sobie sprawę z tego że taki highendowy sprzęt to oderwane od rzeczywistości żerowanie na naiwności? My tu mówimy o w miarę racjonalnym sprzęcie.
  • Odpowiedz
Zwykłe, douszne nawet przewodowe są beznadziejne, więc :D


@Dantalia: No to tu raczej problem jest. Ja w ogóle nie lubię dousznych, ale słuchanie muzy na słuchawkach to max 2h, dłużej to mi łeb pęka.
  • Odpowiedz