Wpis z mikrobloga

@Vasek: Bzdury? Proszę, zbadaj temat zanim się wypowiesz. Złota proporcja jest obecna nie tylko w ludzkim ciele, ale także w roślinach. Jest to matematyczny sposób, w jaki budują się kolejne tkanki organizmów żywych, wynika z konkretnych wytycznych jakie są zawarte w DNA.
  • Odpowiedz
@alibi_m: Daj mi dowolny obrazek, to Ci tak dopasuję te strzałki, że z każdego, do każdego punktu będzie ta cała 'złota proporcja'.

Jest to matematyczny sposób, w jaki budują się kolejne tkanki organizmów żywych, wynika z konkretnych wytycznych jakie są zawarte w DNA.


Za wyjątkiem gatunków, które mają gdzieś tę złotą proporcję xD

No nic. Wierzcie sobie dalej w te swoje numerki.
  • Odpowiedz
@Vasek: Pewne kształty są zwyczajnie optymalne - np. spirala logarytmiczna (która jest na bazie logarytmu naturalnego, który z kolei używa e czyli magicznego 2.71828) jest optymalnym kształtem np. optymalnym wdechem/wydechem. Turbosprężarki w samochodach kierują powietrze charakterystycznym "ślimakiem". Nie ma nic niezwykłego w tym, że natura na drodze ewolucji dąży do pewnych kształtów/proporcji
  • Odpowiedz
@McGravier: Super. Nie zaprzeczam temu, że nie ma schematów w naszym świecie - bo są. Fibonacci to tylko ciąg liczb, po jaki wuj dorabiać do tego jakiś sens istnienia.

Moje komentarze dotyczą bzdury, jaką jest to zdanie:

Doskonałość dzieła stworzenia objawia się w proporcjach 1:1,6108, czyli liczby Fi wynikającej z podzielenia dowolnych dwóch wyrazów ciągów fibonacciego.


Ale już się będę śmiał po cichu, nie musisz mnie wołać.
  • Odpowiedz
@Vasek: hahaha, niezle sie usmialem z tego co piszesz. Rozgrzales moje serduszko do czerwonosci. Jak to mawiaja, zrobiles moj dzien. Dawno nie widzialem takich klapek na oczach jesli chodzi o dowody naukowe. No ale pewnie zyjesz sobie w swiecie, w ktorym czego nie widac to nie istnieje =)
  • Odpowiedz
Doskonałość dzieła stworzenia objawia się w proporcjach 1:1,6108


@alibi_m: Cóż, powtarzająca się proporcja w wielu miejscach to rzeczywiście najlepszy przejaw doskonałości stworzenia.
Bo większość, niestety tych bardziej istotnych rzeczy niż fraktalna proporcja, jest przejawem niedoskonałości (a często ostrego #!$%@?) dzieła stworzenia :P
  • Odpowiedz
@azzQ: Przecież napisałem wyżej, że nie neguję schematów w przyrodzie, ale bredzenie, że jest zapisana w genach woła o pomstę do nieba.
  • Odpowiedz