Wpis z mikrobloga

Wszyscy psioczą na Apple za niewiadomo co. Ceny top smartphonów są praktycznie takie same, jak flagowce Samsunga czy innych Huawei.

Usunęli gniazdo minijack, które, jako wejście analogowe było strasznie nieprzystające naszym czasom.

Poszli w kierunku bezprzewodowych słuchawek, które nie oszukujmy się - będą przyszłością słuchania muzyki.
Jedyna różnica jest taka, że to właśnie Apple ma odwagę przeprowadzać takie zmiany od zawsze, a inne firmy za tym podążają. Bardzo się zdziwię, jeżeli telefony innych firm bedą za dwa lata posiadały wejście na minijack.
#apple #polakicebulaki #technologia
  • 237
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sluchawki bezprzewodowe to swietna rzecz. Nigdy juz nie wroce do kablowych. Nie wiem skąd narzekanie wyzej na 5h, moje trzymaja ok 20h. Predzej telefon padnie niz sluchawki.
  • Odpowiedz
@Kryspin013: ale widocznie jest też całkiem spory target, dla ktorego waga i grubosc ma znaczenie ;)
tak samo grupa osób, ktore potrzebuje gniadko ethernet (juz nie wspominajac od napedzie dvd) jest widocznie zbyt mała, by brac ta opcje pod uwage, w koncu produkt tworzony jest dla ludzi i przeprowadzane sa badania potrzeb i jak ludzie uzywaja danego produktu ;)

ale wszystkim sie nie dogodzi i zawsze znajdzie sie ktos, komu
  • Odpowiedz
@Utiopa: Wybaczam. Używam maca w pracy, nie jestem fanbojem androida. Dla mnie pozbycie się jacka to trochę głupota. O ile stacja dyskietek czy dvd to technologia, która odeszła lub odchodzi w zapomnienie, to stare analogowe złącze 3,5mm ciągle świetnie się sprawdza. Słuchawki w rozmiarze XS łatwo zgubić i trzeba je często ładować, a ich cena jest bardzo wysoka jak na bezprzewodowe i jeszcze nie recenzowane słuchawki - nie wiem zupełnie
  • Odpowiedz
@danek_szy: męczy sama świadomość i konieczność ładowania. Muzyka muzyką - ale na słuchawkach słucha się także podcastów, audiobooków czy po prostu felietonów w radiu - godziny lecą bardzo szybko. Żeby naładować słuchawki trzeba nosić ze sobą jeszcze pudełko…

Dla osoby która przesiądzie się ze słuchawek na kablu jest to minus i nie ma sensu z tym dyskutować, dochodzi po prostu kolejna niezbędna czynność, abyśmy mogli słuchać muzyki.
  • Odpowiedz
@wesoly_urolog: Zgadzam sie, ze takie słuchawki łatwo zgubić, ale pisanie, ze to skok na kasę to troche słaba zagrywka bo w zasadzie mozesz kupić jakiekolwiek słuchawki z BT i ich używać. Albo w ogole nie kupować :p
  • Odpowiedz
A zadałeś sobie pytanie dlaczego coraz mniej ludzi z tego korzystało?

Pewnie dlatego, że były lepsze alternatywy co teraz próbuje wprowadzić apple.


@Golomp: Wyznacznikiem nośnika danych jest rozmiar - zrezygnowano z dyskietek na rzecz CD.
Wyznacznikiem słuchawek jest jakość dźwięku - zrezygnuje się z kabla na rzecz gorzej jakości xD ...no na pewno.
Słuchawki bezprzewodowe są od wielu lat tylko fanboye zauważają dopiero jak apple wprowadzi.
  • Odpowiedz
@epi: Po prostu produkty apple są dla dojrzałych, praktycznych klientów którzy potrzebują dobrze zoptymalizowanego i pewnego narzędzia i dlatego właśnie nigdy nie mógłbym z nich korystać. U mnie w bloku wifi na wifi, szum na wszystkich na kanałach i bez ethernetu mógłbym zapomnieć o głupich gierkach. Jak ktoś tylko ogląda filmy, słucha muzyki, przegląda neta i pracuje to jak znalazł.
  • Odpowiedz
@Utiopa: no i jeszcze jedno, zamiast przewodowych słuchawek, które mogą mi się zaplątać w kieszeni, mamy teraz 3 elementy, które mogą się zgubić: dwie słuchawki i przejściówka ;)
  • Odpowiedz
@epi: Nie będę się kłócił. Jest powszechnie taka opinia (w sumie z którą sam się zgadzam bo na studiach mam trochę znajomych z macami) o tym, że nieważne co by z-----o apple w swoim produkcie, użytkownicy będą i tak usprawiedliwiać. Pisząc użytkownicy uogólniam bo mam na myśli fanboyów, których jest całkiem sporo w śród konsumentów produktów apple. Jest różnica między użytkowaniem sprzętu, z świadomością jego wad i zalet, a jakimś
  • Odpowiedz
@danek_szy: ok, nie wiedziałem o tym. Tak czy inaczej w---------y mnie noszenie kolejnego przedmiotu. Nie zmieszczę pudełka na słuchawki w kieszeni na telefon ani portfel, a tylnych nie używam. :v
Swego czasu próbowałem zabierać pendrive + przejściówkę, żeby oglądać filmy (brak karty microSD :| ), to zrezygnowałem po dwóch dniach.
I nie, mam wygodne gąbki, nie przeszkadza mi długie używanie.
@MasterSoundBlaster: ile się da.
  • Odpowiedz
Usunęli gniazdo minijack, które, jako wejście analogowe było strasznie nieprzystające naszym czasom.


@sirdigital: I co, moje dobre słuchawki przewodowe "nie przystają do naszych czasów" tylko dlatego, że mają kabel? Przejściówka nie jest tu rozwiązaniem - znając życie będzie się co chwilę odpinać albo po jakimś czasie się złamie. Żaden bezprzewodowy standard nie zastąpi porządnego kabla. Miałem kupować iPhone'a 7, cały czas miałem nadzieję, że pogłoski o usunięciu złącza minijack to
  • Odpowiedz