Wpis z mikrobloga

#!$%@? co jest z tym społeczeństwem nie tak?!
Mam mały sklepik z serwisem komputerów. Raz w roku jest okres, że przychodzą do mnie ludzie pytać o praktyki do szkoły. Praktyki ma się chyba w wieku 17 - 18 lat.
Praktykantów nie przyjmuję, mam uraz, bo raz #niebieskipasek #!$%@?ł mnie z towaru, a raz wziąłem #rozwoypasek, który nie potrafił nawet zainstalować przeglądarki.
No ale do sedna. Kiedyś Ci młodzi ludzie przychodzili sami. Ale od 2 - 3 lat te stare chłopy przychodzą z matkami!!! I to #!$%@? on stanie skulony w kącie a matka pyta o możliwość praktyk, bo syn jest super znafcą komputerów!! Umie baterie w pilocie wymienić.
Myślałem, ze to tylko u mnie takie akcje, ale byłem ostatnio u znajomego, który miał tam jakiegoś praktykanta śmiesznego (jedyne co potrafił to zalać kawę), opowiadam mu akcję z matkami a on się śmieje, że ich praktykant też z matką przyszedł i to w sumie dzięki tej matce praktyki dostał.

No ludzie, ja #!$%@?. dorosłe chłopy, z matkami chodzą i te matki za nich muszą gębę otwierać!! Co to się #!$%@??!

#logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #gorzkiezale #informatyka
  • 221
ze znajomości zagadnień komputerowych - przyszły do mnie ostatnio dwie maturzystki żeby skserować im zdjęcia - z czystej ciekawości zapytałam PO CO? A one, że chcą sobie do CV wkleić. Ja mówię WTF? to mam je zeskanować i sobie je wstawicie w Wordzie tak? - nie nie, niech Pani skseruje i my sobie wytniemy i wkleimy XD ...załamałam się (ale odwiodłam je od tego pomysłu i zeskanowałam i zrobiły te CV jak
@M4ks: Ja dlatego kocham pizzaportal/pyszne do zamawiania jedzenia przez neta bo nie trzeba się odzywać do ludzi a co gorsza kobiety często odbierają telefony w pizzerii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Byłem w tym roku złożyć papiery na studia w celu posiadania legitymacji i przez 5 lat też się troche zmienilo. Połowa ludzi podchodziła do okienka z rodzicami i biegała coś dla nich kserować bo synek zapomniał
@JudeMason: wyobraź sobie, że dzwonimy do kandydatów, aby zaprosić ich na rozmowę i od jednego kiedyś usłyszałem

A na jakie stanowisko ja tam kandydowałem?

ja WTF !? to ja mam mu mówić gdzie chce pracować?
za chwilę słyszę, Mamaaaa dzwonią z jakiejś firmy i chcą mnie na rozmowę zaprosić, co mam im powiedzieć!?

przyszedł... następnego dnia, ale pracy nie dostał bo po licencjacie miał wpisane 4 lata "praca w rodzinnej firmie"
@niemamnaimiepszemek: składałem papiery na studia, to ludzie w wieku 20 - 23lata przyjeżdżali z tatą i mamą. Tak teraz jest, nie zmienisz tego, rodzice dbają o dzieci i chcą być z nimi w takich chwilach jak; 'pierwsza praca - nawet jak to praktyki', 'czy w trakcie składania papierów na studia'.
@niemamnaimiepszemek: Mam w rodzinie gościa, co nigdy nic sam sobie nie załatwił. Praktyki - mama, CV do pierwszej roboty ja mu musiałem napisać, na rozmowę o pracę zawoził go wujek z babcią, do pracy jak zaspał zawiozła go mamy koleżanka, raty na jakiś sprzęt - mama. Opłaca - a jak - mama. Po buty i dresy - z mamą. Beka największa, że wyprowadził się z dziewczyną to opłaty robiła jego lasia,
Ostatnio byłem na uczelni i chyba teraz jest czas na składanie papierów. Przyszły 4 osoby do dziekanatu i wszystkie z matką XD Przed wejściem mama wyjmuje z siatki, (którą sama nosi wtf) papiery i pokazuje synkowi, ze musi to zanieść tam o(pokazując na drzwi dziekanatu).

@victordeleco2: Nie jestem co prawda matką, ale bratem: podwiozłem siostrę na uczelnię - miałem do wyboru iść z nią do dziekanatu lub siedzieć w samochodzie przez
@niemamnaimiepszemek: Szkoda, że nie przyjmujesz różowych na praktyki; niektóre potrafią zaskoczyć. Wiem, bo sama swojego czasu załatwiałam sobie praktyki właśnie jako serwisantka po tech-infie. Ale nie przyszłam z mamusią. ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i wyglądało to tak, że dany zakład przyjął z naszego technikum około pięciu osób, byłam jedyną dziewczyną. Na koniec praktyk wystawia się ocenę, oprócz tego każdy musi prowadzić "dzienniczek". Jako jedyna dostałam 5,