Wpis z mikrobloga

K---a co jest z tym społeczeństwem nie tak?!
Mam mały sklepik z serwisem komputerów. Raz w roku jest okres, że przychodzą do mnie ludzie pytać o praktyki do szkoły. Praktyki ma się chyba w wieku 17 - 18 lat.
Praktykantów nie przyjmuję, mam uraz, bo raz #niebieskipasek o-----ł mnie z towaru, a raz wziąłem #rozwoypasek, który nie potrafił nawet zainstalować przeglądarki.
No ale do sedna. Kiedyś Ci młodzi ludzie przychodzili sami. Ale od 2 - 3 lat te stare chłopy przychodzą z matkami!!! I to k---a on stanie skulony w kącie a matka pyta o możliwość praktyk, bo syn jest super znafcą komputerów!! Umie baterie w pilocie wymienić.
Myślałem, ze to tylko u mnie takie akcje, ale byłem ostatnio u znajomego, który miał tam jakiegoś praktykanta śmiesznego (jedyne co potrafił to zalać kawę), opowiadam mu akcję z matkami a on się śmieje, że ich praktykant też z matką przyszedł i to w sumie dzięki tej matce praktyki dostał.

No ludzie, ja p------e. dorosłe chłopy, z matkami chodzą i te matki za nich muszą gębę otwierać!! Co to się o--------a?!

#logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #gorzkiezale #informatyka
  • 221
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dlatego jestem za przywróceniem obowiązkowej służby wojskowej.


@bury256: chyba nie wiesz co piszesz. malo juz mamy samobojstw? skoro tacy ludzie boja sie samemu zalatwic praktyki, prace, to gdzie mu tu mowimy o swoistej szkole przetrwania.
  • Odpowiedz
@Arachnofob:

Pewne rzeczy załatwia się samemu po skończeniu gimnazjum... inaczej jesteś c--a a nie facet.

I oczywiście mam załatwiać te sprawy tak jak ty chcesz bo bedę cipą?
Prawda jest taka że prawdziwy facet to ma w------e na takie gadanie i jak zechce to pójdzie do dziekanatu z matką jak @miki4ever: a nie będzie się zastanawiał czy co to zrobił jest wystarczająco męskie.
  • Odpowiedz
@niemamnaimiepszemek: thx bro za ten wątek, pokazałem go mamie żeby poczytała.(mój brat) Byłem z nim w dziekanacie ale nie miał jednego papierka i musimy w poniedziałek lecieć do kalisza. Zawieź go - mówi mama a ja że on już ma k--w... 20 lat i od teraz ma sam sobie p--------e kwity załatwiać. no i masz mame płacz (,) ale teraz czyta tą gownoburze i chyba rozumie
  • Odpowiedz
@niemamnaimiepszemek: do przeciętnego technikum informatycznego idą ludzie średnio ogarnięci w komputerach i w ogóle nie wiążący przyszłości z informatyką. Kto ma łeb idzie do liceum, bo zawodem z dzisiejszego technikum to sobie można tyłek podetrzeć. Oczywiście nie mówię, że to jest standard, bo widziałem gości z drugiej czy trzeciej technikum co potrafili zrobić takie rzeczy, że ludzie po studiach (po których teoretycznie powinni to umieć) tego nie potrafią.
  • Odpowiedz
@Arachnofob tak, na wykopie jest trend, że najlepiej w wieku 16 lat się wyprowadzić z domu i pracować, w wieku 18 lat założyć firmę a k---a w wieku 23 własny fundusz hedgingowy albo drugie Oracle

Skąd taki hejt na to, że pomgają niektórym rodzice? Ja też bym chciał pomagać dzieciom.
Ja tam niw ukrywam, mieszkam w ich mieszkaniu i utrzymuje sie za ich pieniadze czesciwo, bo wole zdobywac doswiadczenie w zawodzie
  • Odpowiedz
) jak jesteś do 89-90 lub wcześniej to spoko, ale pokolenie 1998-2000


@Arachnofob: ten no a 97?
@niemamnaimiepszemek: miałem praktyki w tym roku...
I u nas to była masakra od drugiej strony... Jakaś firma szukała, każdy gadał że to najlepszy wybór itd itp... cały miesiąc sprzątali piwnice w zakładzie, takie k---a praktyki technik-informatyk :D
Ja na szczęście tam nie trafiłem, trochę z pomocą kolegi który już kogoś znał dostałem się do małej firmy i cały
  • Odpowiedz
Mnie jakieś 10-12 firm nie chciało przyjąć na praktyki. W końcu znalazłam je w... urzędzie miejskim.|
Ogólnie po takim miejscu zbyt wiele oczekiwać nie mogłam, nawet nie wiedziałam co będę robiła. W końcu przychodzi dzień praktyk i po szkoleniu bhp zostałam poinformowana pod jaki pokój mam się udać... Patrzę: Wydział nieruchomości, no spoko dział z moim zawodem nie związany ale może tam mnie akurat potrzebują. Wchodzę, duży pokój siedzą tam cztery biurwy przy komputerach, a kierownik jest w momencie opowiadania o tym że był na Och Karol 2 w kinie i to straszny wyciskacz łez...

Dz-Dz-Dzień dobry ja miałam się tu zgłosić bo jestem praktykantką

(ʘʘ), masz klucze
  • Odpowiedz