Wpis z mikrobloga

#!$%@? co jest z tym społeczeństwem nie tak?!
Mam mały sklepik z serwisem komputerów. Raz w roku jest okres, że przychodzą do mnie ludzie pytać o praktyki do szkoły. Praktyki ma się chyba w wieku 17 - 18 lat.
Praktykantów nie przyjmuję, mam uraz, bo raz #niebieskipasek #!$%@?ł mnie z towaru, a raz wziąłem #rozwoypasek, który nie potrafił nawet zainstalować przeglądarki.
No ale do sedna. Kiedyś Ci młodzi ludzie przychodzili sami. Ale od 2 - 3 lat te stare chłopy przychodzą z matkami!!! I to #!$%@? on stanie skulony w kącie a matka pyta o możliwość praktyk, bo syn jest super znafcą komputerów!! Umie baterie w pilocie wymienić.
Myślałem, ze to tylko u mnie takie akcje, ale byłem ostatnio u znajomego, który miał tam jakiegoś praktykanta śmiesznego (jedyne co potrafił to zalać kawę), opowiadam mu akcję z matkami a on się śmieje, że ich praktykant też z matką przyszedł i to w sumie dzięki tej matce praktyki dostał.

No ludzie, ja #!$%@?. dorosłe chłopy, z matkami chodzą i te matki za nich muszą gębę otwierać!! Co to się #!$%@??!

#logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #gorzkiezale #informatyka
  • 221
@niemamnaimiepszemek: i bardzo prawilnie - tak się rozwija potencjalna pasja, choć pasja to może za duże słowo; ja jestem zdania, że każda osoba korzystająca często z komputera powinna chociaż raz złożyć (nawet przy asyście) części od początku do końca, żeby załapać jak to w ogóle działa. Tak ogólnikowo. ;)

opiekun roku powiesił dla jaj kartkę na drzwiach wydziału, że pierwszego dnia dni adaptacyjnych o 17 odbędzie się zebranie rodziców studentów pierwszego. I ponoć całkiem spora grupa przyszła i kompletnie nie widziała w tym nic zdrożnego (ʘʘ)


@prasowka: O stary, aż mnie dreszcz przeszedł z żenady.
No ale do sedna. Kiedyś Ci młodzi ludzie przychodzili sami. Ale od 2 - 3 lat te stare chłopy przychodzą z matkami!!! I to #!$%@? on stanie skulony w kącie a matka pyta o możliwość praktyk


@niemamnaimiepszemek: jak szukaliśmy u nas do pracy kogoś, to też się tacy zdarzali. Tylko do pracy/na staż. No #!$%@? mać xDDDD
@Arachnofob:

ja widzę ludzi często 24-25 lat po studiach którzy mają takie "doświadczenie" i pytam co robiła pani przez 5 lat studiów?

-studiowałam z rozbrajającą szczerością odpowiadają...

może ja jestem dziwny, ale ja na pracuję od 16 roku życia a w wieku 23 lat gdy byłem na drugim roku studiów założyłem własną działalność gospodarczą którą prowadzę do dziś


Super ! Spoko je jesteś taki zaradny i przedsiębiorczy, a jeżeli już zaspokoiłeś
mariusz-wozniak - @Arachnofob:

 ja widzę ludzi często 24-25 lat po studiach którzy ...

źródło: comment_O0TrXvmjvAqs4QPDEWRvas60uiIckoEq.jpg

Pobierz
@niemamnaimiepszemek: kumpel mojego taty opowiadał raz, że wziął do siebie do warsztatu chłopaków z samochodówki na praktyki. Jednego dnia zadzwoniła matka któregoś z chłopaków, żeby poinformować, że syn nie przyjdzie do pracy do końca tygodnia, bo jest chory i ona mu wypisze usprawiedliwienie xD
@niemamnaimiepszemek: to ja jak tylko skończyłem szkołę sam sobie w przeciągu tygodnia znalazłem pracę (właśnie w serwisie komputerowym), a teraz takie numery się odstawiają? xD

@mariusz-wozniak: głupot nie opowiadaj. Kierunków studiów, na których nie masz czasu, żeby się rozwijać w branży i stawiać pierwsze kroki jest dosłownie kilka. Generalnie na 9/10 kierunków kończąc 5cio letnie studia powinieneś chociaż móc się pochwalić jakimiś stażami czy praktykami w kierunku, które Cię interesują.