Wpis z mikrobloga

W #lidl ostatnio regularnie widuję makrelę - polecam!
Nie wędzoną czy w puszce - taką jak wszyscy znają.
Świeże filety. Tylko sól, pieprz, mąka i na patelnię.
Pyszna, bez ości i bez łusek.
Do tego tania i bardzo syta - bo tłusta. Taki nasz polski łosoś.
Piszę bo nie wszyscy próbowali smażonej, a nawet jeśli to większość po usmażeniu wali ją do zalewy octowej ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#gotujzwykopem
c.....a - W #lidl ostatnio regularnie widuję makrelę - polecam!
Nie wędzoną czy w pu...

źródło: comment_HyqbY5C86GTNm76sP6bosZRUhjkGtCLN.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@citra: makrela to bardzo niedoceniana ryba - u nas głównie puszkowana albo wędzona, ale potwierdzam, że smażona jest doskonała. Szkoda tylko, że tyle ości :))

Makrela smaczna jest także na surowo w formie sushi lub sashimi (np. z sosem sojowym lub słodkim sosem chili).
  • Odpowiedz
wali ją do zalewy octowej


@citra: ryba w occie to największy kulinarny rak ( ͡° ʖ̯ ͡°) kup jakąś fancy drogą rybę super jakosci, #!$%@? do octu zeby smakowała jak ocet. FAAAAAAAAK
  • Odpowiedz
@yacolek: dobra zalewa nie wali octem :-) Jeśli stosuje się ocet jabłkowy zamiast spirytusowego i utrzyma odpowiednie proporcje. Poza tym w zalewę daje się ryby drugiej świeżości albo po prostu niskiej jakości jak śledzie czy niektóre ryby słodkowodne.
  • Odpowiedz
@yacolek: ja bardzo lubię szczupaka i węgorza w occie, choć ten drugi lepszy jest prosto z patelni. Wekowanie to sposób konserwacji, choć ja czasami mam ochotę na kwaśną rybę - nie tylko z braku laku… :-) Tuszki śledziowe prosto z patelni są bardzo mizerne, a w occie fenomenalne. Podobnie jak mniejsze ryby słodkowodne. Do octu nigdy nie wrzuciłbym świeżej ryby (w sensie, że kilka godzin wcześniej złowionej), ale jeśli nie miałbym
  • Odpowiedz
@SagaS: najprostsze - najlepsze! Osolić, obłożyć masełkiem z czosnkiem, wrzucić w folie i piec 20 minut z jednej, 20 minut z drugiej strony. Naturalnie ryba ma być zawinięta cała w folie a nie kładziona na folii. Później skropić cytrynką. Polecam do takiej rybki w folie pozawijać ziemniaki (nieobrane) i tak po 10 minutach smażenia ryby wrzucić ziemniaki w foli do żaru na 30 minut. Wychodzą jak z ogniska i są świetnym
  • Odpowiedz
@citra: szukam tego na stronach sklepów, ale nigdzie nie widzę, jakieś archiwalne oferty. Kupujesz je w pudełku, na wagę, czy jak? Już zdążyłam zgłodnieć na myśl o jutrzejszym obiedzie, ale obawiam się że na mojej prowincji obejdę się smakiem :/
  • Odpowiedz
@citra: sushi z makreli jest super, tez nie każdy wie. Warto zapytać w sklepie kiedy maja dostawę tych ryb i spróbować. Dzięki za info! Biedra tez ostatnio ryba stoi, są labraksy i dorady, filety z dorsza i łososia. Z dorady i labraksa trzaskanie sushi aż miło.
  • Odpowiedz