Wpis z mikrobloga

@americanfootball:

W czasie specjalizacji wynagrodzenie młodych lekarzy opłaca Ministerstwo Zdrowia. Stawki ustalono w 2009 r., kiedy ministrem zdrowia była Ewa Kopacz. Wynosi ono 3170 zł, a po dwóch latach specjalizacji - 3458 zł brutto. W priorytetowych dziedzinach - 3602 zł oraz 3890 zł. - Największym problemem jest to, że naszych wynagrodzeń nie waloryzowano od tamtego czasu - skarży się Patecki, który pełni funkcję przewodniczącego Porozumienia Rezydentów przy Ogólnopolskim Związku Zawodowym Lekarzy.
@Duze_piwo: mam wrażenie że młodzi lekarze nie potrafią (lub nie chcą) wystarczająco dobrze wskazać gdzie leży problem, z tego co się orientuję to ich powszechny odbiór jest taki, że 'znowu łapy wyciągają po pieniądze' i ludzie mylą ich z lekarzami z własnymi praktykami którzy nie mają już gdzie upychać kolejnych Jaguarów i Lexusów.

Nie wiem czy nie zależy im na poparciu społecznym (tak jak trochę analogicznej inicjatywie między innymi prawników, nie
@Prox: Bądź mną, Anon lvl 28. Odkąd pamiętam mój stary był fanatykiem leczo. Odkąd #!$%@? pamiętam tylko to gotował. Zaczęło się niewinnie, jakoś za komuny jak pojechali z matką i starszym bratem na Węgry. Tak mu #!$%@? posmakowało, że #!$%@?ł cały garnek miejscowemu Makłowiczowi i #!$%@?ł razem z matką i bratem do malucha, po czym zaczął #!$%@?ć. Do dziś matka opowiada jak w bananem na ryju #!$%@?ł chochla za chochlą aż
@panzpolski: niewielu jest takich, a jak jeżeli, to kilka lat, a potem ile? Wielu robi za tyle całe życie w firmach, ale lekarze czy nauczyciele #!$%@?ą strajki co roku, bo mogą, bo pieniądze od państwa i nie zostaną #!$%@? na pysk. Najgorsi są ci, co w telewizji mówią "szkoda tych dzieci, które musimy pozostawić bez opieki zdrowotnej teraz w szpitalu przez tydzień, ale tak zmusza nas sytuacja" - okropny, tani szantaż,
@panzpolski: tu chodzi o to, ze jak ktos przez wiekszosc zycia zarabia 2000zl, to czemu rezydent po 6 latach studiow i egzaminach ma zarabiac wiecej. bo co, bo ma odpowiedzialna prace, bo sie uczyl? 3k brutto na specjalizacji to tez jest zenujaca kwota. przeciez pozniej bedo zarabiac miliony ( ͡° ʖ̯ ͡°) przez same protesty nie zmieni sie stosunek spoleczenstwa do rezydentow, media spolecznosciowe to tez za
@eltiven: to już kwestia finansów - ok, dokładnych kwot nie znałem, jednak później doświadczeni specjaliści nie żyją najgorzej. Tak ma każdy, mało kto przecież na start dostaje pracę za więcej niż 3k netto (zresztą z danych, które podałeś, rezydenci i tak zarabiają więcej chociażby ode mnie i pewnie wielu w moim wieku), może poza słynnymi informatykami, co to robią 15k, chyba przyznasz? Tyle, że mi się okropnie nie podoba, że lekarzom
@americanfootball: Mają zajebiście trudne i długie studia, a potem kilka lat pracy za grosze z równie dużą odpowiedzialnością, co pełnoetatowy lekarze.

Już widzę jak mówisz tym rezydentom: "Musicie tak mało zarabiać do 30 roku życia, bo potem możecie dużo".
A informatycy - praca z biurkiem, bezpieczna itd. Jak zaczynają kodować w wieku 21 lat to do 30 zarabiają znacznie więcej niż lekarze.