Wpis z mikrobloga

#webdev #nieprogramowanie #startup

Ktoś bawił się we wprowadzanie płatności na stronę?

Żeby się nie rozpisywać, powiedzmy, że chcę zrobić płatności na wzór AirBnB ( ͡° ͜ʖ ͡°)

UserA ma zapłacić UserowiB jakąś kwotę (+ możliwa opłata manipulacyjna/donacja dla serwisu) i ma mieć wybór czy to karta/paypal (spotify ma jeszcze paysafecard i dotpay).
Ktoś wprowadzał coś takiego u siebie?

Szukam coś raczej dla mikroserwisu.
Korzystał ktoś ze Stripe? Lub nawet Stripe Atlas?
  • 13
@Verbatino: @MegaZU0: nie pomyslalem o nich, ale widze, że mają dość dobre prowizje z konkurentami

choć nie chciałbym się zamykać i jednak chciałem nawet uruchomić to w wersji globalnej.
Jezeli user placiłbym amerykańską kartą to Przelewy24 dodatkowo coś doliczają? bo to dobra opcja, ale chce mieć nie tylko polskich klientów
@kuba: przewalutowanie na pewno będzie, jeżeli celujesz w target globalny no to nie pomogę bo raz pracowałem z paypal. Osobiście tylko programuje i stosuje się do wytycznych, czasami się strzeli audyt i poprawki, ale ostatnio posucha czas chyba czekać znowu do zimy kiedy resorty zimowe będą robić na już strony.
@kuba: Przelewy24 obsługują portfele paypall i skrill... Wątpie byś kierował swoje usługi na rynki gdzie nie ma tych pośredników...
Integracja banalna + gotowe moduły... nawet mają gotowe biblioteki do appek mobilnych...
Prowizja też jest na akceptowalnym poziomie...
@mentis: a do tego też polecasz jakiś system?

@michalkosecki chciałem nawet w samym wpisie Cię zawołać ale stwierdziłem, że Ty jednak nieco innymi rzeczami się zajmujesz, ale znalazłem, że się udzielałeś w komentarzach odnośnie Stripe :) co jest Twoim faworytem?