Wpis z mikrobloga

Musk pójdzie żebrać pod kościół.


Na dole wykres akcji Tesli po przypale SpaceX z Falconem. Na jesieni Tesla musi wypłacić właścicielom obligacji 422 000 000 $ w gotóweczce a kasy brak. Miliardy z dotychczasowych dotacji podatników od Obamy chyba nie wystarczą.
#satelita #spacex #kosmos #musk #gpw #biznes #pieniadze #januszebiznesu #motoryzacja #tesla
Pobierz zielonek1000 - Musk pójdzie żebrać pod kościół.
SPOILER

Na dole wykres akcji Tesl...
źródło: comment_E2tyONilmfrDuvhvSS8nQ7XJ5O17Lem1.jpg
  • 27
@Obruni:
Duży się zrobił to i dużą piszą.
Dużo dostaje od podatników, dużo zarabia na wysyłkach na ISS i dużo rozwalił drogiego sprzętu. Wczoraj położył całkiem dużą firmę telekomunikacyjną z Izraela.
@zielonek1000: nie dostał żadnej dotacji. Dostawał ulgi sektorowe, dostępne dla wszystkich operujących w danym sektorse gospodarki. W przeciwieństwie do firm motoryzacyjnych i enegetycznych które dostawały o rząd wielkości większe kredyty, często nie spłacane. Doucz się, bo jesteś ignorantem.

http://www.wykop.pl/wpis/18837771/jako-ze-temat-powraca-jak-bumerang-i-wypok-zalewaj/
@LooZ:
Za długo pracowałem w bankowości i usługach finansowych żeby mnie takimi bajerami zbyć. Świetnie wiem co to jest leasing operacyjny, sponsoring, zwolnienie podatkowe, zakup preferencyjny, granty, leasing zwrotny czy subsydiowanie konsumpcji.
Robiłem takie rzeczy przez lata i zasada jest zawsze taka sama. Kasa z punktu A ma trafić do punktu B bezpośrednio lub pośrednio w każdy możliwy sposób a kasa z punktu B ma nie trafić do punktu A w
@zielonek1000: Niestety, to ty jesteś tutaj półgłówkiem i udowadanisz to samemu się orając.

Na jesieni Tesla musi wypłacić właścicielom obligacji 422 000 000 $ w gotóweczce a kasy brak. Miliardy z dotychczasowych dotacji podatników od Obamy chyba nie wystarczą.


Wytłumacz mi "ekspercie", jak firmie która rzekomo nie ma pieniędzy, ma pomóc ulga podatkowa dla klienta końcowego? Klienci Tesli i SolarCity przychodzą do Elona Muska i oddają mu te pieniądze?
@LooZ: LooZ zróbmy może jakieś zasady, którym niedowartościowanym gościom odpowiadać, a których zlewać, bo czasem szarpiemy się, denerwujemy próbując tłumaczyć, a to niewiele daje. Ktoś z kolegów zrobił kiedyś wpis na temat finansów Muska (nie mogę go teraz znaleźć). Może by po prostu to wklejać i nie podejmować daremnej walki. Zwłaszcza dzisiaj, kiedy mamy WQRW, że nastąpiło potkniecie.
@LooZ:
A jak ci się gurwa wydaje? Napisałem wyraźnie dotacji, zwolnień i rabatów
Żeby sprzedawać towar po cenie rynkowej lub powyżej rynkowej na szerokim rynku zalanym przez chińskie panele musisz pobudzić konsumpcję. Albo obniżasz cenę i idziesz z torbami albo dostajesz granty albo okradasz konsumenta i oddajesz mu kasę pod warunkiem zakupu u ciebie po cenie którą ustaliłeś.
SolarCity startowało 10 lat temu kiedy nie było jeszcze takiej konkurencji ze wschodu
Nie widzę żeby tutaj ktokolwiek cieszył się z problemów Tesla Motors czy SpeceX a już z pewnością nie ja, choć zapewne nie zmartwiło mnie to aż tak tak jak akcjonariuszy Space Communication Ltd choć ich mi akurat nie żal.
Rozwałka CRS-7 była tym bardziej przykra bo na pokładzie była cała masa fajnego sprzętu, którego testowaniem na ISS byłem osobiście zainteresowany.
@zielonek1000: Kiedy termin wykupu tych obligacji ? Moze jeszcze cos wymysla, poza tym te 422 miliony to nie jest jakas niesamotia kwota dla tego sektora i gospodarki w ogole , choc firmy wywracaly sie i na mniejszych. Zobaczymy ja wciaz trzymam kciuki.
@RPG-7:
No zważywszy na wielkość rządowej pomocy i aktualny stan finansowy obu spółek to niestety trudno inaczej otagować.
@Bajo121:
Termin jest na 3 kwartał czyli na dniach.
A co oni mogą wymyśleć, tylko cud albo kasa podatników, bo Tesla która sama ma spore długi i generuje 900 milionów $ straty musi teraz wykupić drugą spółkę Muska SolarCity za prawie 2.6 miliarda, która sama generuje straty i ma długu prawie 3