Wpis z mikrobloga

Świetny wywiad z Robertem Biedroniem w TVN24. Człowiek niestosujący tanich populizmów, odnoszący się z szacunkiem do każdego człowieka, także tego z partii rządzącej.

Pewna nauczycielka ze Słupska wstawiła na portalu społecznościowym swoją opinię, w którym stwierdziła, że uchodźcy z Syrii mieliby być bydłem. Pewnie pomyślicie, że Robert Biedroń ją z miejsca zwolnił? Otóż nie, zaprosił syryjską rodzinę, matkę z dzieckiem i zaaranżował konfrontację w klasie tej nauczycielki.
Widać w nim wielkie zaangażowanie i zwyczajne serducho do działania na rzecz społeczeństwa, chciałbym takiego prezydenta.

Mam nadzieję, że jakimś cudem wywiad wyląduje dziś na głównej.

#neuropa #4konserwy #biedron2020 #polityka
  • 84
A czemu ma przyjmować do siebie? Nigdy nie zrozumiem tego argumentu...


@The_Riddler: A rozumiesz argument, że wszyscy Polacy mają być zmuszeni do zrzutki na mieszkanie dla jakichś obcych ludzi z zadupia na drugim końcu świata?
@Triplesix mam odmienne zdanie, wielu z moich znajomych mieszka w Rzeszy od lat w różnych lokalizacjach i dopiero od niedawna zaczyna narzekać i rozważać opcje relokacji w związku z napływem arabskiego oraz afrykanskiego kwiatu. Nie są to osoby które gardzą imigrantami bo defacto sami nimi są, lecz po prostu obawiają się o własne bezpieczeństwo.
Skoro promuje ich i jako przedstawiciel władzy uważa ich za dobrych ludzi, niech bierze ich do siebie a nie wymusza na nas ich utrzymywanie i tolerowanie. Ja widzę na codzień jak to się w Niemczech kończy.


@LudwigErhard: 1. Nikt Ci go nie daje do Twojego mieszkania ani nie zajmie Ci pokoju u rodziców więc argument "He he Seba, niech sobie do chałupy ciapaka weźmie" to jakiś inwalida. 2. Biedroń też płaci
zaprosił syryjską rodzinę


@emkape: sam ten fakt że udało mu się znaleźć w PL syryjską rodzinę i zmusić urzędnika do konfrontacji to manipulacja Biedronia. Przecież oni tu już są i nikt im nie karze wyjechać. Jeśli mają status uchodźcy to na jakiej podstawie i kto ich sprowadził? Jeśli osiedlili się tu przed całą akcją w Syrii to nie tym bardziej nie są uchodźcami, a imigrantami.

Dam ci inny przykład z naszego
@emkape: sama znam kilkunastu Syryjczyków-uchodźców - są ludzie i ludzie - cały przekrój społeczny, od ludzi, którzy ukamieniowaliby geja po takich, którzy porzucili islam. Prawdziwa elita już jest niestety w bogatych krajach, Polska dostałaby same sebixy nie umiejące liczyć i czytać, i pan Biedroń nic w tym względzie nie zmieni. Ekonomicznie to tylko strata, a socjalnie być może gangi, przemoc, terroryzm w perspektywie następnych kilkudziesięciu lat. Jak pomagać to z głową
@no_i_w_ogle: Nie chcę mówić jakie rozwiązanie byłoby najlepsze, bo się na tym zwyczajnie nie znam. Jednak wydaję mi się, że łatwo powiedzieć 'rozwiązać problem na miejscu'. Rozumiem, że należy otoczyć Syrię polityczną kopułą i nie pozwolić na ucieczkę z terenów wojennych?
A Biedroniu oceniam samą postawę. Przecież on też nie nawołuje, żeby zrobić z Polski masowy ośrodek dla uchodźców.
@Retrospekcja: jakie Biedroń płaci podatki? Przecież on żyje z podatków. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może nikt Ci do domu uchodźcy nie wepcha, ale na co dzień oglądam jakie skutki ma przyjmowanie ludzi z krajów 3 świata - jednym słowem tragiczne. Przede wszystkim oni uważają swoją kulturę za najlepszą, więc będą się jej trzymać - co całkowicie uniemożliwia integrację czy asymilację. W szkołach jest masakra z uchodźcami -
@emkape: Można zaoferować pomoc humanitarną, postawienie chociażby namiotów na terenach nieogarniętych walką, koszty takiej pomocy są 10 razy mniejsze w Syrii niż w Europie. W Europie pomagamy tylko "wybranym" - młodym byczkom, których rodzina wysłała na pobór kasy za free. Rozmowy z politykami i opozycją, podsuwanie rozwiązań konfliktu, organizacja nowych niezależnych wyborów. Ogólnie głównym zapalnikiem, pretekstem tej wojny jest to, że Assad pomimo młodego wieku został prezydentem, a nie mógł wg