Wpis z mikrobloga

Mirko, mam problem z mikrofonem. Bardzo słabo słychać jak coś się mówi (czy to na Skype czy w Duolingo prawie nie łapie). Jak na screenie poniżej widać w Audacity jest bardzo cicho podczas nagrywania. Dopiero jak mówię z bardzo bliska (około 5 cm) to cokolwiek słychać.

- Głośność nagrywania jest ustawiona na max.
- Mam polecany mikrofon Zalman ZM-MIC1 (powinien zbierać dźwięk z daleka). W słabszych mikrofonach albo z wbudowanego w laptopa jest jeszcze gorzej.
- Karta dźwiękowa to jakaś zintegrowana Realteka w laptopie (Samsung QX510).
- Windows 7 64 bit. Sterowniki aktualne ze strony producenta laptopa. Próbowałem też najnowsze ze strony Realteka.
- Próbowałem też włączyć "Anulowanie przesunięcia DC".

Co mogę jeszcze spróbować zrobić?


#pomocy #mikrofon #audio #pcmasterrace #elektrodacontent #zalesie #komputery
mk321 - Mirko, mam problem z mikrofonem. Bardzo słabo słychać jak coś się mówi (czy t...

źródło: comment_CN6wmMRO4VkOcTrbSyBB642eZ9ddxH8H.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@Colek: z innymi mikrofonami jest tak samo (a nawet gorzej).

@Grzesiek4: właśnie polecają go, że bardzo dobrze zbiera dźwięk (specjalnie go kupiłem, bo te co miałem to były słabsze).

przy ustawieniu czułości na max "zbiera" z za okna :)

Mikrofon jest świetny, bardzo dobrze zbiera
  • Odpowiedz
@mk321: z realteka więcej nie wyciągniesz, ponieważ on nie ma sprzętowego przedwzmacniacza mikrofonowego tylko prosty codec i wzmacnia Ci dźwięk w sterowniku. jeżeli chcesz żeby Cie było słychać głośno i w miarę wyraźnie to nie ma innej rady jak zainstalowanie najnowszych sterowników, danie wzmocnienia +12 albo +24 i włączenie tłumienia zakłóceń/dowolnego innego filtra przeciwszumowego. albo kupno karty na usb. przecież to nie zajmuje dużo miejsca, do kieszeni w sam raz
  • Odpowiedz
ponieważ on nie ma sprzętowego przedwzmacniacza mikrofonowego tylko prosty codec


@lomir: a no to by wszystko wyjaśniało. Ci co mają ten przedwzmacniacz mikrofonowy to im działa dobrze, a ci co nie mają, to działa jak mi. Bez sensu... nie mogliby w laptopie tego dorzucić do karty dźwiękowej? Przecież nie podniosłoby dużo kosztu ani wagi. Jak będę kupował nowego laptopa, to muszę sprawdzać czy ma to czy nie (ciekawe jak xD ).

kupno karty na
  • Odpowiedz
@mk321: jakbym miał kupować to bym celował w coś używanego, ale markowego. kupiłem kiedyś creative sb0270 (często nazywany 'sound blaster mp3' albo mp3+) za ok.50zł i do takich zastosowań jest spoko. minusem są sterowniki pod win8/10 bo zawsze słychać siebie (cicho, bo cicho, ale słychać) w słuchawkach. bez dodatkowego wzmocnienia +12/24dB jest cisza totalna, można gitary nagrywać, po wzmocnieniu jest lekki szum.
zawsze zostaje opcja mikrofonu czy kamerki na USB,
  • Odpowiedz
@mk321: realtekowe drivery w d. yeabunne.

Jak mega zależy Ci na mikrowonie - wywal je i sprawdź windowsowe - powinno być lepiej.
Protip na ten moment ode mnie: wyłączenie efektów dźwiękowych pozwoli więcej zbierać.

@lomir: j/w napisałem - na
  • Odpowiedz
@Colek: @wachowsky: @Grzesiek4: @Tyrionek: @lomir: @dexterxx: @0xc00000e5: wychodzi na to, że wina jest zintegrowanej karty dźwiękowej w laptopie (wnioskuję to na podstawie tego co napisaliście, testów na Youtube, własnych testów i na podstawie testów Zalmana na Youtube).

Czyli muszę kupić zewnętrzną kartę dźwiękową. Teraz pytanie: jaką? Obejrzałem kilka testów i jeszcze bardziej nie wiem: https://www.wykop.pl/wpis/32782771/mikrofon-audio-pcmasterrace-komputery-youtube-elek/
  • Odpowiedz