Wpis z mikrobloga

#siecikomputerowe #elektronika
czy da radę zasilać urządzenie po Ethernecie (nie POE) chodzi o akcje że podchodzę wpinam RJ45 w ściane i to zasila mój układ z jakimś #arduino czy innym mikrokontrolerem i gada sobie radośnie z PC?

Edit: nie da się bo pojawienie się napięcia w Ethernecie to dane, tak wykrywa się kolizje, dziękuje zamykam
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@wytrzzeszcz a, ok, Tobie chodzi o cos, do czego ludzie sie beda podlaczac a nie cos, co bys podlaczal w losowych miejscach. Dobre aku i energia odnawialna (panele sloneczne)?
  • Odpowiedz
akcje że podchodzę wpinam RJ45 w ściane i to zasila mój układ


@wytrzzeszcz: tak się nie da. Kiedyś można było robić takie myki w sieciach telefonicznych, bo miały one linie prądową w sobie.
  • Odpowiedz
Matkobosko! Ludzie, facet zapytał czy się da, a wy na to: a dlaczego nie tak? A dlaczego nie siak?
@wytrzzeszcz, a ja tobie odpowiem przekornie - da się. Jestem przekonany, że radę skonstruować urządzenie, które będzie zasilane jedynie z ethernetu, pod warunkiem, że będzie bardzo energooszczędne. Wyświetlacze raczej odpadają. W końcu sygnał w kablu to nic innego niż jakieś napięcie, które może wzbudzić jakiś niewielki prąd do naładowania kondensatora, z którego zasilisz układ. Wszystko zależy od tego, jakich elementów użyjesz. Nie będzie to proste, ale jestem przekonany, że wykonalne.

ethernet ma sprzężenie AC przez transformatory, wnioski wyciągnij sam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@RicoElectrico
  • Odpowiedz
@senorgarcia: może gignatyczny kondensatro, tylko prąd 50mA przy 1V to troszkę mało (i to jeszcze musiał bym zrobić tak że karta sieciowa gada sama ze sobą i wtedy ładować i po załadowaniu przełączyć układ
  • Odpowiedz