Wpis z mikrobloga

Mireczki ale s----y$yna odebrałem. Wczoraj pogoniłem Volvo S90 i odebrałem Mercedesa GLS 500!! No potwór, 2.5 tony ponad 5 metrów długości i V8 biturbo o pojemności 4.7 litra pod maską. W efekcie mamy pod prawą nogą 455 KM! A przecież mówimy o rodzinnym SUV który może zabrać 7 osób! Auto do 100 km/h przyśpiesza w 5,3 sekundy pięknie przy tym grzmiąc. Coś fantastycznego! Myślałem, że będzie mi brakowalo S90, ale Merc ma właśnie to czego mi bardzo brakowało: dźwięk i moc. Niedługo napiszę więcej o Volvo bo już prawie skończyłem pisać i obrabiać zdjęcia :) A na koniec jeszcze cena Merca, 635 000 zł...

aha na zdjęciu jest podniesiony na pneumatyce, normalnie stoi nieco niżej :)

#autowizja <- mój tag o testowaniu samochodów

#mercedes #carboners #motoryzacja #samochody
pussyrider - Mireczki ale s----y$yna odebrałem. Wczoraj pogoniłem Volvo S90 i odebrał...

źródło: comment_aFi6HjRu0fuXcacVPD9vQrf25c6XMNia.jpg

Pobierz
  • 98
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@wertyn Jasne masa i wysoko zawiessony srodek ciezkosci robia swoje ale moim osobistym zdaniem nie ma duzej, zauwazalnej roznicy. Jezdzilem wieloma samochodami kompakty, sedany, kombi i powiem szczerze w SUVie (Disco3) wchodze w zakrety rownie pewnie i z ta sama predkoscia napewo bez duszy na ramieniu.
Wiadomo, na torze od razu wyjdzie roznica, ale w codziennej nawet dynamicznej jezdzie nie odczuwam roznicy. I zgadza sie, nie zapierdzielam 150 km/h po zakretach
  • Odpowiedz
  • 0
@siwy9898 a kto powiedzial, ze samochod to ma byc w 100% racjonalny wybor? Jak ktos lubi jezdzic i kocha samochody to wybierze SUVa ze wzgledow racjonalnych a GLSa ze wzgledu na to, ze bedzie mogl uslyszec V8 i bedzie mogl szybko i bezpiecznie wyprzedzic TIRa na krajowce i np dlatego ze mu sie akurat ta linia nadwozia podoba.
  • Odpowiedz
@szamo: w normalnym użytku to wiadomo, że nie będzie różnicy, ale już np. na autostradzie w podbramkowej sytuacji dużo łatwiej zrobić rolkę kugą itp. niż kompaktem - dlatego nie wiem skąd to częste mówienie o bezpieczeństwie
  • Odpowiedz
Szczerze i pozytywnie najnormalniej w świecie zazdroszczę. Sam mam 10 letnie V8 (321KM) w SUVie i takie auto jakie sobie sprawiłeś ,jeszcze nówka ,dżyzis :( potrafi poprawić samopoczucie. Pewnie zajebiście się w nim czujesz. Jest jak piękna żona u boku. Oby służył...ale na gwarancji ...to nie twój problem.
  • Odpowiedz
łolaboga, co to się stało - tyle plusów, tyle atencji! Następnym razem musze dużymi literami napisać: JA TE SAMOCHODY TESTUJE! DLATEGO JEST TAG AUTOWIZJA, CO BY BYŁO WIADOMO ZE TESTUJE!! :)

Odpowiadam:

@Sepzpietryny: już testowałem XC90, super auto - nieco mniejsze i niestety nie ma takich silników fajnych jak Merc...
@xetrov: skręca, chociaż fizykę cięzko oszukać - środek ciężkości jest jednak wyżej niż
  • Odpowiedz