Wpis z mikrobloga

słowo-klucz - postępowanie. Zobacz kto prowadzi postępowania w takich sprawach


@M4ks: Postępowanie przygotowawcze prowadzi prokuratura (bo o oszustwo, to już kodeksu postępowania karnego, prawda?). Ale policja może wykonywać zlecone przez nią czynności. Czyli np. wezwać na przesłuchanie i przesłuchać :)
Ale nie na to zwracałem uwagę, tylko na te wyroki wydawane przez policję, o których wspomniałeś. A ja się nie mogę doszukać w tym wątku wspomnienia o wyrokach wydawanych przez policję.
@M4ks
No i?

To ty wymyślasz jakieś wydawanie wyroku przez policję.
Mowa była tylko o wezwaniu na przesłuchanie.

W sprawie może być wielu pokrzywdzonych, więc łatwiej o to aby sprawą się zajęli.
@wzr1one: to samo kiedyś miałem z zakupem fotela na allegro, fotel za 800 zł w #!$%@? długim opisie małymi literkami koleś napisał / aktualnie nie posiadamy foteli, najwcześniejszy termin oczekiwania na fotel to 3 miesiące

no nie miał ze mną lekko ( ͡° ͜ʖ ͡°) - oddał pieniądze, ale prawie się spotkaliśmy w sądzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ten opis jawnie wprowadza w blad! W tytule aucji jak juz powinno pisac zuzyte kody itp.
Kwestia potem interpretacji przez sad. Ale, ze mamy tak jak mamy to dochodzenie praw w tym kraju czasem to droga przez meke.