Wpis z mikrobloga

Co ci ludzie to ja nawet nie.
Przeprowadzam #rekrutacja w mojej #pracbaza #praca. We wtorek poszło ogłoszenia, w środę Karyna przesyła CV. Średnie to CV ale robiła coś do czego poszukuję zatem dzwonię dziś.
-Dzień dobry, tu Imię Nazwisko, dzwonię z firmy FIRM
Tu nastąpiło wtrącenie się Karyny
-ja nie jestem zainteresowana, nic nie kupie, proszę usunąć mnie z bazy, do widzenia (tu następuje rozłączenie).
Porażony logiką tejże Karyny poszukującej pracy popadłem w melancholię i rozpacz.
Taka rada Mircy, jak wysyłacie CV odbierajcie telefon z nieznanego numeru, nie piszcie SMS w stylu "ktoś ty?" "znamy się?", bądźcie do ch przygotowani, że Wasza akcja wysłania CV spowoduje reakcję w postaci telefonu od rekrutera.
#logikarozowychpaskow
koters - Co ci ludzie to ja nawet nie.
Przeprowadzam #rekrutacja w mojej #pracbaza #...

źródło: comment_6zkk9YhqOz0lxULFcyAo9V7Ed0UfgO8K.jpg

Pobierz
  • 65
  • Odpowiedz
@koters: My też szukaliśmy kogoś. Ludzie nie przygotowani, bo wysyłają CV gdzie się da i nie pamiętają. Spóźniają się na rekrutację po 1-2 godziny. Po umówieniu się na spotkanie potrafią 5 minut przed spotkaniem zrezygnować. Nie potrafią trafić mimo, że jedna z głównych ulic i wejście od ulicy. Jak ktoś trafi na spotkanie to nie wie co powiedzieć. Tak teraz jest. Nie ma sensu zatrudniać ludzi z peselem zaczynającym się na
  • Odpowiedz
@Szewa: temat zdjęć to osobna opowieść. Facet ze zdjęciem "selfie w lustrze szafy" a z tyłu burdel na kanapie. Zdjęcia wycięte z fot z imprez, standard cycki na wierzchu, makijaż mocarny, kolczyki po pachy. Inny gość wysłał CV w formacie .txt i osobno zdjęcie ze słonecznikiem:) kwiatem w sensie, w ręku.
@kabuki8888: rezygnowanie to też standard, nie przychodzenie. Tracisz tylko czas na przejrzenie CV i przygotowanie się do rozmowy. A
  • Odpowiedz
@Hipokryta: mniej 10% CV jest naprawdę ciekawych. Stworzonych z pomysłem, dobrze sformatowane i w PDF dzięki czemu się nie rozjeżdża. Koło 10% to kosmosy totalne, w TXT, z dzikimi fotami itd. Reszta jest mniej więcej taka sama, niczym nie chwytają, nie cieszą oka, trzeba się wczytać żeby wyczytać;p
Totalny freestyle jeśli chodzi o wypisywanie doświadczenia itd:)
  • Odpowiedz
@koters ty to piszesz serio? XD Już wiem dlaczego niektórzy nie potrafią znaleźć pracy. Tak trudno zarobić zdjęcie u profesjonalnego fotografa i mieć trochę taktu, kultury?
  • Odpowiedz
@koters: jakby pracodawcy nie lecieli w #!$%@?, nie pisali tanich tekstów o dynamicznych zespołach i zniżkach w bufecie, okazali odrobinę szacunku i podawali coś więcej niż wymagania to może i mniej ludzi leciałoby w #!$%@?? Nie wierzę, że nie ma ludzi do pracy a jak są to same tępaki...
  • Odpowiedz
@koters: To że ludzie wysyłają co 3 dni swoje CV może być winą tego, że większość ogłoszeń to anonimy bez nazwy firmy albo nawet branży.
  • Odpowiedz
@Makila: mam nazwę firmy w ogłoszeniu;]
@1Bodgan: nie wiesz jakim jesteśmy pracodawcą, w ogłoszeniu opisałem obowiązki i wymagania;] Są ludzie do pracy ale faktycznie, ci urodzeni przed 90tym rokiem zdecydowanie inaczej wychowani, z innym podejściem do życia i pracy. Jak napisałem, 10% kosmosy, 80% to tak neutralnie jeśli chodzi o CV z drobnymi błędami ewentualnie, 10% to bardzo dobre CV i bardzo wartościowi ludzie. A i tak naprawdę wysyłanie CV
  • Odpowiedz