Wpis z mikrobloga

#ankieta
Czy jesteś przeciw zakazowi handlu w niedzielę?

Czy jesteś przeciw zakazowi handlu w niedzielę?

  • Tak - lubię w niedzielę wyskoczyć do sklepu jak czegoś potrzebuję 87.4% (4920)
  • Nie - w niedzielę nie wolno robić zakupów 12.6% (708)

Oddanych głosów: 5628

  • 61
  • Odpowiedz
@acidd: To jest filozoficzne pytanie - co nie wybierzesz, to i tak wszystkim nie dogodzisz. Z jednej strony fajnie ludzie mają wolne, niech sobie spędzają ten czas z rodziną czy niech robią co tam chcą. Z drugiej strony jednak - dlaczego jedna grupa ma być faworyzowana, a inne nie?

Nie ma dobrego rozwiązania z tej sytuacji, można być skrócić godziny handlu w te niedziele, ale z drugiej strony - co
  • Odpowiedz
@acidd: #!$%@? mać, przez jakieś religijne widzimisię mam nie chodzić do sklepu? Takie ograniczenia to w średniowieczu nakładano. Jeszcze nie jedzmy mięsa w piątek i uprawiajmy seks tylko po ślubie, bo... #!$%@? tak!
  • Odpowiedz
Tak, lubiłbym sobię w niedzielę gdzieś wyskoczyć, ale muszę w tym czasie siedzieć na kasie w Lidlu...


@saracenxc: poważnie: to zmień pracę O.o ktoś Cię siłą zaciągnął do pracy tam? Wchodząc w pewną branżę musisz się liczyć z niegodnościami, które wiążą się z tą pracą. To tak jakbym ja np. chciał zostać górnikiem, ale protestował przeciwko zapyleniu albo zbyt wysokiej temperaturze w szybie :]

bo... #!$%@?
  • Odpowiedz
@acidd: Zmień pracę i weź kredyt #pdk

Zobacz, że zakaz handlu już obowiązuje w święta państwowe i kościelne. Ale czy ktoś miał problem z kupieniem wody w siłowni 3 maja albo 11 listopada? Albo czy ktoś poszedł do kina i mógł kupić bilet, ale nie sprzedano mu popcornu, bo jest zakaz handlu?

Poza tym, z tego co wiem, sklep może być otwarty, gdy klientów obsługuje właściciel. Siłownia może
  • Odpowiedz
@acidd: Mi się podoba chiński system - każdy dzień to dzień jak co dzień. Kupujesz coś w internecie w sobotę, w niedzielę jest paczka. A nie jak u nas, że zamawiając cokolwiek we czwartek popołudniu dochodzi i tak na poniedziałek. Niech będzie 40h tydzień pracy, ale niech każdy sam zdecyduje kiedy te 40h chce wypracować.
  • Odpowiedz
@saracenxc: ale jeśli siłownia jest sieciowa to już nie może co nie? :P albo jak jedna osoba jest właścicielem dwóch siłowni to co? ma wybierać, którą otworzy/bardziej lubi? ;)
Aha no i jeszcze jedno: jeśli faktycznie będzie zakaz handlu w niedzielę to spoko ja przeżyję :) inni pewnie też.
tylko, że:
1. nie lubię jak ktoś z góry mi mówi jak mam żyć
2. przyzwyczaiłem się do otwartych sklepów 7
  • Odpowiedz
@acidd: powiem Ci, że w weekend ciężko znaleźć wolny stolik w większym mieście na rynku. W galeriach handlowych też często wszystkie stoliki w kawiarence zajęte. Fakt, u nas nie ma takich zwyczajów przebywania w kawiarniach ze znajomymi jak choćby we Włoszech, ale jak widzę godzinne dialogi dwóch rodzin na środku sklepu meblowego w niedzielę "O cześć Franek, co tam u Was?" " a nic, chodzimy z nudów po sklepach" to
  • Odpowiedz