Wpis z mikrobloga

Tak sobie czytam wpisy w tagu #biblia i nie mogę wyjść z podziwu jaki tam momentami kwitnie #gimboateizm (ʘʘ)

Cytat z @KrakusPL:

bóg r---------a sodome i gomore bo robili pisiorek into doopa

źródło

Niieeee.... nieeee.... nieee!

W historii Sodomy, s--s analny to tylko epizod, a nie powód kary!

Historia wyglądała (w dużym uproszczeniu) tak:

- Sodoma grzeszy (za chwile wyjaśnie jak), więc Bóg ich ostrzega, że rozwali miasto jak nie będą grzeczni
- Sodoma pokazuje Bogu środkowy palec i robi swoje...
- Bóg wysyła dwóch aniołów (pod postacią ludzką) aby zwrócili uwagę mieszkańcom Sodomy, że jak się nie opamiętają, to rozwali miasto
- aniołowie schodzą na ziemie, a kilku mieszkańców Sodomy wyruchało ich w t---k i pokazało kolejny raz środkowy palec Bogu. Nadal robili swoje.
- Bóg sie zdenerwował i zrównał miasto z powierzchnią ziemi ( ͡ ͜ʖ ͡)

Wniosek gimboateisty?
Bóg rozwalił miasto, bo nie lubi anala (ʘʘ)
No piękny wniosek!

Wina Sodomy jest opisana w Biblii - głównym powodem rozwalenia miasta była pycha jego mieszkańców:
http://bibliepolskie.pl/zzteksty_wer.php?book=26&chapter=16&verse=49&tlid=8

Jak ktoś biblii nie lubi, to może jeszcze z Wikipedii sobie przeczytać:

Sodoma i Gomora – motyw biblijny, dotyczący zniszczenia przez Boga położonych w dolinie Siddim miast kananejskich Sodomy i Gomory na skutek niegodziwości ich mieszkańców (sorry, nie na skutek anala!).


Denerwuje mnie, gdy ludzie wyciągają jakieś głupie wnioski z Biblii nie czytając jej (bo i po co? można przecież czerpać wiedzę na jej temat np. z Kwejka, Demotów i mirko).

Inne głupoty znalezione we wpisach i komentarzach na mirko (kiedyś je sobie zapisałem w pliku na pulpicie):
- Bóg się zdenerwował na Onana, bo... Onan się Onanizował (bitch pleeeeese....)
- Jezus leżał w grobie 1,5 dnia, bo umarł w piątek wieczorem i zmartwychwstał w niedziele rano, a mówi się, że zmartwychwstał po 3 dniach (brak znajomości świąt żydowskich tutaj wychodzi...)
- Biblia nakazuje zabijanie ludzi za grzechy, a jednocześnie... mówi, że nie wolno zabijać! (problem z tłumaczeniem...)
- W starym testamencie jest 10 zasad (przykazań), które należy przestrzegać aby dojść do zbawienia (poważnie?)
- Ezechiel miał wcinać ludzkie odchody, ale na szczęście Bóg się zlitował i pozwolił mu zjeść wołowe (mirki! on nie JADŁ żadnych odchodów!)
- i wiele, wiele innych...

#chrzescijanstwo #wiara #religia #ateizm #przemyslenia #feels
imlmpe - Tak sobie czytam wpisy w tagu #biblia i nie mogę wyjść z podziwu jaki tam mo...

źródło: comment_ZrgsIdSRBePJZGCtlO9HLoqgLMmh8GGn.jpg

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dpdp + @Hipokryta: tak. Oryginał używa zwrotu "nie morduj". Zabijanie jako kara, jest dozwolone w biblii (w pewnych, konkretnych okolicznościach).

Wklejam screena ze słownika Stroga - tam jest info, że słowo to oznacza głównie morderstwo.
Wiele polskich przekładów ma też zwrot "nie morduj". Niestety, najpopularniejszy przekład (Tysiąclatka...) używa zwrotu 'nie zabijaj' i gimboateiści mają ubaw :(
imlmpe - @Dpdp + @Hipokryta: tak. Oryginał używa zwrotu "nie morduj". Zabijanie jako ...

źródło: comment_PwevZRBlQLnFdwt8saKtI81s5qnFsTxM.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@kovalski: No np. w obronie własnej. W imię Boga trudno mi stwierdzić, nie znam się, zależnie od sytuacji pewnie czasami tak, ale "w imięBoga" to dość ogólny zwrot, nie uważasz?
  • Odpowiedz
@kovalski: tak, możesz zabijać (wg Biblii) pod warunkiem, że jesteś czystej krwi żydem, żyjesz jakieś 3500 lat p.n.e. i masz zawarte bezpośrednie przymierze z Bogiem, a Bóg planuje zamieszkać w Twoim obozie...

Warto zwracać uwagę kto, kiedy i do kogo to mówił. To nie jest pozwolenie dane wszystkim ludziom.
  • Odpowiedz
@kovalski: Nie, ale na przykład w obronie własnej jest całkowicie dopuszczalne. Również jako kara doczesna kara śmierci kiedy wymierzona przeciwko temu co odebrał życie nie jest wzbroniona. Z drugiej zaś strony dochodzi kwestia Nowego Testamentu i przesłania Jezusa o miłości nawet do wrogów, ale i tam nie ma zakazu wymierzania im kary. Zauważ, że nawet teraz chociażby po bestialskim zabójstwie francuskiego księdza sam papież modlił się za jego oprawców i
  • Odpowiedz
@imlmpe ale zdajesz sobie sprawy że bronisz fikcyjnych bohaterów jakiejś starej książki? To tak jakby ktoś tu wyskoczył z obroną Batmana, bo drugi ktoś powiedział że batman sika na siedząco
  • Odpowiedz
ale zdajesz sobie sprawy że bronisz fikcyjnych bohaterów jakiejś starej książki?


@BillHickok: podchodzę do tego jak polonista do analizy dowolnej lektury.
Jak mi napiszesz, że Pinokio był ojcem Luka Skywalkera to uznam, że to kłamstwo (bo w książce tego nie było).
Tak samo z Biblią - dlaczego ktoś ma pisać nieprawdziwe informacje na jej temat, powodując tym samym sporo złych rzeczy (nienawiść do chrześcijan, powszechny hejt itp.).

Prawda/Fałsz w tym
  • Odpowiedz
wierzyc w boga w 2016 LUL


@Kereq: ale wiesz, że wpis jest nie na ten temat?
Wpis jest na temat głoszenia głupot, które mogą powodować nienawiść do chrześcijan, katolików i kiku innych religii bazujących na Biblii.

Jakby nie patrzeć... przez tę książkę zginęło trochę osób, po części przez jej
  • Odpowiedz
@imlmpe: czytałam Biblię i głównym powodem był nie konkretnie anal, a ruchanie się facetów nawzajem. więc tak, to był anal.
poza tym nie wyruchali aniołów, tylko chcieli, ale im się nie udało. Księga Rodzaju rozdział 19 się kłania.
powodem kary była rozpusta i ruchanie bez granic - List Judy wers 7.

przeczytaj Biblię zanim powiesz, że czytałeś Biblię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz