Wpis z mikrobloga

Czy wy też zauważyliście, że polskie seriale są oderwane od rzeczywistości w kwestii ubioru bohaterów, wnętrz ich mieszkań, stylu życia? No chociażby taka Rodzinka.pl - przecież to nie jest żadne odbicie stereotypowej polskiej rodziny. inb4 dobrze, że nie pokazują biedaków typu Kiepscy, ale takie seriale mogą nieźle wywierać presję na ludziach, a zwłaszcza młodzieży.
#gownowpis
grzysieg - Czy wy też zauważyliście, że polskie seriale są oderwane od rzeczywistości...

źródło: comment_1FJXDwWvewWBfldCT7UehrIQwQbzaI2A.jpg

Pobierz
  • 77
@MrXavery: Nie ogladam zadnych paradokumentow ani Kiepskich, a tez przeszkadza mi nierealnosc polskich seriali. Wszedzie zycie w biurowcach, lans, czas na wszystko. Wszyscy sa modni i bogaci. Nawet jak jakis bohater jest wedle zalozen scenariusza biedny, to ta bieda polega na tym, ze ma wypasione mieszkanie i wszystkiego pod dostatkiem, a rozni sie od bogatych bohaterow tylko tym, ze nie epatuje luksusem. Jednak troche to slabe i ciezko sie w to
@jamaicaknight: ale niektorzy nie lubia
np ja nie wytrzymuje z butami na stopach, ledwo gdzies wchodze musze je sciagnac
najchetniej nawet na dwor wychodzilbym na boso
w pracy chodze boso, w domu chodze boso, wszedzie gdie jestem staram sie chodzic boso
jedyna okazja kiedy mam buity na nogach po kilka/kilkanascie godzin to jak jade autem do Polski, laze po miescie caly dzien lub biegam jakis dluzsze zawody
inaczej nie wytrzymuje
@grzysieg: Jeżeli chodzi o "tatę" z tego serialu, to on pracuje zdalnie w domu z tego co wiem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@wacek_1984: też mam, bo moja różowa uwielbia. Pochodzi stamtąd i lubi. Ja wolę tradycyjną zastawę, ale ta też nie jest zła.
@jamaicaknight: Też chodzę w butach po domu. Może trochę inaczej było jak mieszkaliśmy w bloku, ale to inne czasy były. Podłogi kiepskie więc się kładło na nie wielkie dywany/wykładziny i faktycznie nie wskazane było w to buty wycierać, ale wtedy chodziłam boso po prostu. Jak przenieśliśmy się do jednorodzinnego, na podłogach parkiet i niewielkie dywaniki, i od tamtej pory już butów w progu nikt u nas nie zdejmował (chyba że mokre,
@jamaicaknight:

Dodam, że jak przyjmuję gości u siebie w domu, to mają zakaz zdejmowania butów. Zgodnie nawet z savoir vivre nie powinno się czegoś takiego robić (zarówno wymagać zdejmnowania, jak i zdejmować będąc u kogoś).


@feketehajuno:

Nie cierpię też jak ktoś do mnie przychodzi i od razu zaczyna buty zdejmować, ale to rozumiem (zwyczaj), jednak jak już mówię wtedy że nie zdejmujcie butów, a oni dalej swoje ("nie no co
Dutch - @jamaicaknight: 
 Dodam, że jak przyjmuję gości u siebie w domu, to mają zaka...

źródło: comment_qOYCZPXpOjKJuL2AkgY8gZ1AoJSINET8.gif

Pobierz