Wpis z mikrobloga

Tak sobie czytam wpisy w tagu #biblia i nie mogę wyjść z podziwu jaki tam momentami kwitnie #gimboateizm (ʘʘ)

Cytat z @KrakusPL:

bóg #!$%@? sodome i gomore bo robili pisiorek into doopa

[źródło](http://www.wykop.pl/wpis/18897819/biblia-bog-#!$%@?-caly-swiat-potopem-bo-tak-bo/)

Niieeee.... nieeee.... nieee!

W historii Sodomy, seks analny to tylko epizod, a nie powód kary!

Historia wyglądała (w dużym uproszczeniu) tak:

- Sodoma grzeszy (za chwile wyjaśnie jak), więc Bóg ich ostrzega, że rozwali miasto jak nie będą grzeczni
- Sodoma pokazuje Bogu środkowy palec i robi swoje...
- Bóg wysyła dwóch aniołów (pod postacią ludzką) aby zwrócili uwagę mieszkańcom Sodomy, że jak się nie opamiętają, to rozwali miasto
- aniołowie schodzą na ziemie, a kilku mieszkańców Sodomy wyruchało ich w tyłek i pokazało kolejny raz środkowy palec Bogu. Nadal robili swoje.
- Bóg sie zdenerwował i zrównał miasto z powierzchnią ziemi ( ͡ ͜ʖ ͡)

Wniosek gimboateisty?
Bóg rozwalił miasto, bo nie lubi anala (ʘʘ)
No piękny wniosek!

Wina Sodomy jest opisana w Biblii - głównym powodem rozwalenia miasta była pycha jego mieszkańców:
http://bibliepolskie.pl/zzteksty_wer.php?book=26&chapter=16&verse=49&tlid=8

Jak ktoś biblii nie lubi, to może jeszcze z Wikipedii sobie przeczytać:

Sodoma i Gomora – motyw biblijny, dotyczący zniszczenia przez Boga położonych w dolinie Siddim miast kananejskich Sodomy i Gomory na skutek niegodziwości ich mieszkańców (sorry, nie na skutek anala!).


Denerwuje mnie, gdy ludzie wyciągają jakieś głupie wnioski z Biblii nie czytając jej (bo i po co? można przecież czerpać wiedzę na jej temat np. z Kwejka, Demotów i mirko).

Inne głupoty znalezione we wpisach i komentarzach na mirko (kiedyś je sobie zapisałem w pliku na pulpicie):
- Bóg się zdenerwował na Onana, bo... Onan się Onanizował (bitch pleeeeese....)
- Jezus leżał w grobie 1,5 dnia, bo umarł w piątek wieczorem i zmartwychwstał w niedziele rano, a mówi się, że zmartwychwstał po 3 dniach (brak znajomości świąt żydowskich tutaj wychodzi...)
- Biblia nakazuje zabijanie ludzi za grzechy, a jednocześnie... mówi, że nie wolno zabijać! (problem z tłumaczeniem...)
- W starym testamencie jest 10 zasad (przykazań), które należy przestrzegać aby dojść do zbawienia (poważnie?)
- Ezechiel miał wcinać ludzkie odchody, ale na szczęście Bóg się zlitował i pozwolił mu zjeść wołowe (mirki! on nie JADŁ żadnych odchodów!)
- i wiele, wiele innych...

#chrzescijanstwo #wiara #religia #ateizm #przemyslenia #feels
imlmpe - Tak sobie czytam wpisy w tagu #biblia i nie mogę wyjść z podziwu jaki tam mo...

źródło: comment_ZrgsIdSRBePJZGCtlO9HLoqgLMmh8GGn.jpg

Pobierz
  • 53
Super wyjaśnienie. Dzieci, a szczególnie niemowlęta przodowały w tym sporcie, bo się nie słuchały. Odpowiedzialność zbiorowa jest ok, bo JHWH może wszystko. Super.


@wrrior: nie oceniam słuszności decyzji. Oceniam jedynie prawdziwość przekazanej informacji. Czyli podkreślam, że w tym fragmencie pisma, Bóg niekoniecznie miał coś do gejów ;)
@imlmpe:
1.Czy niewinne dzieci, które nie były świadome grzechu, a które zostały ukarane przez miłosiernego boga, zasłużyły żeby ich głowy zostały zmiażdżone przez kamienie?
2. Czy wybranek boga, główny bohater opisanej legendy Lot, był mniej grzeszny od złych mieszkańców miasta? Przypomnę, że Lot chciał poświęcić swe córki, aby te zostały zgwałcone przez tłum, dobijający się do domu Lota?
3. Czy według Twojego boga odwrócenie głowy(SIC!), jest czynem zasługującym na natychmiastową śmierć?
Dopiero teraz znalazłem czas aby Ci odpowiedzieć.

Czy niewinne dzieci, które nie były świadome grzechu, a które zostały ukarane przez miłosiernego boga, zasłużyły żeby ich głowy zostały zmiażdżone przez kamienie?


@Pogromista: nie zasłużyły moim zdaniem. Niemniej, system tego rodzaju kar istnieje do dziś dnia. Rodzice dzieci są np. super biedni, piją alkohol do upadłego i nigdy nie trzeźwieją -> dzieci trafiają do domu dziecka. Czy zasłużyły na taką karę, aby się
@imlmpe: dzięki za odpowiedź. Doceniam trud jaki włożyłeś w ten wpis!
Teraz dopiero uświadomiłem sobie, że Tobie chodziło o ludzi rzucających jakieś oskarżenia w kierunku boga, a którzy nawet nie przeczytali tej historii. No ja się do takich nie zaliczam. Miłego dnia :)