Wpis z mikrobloga

Wszyscy psioczą na Apple za niewiadomo co. Ceny top smartphonów są praktycznie takie same, jak flagowce Samsunga czy innych Huawei.

Usunęli gniazdo minijack, które, jako wejście analogowe było strasznie nieprzystające naszym czasom.

Poszli w kierunku bezprzewodowych słuchawek, które nie oszukujmy się - będą przyszłością słuchania muzyki.
Jedyna różnica jest taka, że to właśnie Apple ma odwagę przeprowadzać takie zmiany od zawsze, a inne firmy za tym podążają. Bardzo się zdziwię, jeżeli telefony innych firm bedą za dwa lata posiadały wejście na minijack.
#apple #polakicebulaki #technologia
  • 237
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wszyscy psioczą na Apple za niewiadomo co. Ceny top smartphonów są praktycznie takie same, jak flagowce Samsunga czy innych Huawei.


@sirdigital: ale czy można się już sparować przez bt z nie ajfonem?
  • Odpowiedz
@petozaur: Zdaję sobie sprawę, sam cisnę ostrą bekę z audiofilstwa. Co nie zmienia faktu, że iPhone w kwestiach odtwarzania dźwięku stał zawsze na wysokim poziomie, a szczerze wątpię, że słuchawki bezprzewodowe dorównają tym na kabel.
Poza tym klienci Apple skąpcami i biedakami zazwyczaj nie są i lubią drogie sprzęty z wyższej półki, włączając w to słuchawki. Raczej nikt nie lata z pchełkami z Carrefoura za 15 zł podpiętymi do Apple'a.
  • Odpowiedz
@sirdigital: Brak możliwości ładowania i słuchania jednocześnie to patologia. Bluetooth oczywiście omija ten problem, ale w podróży już powerbanka jak słuchasz z EarPods czy poprzez przejściówkę nie podłączysz.
  • Odpowiedz
@GoodPain: ale zdajesz sobie sprawę z tego że taki highendowy sprzęt to oderwane od rzeczywistości żerowanie na naiwności?


@petozaur: bo ty tak napisałeś? akurat żadna z marek wymienionych przez niego nie ma nic wspólnego z audio voodoo
  • Odpowiedz
Auiofilskie High-Endowe marki już trzęsą portami na myśl o spadkach w sprzedaży złotych wtyków, kabli bo 1k$/m i jedwabnych podkładek pod nie.


@aett: Piłem do tego fragmentu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiem że to sarkazm ale też po prostu obok tematu.
  • Odpowiedz
@Wasky: stacja dyskietek miala nastepce w postaci plyt cd, jack nie ma na razie takiego zamiennika. Wydaje mi sie ze dlatego apple zaproponowalo takie rozwiazanie, ktore w zamysle ma byc alternatywa a potem ma wyprzec calkowicie sluvhawki przewodowe.
  • Odpowiedz
@Wasky: stacja dyskietek miala nastepce w postaci plyt cd, jack nie ma na razie takiego zamiennika. Wydaje mi sie ze dlatego apple zaproponowalo takie rozwiazanie, ktore w zamysle ma byc alternatywa a potem ma wyprzec calkowicie sluvhawki przewodowe.


@miczel91: serio nie zorientowałeś się, że ta alternatywa istnieje już ponad 5 lat, nie dorównywała, nie dorównuje i NIE MA przesłanek, że przez najbliże kilka dobrych lat dorówna kablowi? Nie
  • Odpowiedz
@sirdigital:
Przyszłością będzie słuchanie za pomocą bezprzewodowych słuchawek ( ) Już to widzę. Każde słuchawki nawet za gruby hajs szumią na nieporównywalnie wyższym poziomie niż wyjście jack z telefonu z wyższej półki sprzed 3 lat. Testowałem zestawy Sonego za prawie 900 i Nokii BH-940 który opracowali z Monsterem. Nikt mnie nie przekona że dwukrotna konwersja sygnału audio tylko po to żeby go przesłać bezprzewodowo do
  • Odpowiedz
Trochę rakcontent spuszczanie się fanów telefonu, który pakistański zamiatacz ulic w Anglii może sobie kupić za tygodniówkę. Że niby innowacje bo zerżnęli od jednej firmy pomysł na wyrzucenie jacka, a od drugiej pomysł na bezprzewodowe słuchawki.
A gdybym Wam powiedział, że słuchawki można zgubić, przejściówki zapomnieć i wtedy słuchawek nie kupi się w kiosku?
fanboje apple śmierdzą cebulą jak w PRL chwalący się zjedzeniem banana czy tanimi dla bezdomnego na zachodzie jeansami:)
  • Odpowiedz
@MercedesBenizPolska: W blaszaku i lapku tak. Kiedy tylko sie da to uzywam kabla. Tak samo z dzwiekiem - mam adapter bluetooth logitecha, ale kiedy sie da to uzywam optyka bo jednak wyraznie slychac wplyw kompresji na jakosc dzwieku.
  • Odpowiedz
>@GoodPain: ale zdajesz sobie sprawę z tego że taki highendowy sprzęt to oderwane od rzeczywistości żerowanie na naiwności?

>@petozaur: bo ty tak napisałeś? akurat żadna z marek wymienionych przez niego nie ma nic wspólnego z audio voodoo


@aett: jemu chodziło o tekst o kablach 1k$/m i jedwabnych podkładkach... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz