Wpis z mikrobloga

@Ryu: Jakby matka mnie zobaczyła teraz to by się nieźle zdziwiła, że słucham jakiś rekolekcji przez internet, a do kościoła nie można mnie zaciągnąć od kiedy skończyłem 18lat ;]
@WOiOwnik: Moja weszła do pokoju jak akurat puszczałem audycję Michalkiewicza w Radiu Maryja i się zaczynało tym ich klasycznym dżinglem to zdębiała na chwilkę :P

A z tym tagiem to może bardziej #antyteizm niż #antyklerykalizm ? To nie musi być tylko na temat kleru, ale na przykład jakbym wrzucił znalezisko o Cejrowskim zamykającym na niedzielę sklep internetowy.
@Ryu: Kiedy przez kilka lat praktycznie każdego dnia słuchałam Radia Maryja, a moja mama wchodziła rano do pokoju i słyszała ten charakterystyczny dżingiel albo poranne modlitwy, to po pierwszych kilku miesiącach trwania tego rytuału, w końcu stwierdziła pół żartem pół serio, że zaczyna się o mnie niepokoić ;-)
@dziadekwie: Z ranem i Radiem Maryja to mi się to strasznie kojarzy, bo pamiętam niezliczoną ilość poranków, gdy budziłem się u dziadków rano i właśnie leciały te godzinki. (tzn. chyba raczej ni te dosłownie, ale w innym wykonaniu)
@Ryu: Tak, mam podobne wspomnienia z wakacji u babci :-) Diabelnie to lubiłam, kojarzyło mi się z czymś kameralnym i bezpiecznym. I, jakkolwiek dziwnie to zabrzmi, było początkiem mojej fascynacji radiem (tak ogólnie, nie Radiem Maryja :P)
@Ryu: To jest jakiś straszny bełkot! Mówić prawie 15 minut, wypowiedzieć tyle słów, a w tym wszystkim zupełnie żadnej konkretnej treści - to trzeba sztuki...
@raj: Protest przeciwko programowi Cejrowskiego obudził demony. Na forum e-budda przyszła pani od chrześcijańskiej demonologii i w oparciu o tego faceta i o teksty w stylu ,,buddyści składali ofiary z ludzi i w tantrze uprawia się seks wśród trupów” pytała czy uważamy buddyzm za religię okultystyczną. :P
@Kamill: Z jakimś urojonym wojującym ateizmem nie ma to nic wspólnego. Dlatego też mi nie podchodzi antyteizm i antyklerykalizm jako tagi, bo żeby śmiać się z takich rzeczy nie trzeba nawet nie być osobą wierzącą.