Wpis z mikrobloga

@FrasierCrane: W tamtych czasach przemyt był tak popularny i tak zwyczajnym zjawiskiem, że bardziej prawdopodobna jest wersja o tym, że dwóch neonazistów odeszło od grupy pod pretekstem przejścia szlaku, a tak naprawdę uprawiali miłość homoseksualną w lesie, zostali przyłapani przez parę hipisów. Było im tak wstyd za siebie, że kazali rozebrać się tamtej dwójce by jak najbardziej ich upokorzyć oraz sprawdzić czy działa na nich widok kobiecych narządów płciowych. Gdy to
@KD30: @pawel_tarnobrzeg: przecież środowisko ONR i inne tego typu MW czy istniało już wtedy czy jeszcze nie, wywodzi się między innymi właśnie z takich grup także neonazistowskich, które postanowiły trochę wyluzować/przykryć swoje chore fascynacje - stąd te wszystkie skandale z hailującymi członkami tych ugrupowań i stąd też duże protesty mediów i części społeczeństwa przeciwko dopuszczaniu tych organizacji do polityki, życia publicznego.
oczywiście przypisywanie tego morderstwa organizacji, która de facto wtedy
@InspektorDupa: Okej, zgoda, ale nadal nikt nie powiedział co ma na myśli pisząc "neonaziści" i skąd to się w ogóle wzięło. Kto to był: Polacy, Niemcy. Kto ich tam widział, co robili? Czy któryś z nich został przesłuchany w jakimkolwiek charakterze? Kompletnie nic: neonaziści i tyle.

To tak jakby w pobliżu zbrodni widzieć dwóch chłopaczków ścigających się na skuterach i wydedukować, że to z pewnością byli zradykalizowani członkowie polskiego oddziału Hells
Pamiętam jak za dzieciaka oglądałem 997 i akurat był o nich materiał. Zapamiętałem właśnie dzięki motywowi z hailujacymi nazistami w lesie.
@KD30: @fredperry: @adamgtx: @stan-tookie-1: Oczywiście, że ONR istniał - inny niż ten dzisiejszy - ale istniał. Udawanie, że nie istniał to jakiś anachronizm, równie dobrze możecie mówić, że NSDAP to nie była partia nazistowska, bo NSDAP to jest przecież grupa na Fejsie "NSDAP: Niskie Składki Akcyzy Daniny Podatki" a przedtem to się nie liczy...

Tu macie wszystko po kolei opisane:
http://www.legitymizm.org/mlodziez_imperium/mi25/zasoby/10.html
@Mesmeryzowany: ilu członków miał ogólnopolskim ONR w 1997? Chodzi mi o to że przypisywanie "zasług" tej organizacji jest na wyrost bo w momencie popełnienia zbrodni mało prawdopodobne jest żeby działali jako zorganizowana organizacja militarna skoro do dzisiaj tego nie osiągnęli to by trzeba zakładać że organizacja zamiast się rozrosnąć (moim zdaniem sie powiększyła przez te kilkanaście lat) to się skurczyła i teraz ich nawet nie stać żeby przeszkolić działaczy w obsłudze
@pawel_tarnobrzeg:

Jak neonaziści to może raczej Niemcy? W końcu nazizm to ideologia niemieckiej partii NSDAP.


Kto to był: Polacy, Niemcy

Skończ już tymi Niemcami. Ani to śmieszne, ani mądre. Owszem, nazizm był (zasadniczo) ideologią niemieckiej NSDAP. Za to NEOnazizm jest ideologią międzynarodową, nieprzypisaną do żadnej nacji.

Symptomatyczne jest to, że wpis traktuje o tragedii dwojga sympatycznych młodych ludzi, którzy na zdjęciu wyglądają, jakby muchy nie skrzywdzili, a Ty się fiksujesz