Wpis z mikrobloga

#ankieta
Czy jesteś przeciw zakazowi handlu w niedzielę?

Czy jesteś przeciw zakazowi handlu w niedzielę?

  • Tak - lubię w niedzielę wyskoczyć do sklepu jak czegoś potrzebuję 87.4% (4920)
  • Nie - w niedzielę nie wolno robić zakupów 12.6% (708)

Oddanych głosów: 5628

  • 61
  • Odpowiedz
3. wqrwia mnie pisanie prawa na kolanie


@acidd: Tutaj trafiłeś w dziesiątkę! Mi też nie... Obawiam się, że skończy się jak z "podatkiem od hipermarketów", który w pierwotnej wersji uderzył we wszystkich, poza hipermarketami...
  • Odpowiedz
@schumex: ale Polska nie stoi tylko dużymi miastami :) a wracając do odwiedzania sklepów meblowych: a może oni lubią tak robić? :) wiesz no... po prostu taki ich sposób spędzania wolnego czasu? zamiast siedzenia przed tv np.

czy jesteś przeciw sprzeciwowi nie handlu w niedzielę?


@mykeil: jestem za sprzeciwianiem się za nie handlowaniem w niedzielę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Rzuku: Mówię na przykładzie z 3 firm, raczej większych - w dwóch za nadgodziny płacili ci wolnym, w jednej była kasa, ale w żadnej nie było żadnych dodatków za pracę w niedzielę. Rozumiem, że liczysz że pójdziesz do marketu w niedzielę i dostaniesz 20 zł/h na rękę. Mam ziomka w Tesco i ktoś ci bajek naopowiadał.
  • Odpowiedz
@Fighting_Irish: No tak, bo ja to czerpię wiedzę z neta i pudelków. Przystopuj z tą ironią. Sam pracowałem, a i znam kilka osób nadal w marketach pracujących. Jest nierzadko dodatek za pracę w niedzielę i ja osobiście miałem dodatek +100% płatne, a w innych sklepach to przeważnie waha się w okolicach 40-60%
  • Odpowiedz
@acidd: Jest mi to zupełnie obojętne, jak sklepy są zamknięte w święta to da się to przeżyć.
Natomiast to czego zrozumieć nie mogę i raczej już nie zrozumię to jak jest jakiś 1 dzień wolny w którym mają być zamknięte sklepy i w maarketach pojawiają się ludzie zapasy na conajmniej kilka tygodni bo "jutro zamknięte"
  • Odpowiedz
@acidd: ej geniuszu, a to tylko baby siedzace na kasie pracuja w niedziele? pracuje w it i w poprzedniej pracy pracowalem w niedziele, w obecnej pracy mam dyzury w niedziele (pod telefonem) i jakos nie placze, bo sie na to zgadzam i dostaje za to hajs. poza sklepikarzami i it sa jeszcze gastronomia, stacje benzynowe i pewnie jeszcze kilka innych. jakos dziwne, ze wszyscy sie interesuja baba z kasy...
  • Odpowiedz
@acidd: Idealny przykład jak samemu sobie komplikować życie. Zamiast zapytać: Czy jesteś za zakazem handlu w niedzielę i dać odpowiedż "tak" lub "nie" to zadane w idiotyczny sposób

Wracając do tematu to nie rozumiem dlaczego sklepy miałyby być zamknięte w niedzielę. Jest cały szereg innych zawodów w których także konieczne jest pracowanie w niedzielę to dlaczego akurat sklepy miałyby być zamknięte?

Najlepsze są jednak teksty tych "pokrzywdzonych" kasjerów, którzy mówią
  • Odpowiedz