Wpis z mikrobloga

Co ci ludzie to ja nawet nie.
Przeprowadzam #rekrutacja w mojej #pracbaza #praca. We wtorek poszło ogłoszenia, w środę Karyna przesyła CV. Średnie to CV ale robiła coś do czego poszukuję zatem dzwonię dziś.
-Dzień dobry, tu Imię Nazwisko, dzwonię z firmy FIRM
Tu nastąpiło wtrącenie się Karyny
-ja nie jestem zainteresowana, nic nie kupie, proszę usunąć mnie z bazy, do widzenia (tu następuje rozłączenie).
Porażony logiką tejże Karyny poszukującej pracy popadłem w melancholię i rozpacz.
Taka rada Mircy, jak wysyłacie CV odbierajcie telefon z nieznanego numeru, nie piszcie SMS w stylu "ktoś ty?" "znamy się?", bądźcie do ch przygotowani, że Wasza akcja wysłania CV spowoduje reakcję w postaci telefonu od rekrutera.
#logikarozowychpaskow
Pobierz
źródło: comment_6zkk9YhqOz0lxULFcyAo9V7Ed0UfgO8K.jpg
  • 65
@koters: skoro wysłała ci CV to mogłeś w taki sam sposób umówić się na rozmowę telefoniczną. Prawdę mówiąc mógłbym zareagować podobnie.

Albo jak do mnie rekruterzy dzwonią przed 9 jak ja wtedy śpię. Przesada. Albo jak mnie zlewają z odpisaniem na maila, że nie mają otwartych pozycji i odpisują łaskawie 3 miesiące później, że jednak chcą żebym przyszedł. Nie wiem czy mam się śmiać czy płakać. Albo jak byłem na rekrutacji,
o zarobkach fakt, nie piszę ale to z uwagi na konkurencję. Staram się szanować potencjalnych pracowników


@koters: Jedno zdanie kłóci się z drugim, Ty też marnujesz mój czas, kiedy ja staram się wstrzelić w coś, gdzie dostanę pewną kwotę, np. 1700-1900 (bo już bardziej mi się będą opłacać tłumaczenia i korki, ale wiadomo, takie coś na dłuższą metę wykańcza).
@Sicamber: Nie muszę wstawać na 8 lub 7 ( )

Wstaję o takiej porze, żeby być wypoczętym i coś popracować. Jeżeli wstawanie o 7 sprawia, że będę cały dzień zmęczony i nic nie zrobię to po co w ogóle przychodzić do pracy.