Wpis z mikrobloga

@panzpolski: a później zarabiają dużo więcej i drugie tyle z prywatnego gabinetu. Czemu o tym już nie mówisz? Najlepsze jest to, że raczej każdy się spodziewał, że musi być kilka lat rezydentem, a teraz protestują. O co, skoro dobrze wiedzieli, na jakie studia idą?
  • Odpowiedz
@wonsz_smieszek: o klinikach nawet nie ma co pisac bo tam dyrekcja uwaza, ze to zaszczyt tam pracowac i jeszcze powinni doplacac. Nie wiem po co sie tam pchaja ludzie. Znam dr z prawie 30sto letnim stażem, oddzial hematologiczny i dostaja 1800zl. Dobrze, ze dostaje z uczelni jeszcze i ma prywate to cos zarobi. tylko pozostaje niesmak, ze tak docenia sie Twoja prace
  • Odpowiedz
@Prox:
Etat 37 h i 55' plus obowiązkowe 10 h i 05' dyżurów to daje około 3 000 PLN na rękę w miesiącu, w zależności od miesiąca. Jak ktoś ma rodzinę i kredyt to musi po kilkanaście nocy w tygodniu zasuwać w nocnej pomocy lub na dyżurach. Nie polecam. I jeszcze w komentarzach w intrenecie potem się czyta ile to niby się nie zarabia.
  • Odpowiedz
@xetrov:

Nie wiem czy nie zależy im na poparciu społecznym (tak jak trochę analogicznej inicjatywie między innymi prawników, nie pamiętam jak się ona nazywa)

Nijak się nie nazywa, bo prawnicy marketingowo leżą i kwiczą nawet w porównaniu z rezydentami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A szkoda, bo nasze stawki nie były waloryzowane od 12 lat (nie od 7) - PO w swoich agonalnych drgawkach zmieniła część
  • Odpowiedz
@ortofosforan: Każdy wie o tym fakcie a sam uważam go za obrzydliwy, brzydzę się tym. Brzydzę się tym, ze to robią. Że pakują swoje manatki w szpitalu o 14 i s---------ą do swoich gabinetów, gdzie od 15-18/20 kroją ludzi, którym po części sami powiedzieli "prosze przyjsc tu, tam mam swoj gabinet", a pozniej takich pacjentów wpychają w kolejke na zabiegi. Pretensje można mieć tylko do rzadu, że nikt tego tak
  • Odpowiedz
@Stragan: Tak skrajnego debilstwa dawno nie czytalem, albo moze tak skrajnego zakomopleksienia.

Nie wiem czy studiowales medycyne,obawiam sie ze nie miales zdanej rozszerzonej matury z biologii, chemii i fizyki na ponad 90%. Nie do konca wiem, skad wiesz ile sie ucza przyszli lekarze. Moge zapewniam nie zmiesciloby ci sie to w glowce.

Ilu kandydatow przypada na twoj kierunek studiow, a ilu przypada na
  • Odpowiedz
@su1ik: A ja to p------e, po stażu pakuje walizkę i arrivederci. Kim jestem żeby przez 6 lat pracować za te grosze i specjalizować sie z jakiegoś gówna jak mogę sobie na zachodzie robić co chcę i za pieniądze których tu nigdy nie zobaczę? Jak jeszcze widzę te teksty ludzi w stylu łapówkarze, łapiduchy, nie pieniądze są ważne, mogli studiować cos innego, ta medycyna to banał itp to utwierdzam się w
  • Odpowiedz
A szkoda, bo nasze stawki nie były waloryzowane od 12 lat (nie od 7) - PO w swoich agonalnych drgawkach zmieniła część stawek, ale Dobra Zmiana chce je zaorać, ponadto lekarz 30+ w porównaniu z prawnikiem 30+ to krezus. A dysproporcje będą się tylko powiększać.


@Dutch: tym bardziej szkoda że nie walczą o poprawę swojego wizerunku bo bez tego raczej trudno im będzie cokolwiek wywalczyć.

No chyba że zaczną palić
  • Odpowiedz
@panzpolski: chciałbym zobaczyć te wściekłe watahy januszy palących opony na ulicach, gdy rząd ustawą nakaże lekarzom pracę jedynie w szpitalu lub jedynie w prywatnym gabinecie i wyjdzie na to, że na wizytę w pozecie będziesz się zapisywał z dwuletnim wyprzedzeniem

kojarzy ktoś tannhausera z pewnego forum? ile to lat temu pisał o sytuacji lekarzy w polsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz