Wpis z mikrobloga

Kto wczoraj chcial sobie zrobic #kupautozmikro pojechal po #bmw

http://olx.pl/oferta/bmw-seria-5-mega-cena-super-stan-zarejestrowany-w-pl-manual-okazja-CID5-IDgi70b.html#:3431ab33ea

No ja.
Kto ogladajac kilkadzisiat aut w tygodniu wypytal przez telefon "wlasciciela" o wszystko o co mozna.
No ja.

Przez telefon rokowalo. Wydawal sie byc gosc ogarniety. Ksiazki, kluczyki !!!111one
Mam 400 km w jedna strone, ale w sumie nie mam co robic. Cena ugadana, cos tam sie zarobi.
400km poszlo szybko, bo #lewymigacznonstop #mistrzlewegopasa .
2200 metrow do celu korek w uj , bo #woodstock . Stoje 2 godziny w korku, bo ludzie na #brudstock przyjechali.
Auta sie gotuja. Pomoz zepchnac golfa. Napraw w 10 minut waz w jakiejs starej bawarce.
W koncu dojechalismy na miejsce. Gruz nie auto. Obraz nedzy i rozpaczy. Handlarz a nie wlasciciel klamie w zywe oczy.
Z auta sie leje, kopci ma ze 500 tysiecy lekko. Bite, malowane, elementy poprzykrecane blachowkretami . Jakas ex-taxowka albo cos. Handlarz chce sprzedac za 18, ale i tak nie wezme bo bym klientowi w oczy nie spojrzal.
Mowie,ze jest debilem , zaczyna sie rzucac. #!$%@? mu jedyne kluczyki w zarosla i odjezdzam #likeaboss.

Droga powrotna na miekko. Radyjko, przpepisowo.
50km od domu rezerwa. Zjezdzasz na stacje. A tam 2 #motocykle #enduro na dunskich blachach. Spogladam z zazdroscia. I ruszam za nimi. Nawet niechce mi sie ich wyprzedzac tylko tak sobie w trojke jedziemy. Robi sie ciemno. Zczyna padac. Jada juz na stojaco rozgladajac sie po zadupiach jakie mijamy (droga powiatowa). Znam to uczucie, bo towarzyszlo mi wiele, wiele razy.

Wyprzedzam w srodku lasu. Zatrzymuje ich.
- Szukacie noclegu?
-yyyy.. no tak.
- to za mna!

Na miejscu prysznic, ogarnelismy transalpa troche, zamowiona pizze wciagneli w 3 sekundy, napilismy sie piwka, wodeczki i bylo pieknie. Sprzedalem kilka miejscowek w Bieszczadach, na Ukrainie i Rumunii. Maja jeszcze 1,5 tygodnia. Dokladnie tego co potrzeba na koniec #!$%@? dnia. ( )
Pojechali wlasnie na #oswiecim . Wiec jak ktos z okolic to na pewno beda szukac noclegu.

#czujedobrzeczlowiek #coolstory Dzis lekko #kac i ##!$%@? Ide z dziecmi na basen. ( ͡ ͜ʖ ͡)
Pobierz bigger - Kto wczoraj chcial sobie zrobic #kupautozmikro pojechal po #bmw 

http://o...
źródło: comment_mIRWiQBSnQUYAaG09IgMk8kT96BZnJmb.jpg
  • 54
@bigger: oglądałem ok 6 E60, większość roczniki powyżej 2006, i nie wiem jakie to ma być auto dla Ciebie, ale dla mnie ma być przedewszystkim nie drutowane i serwisowane na dobrych częściach bo jak to robisz na kiepskich to z BMW zostaje tylko znaczek, największym hitem było e60 2006 rok, dokładany M'pakiet z felgami 18, a na felgach oponych chińskie za 250 zł sztuka. Nawet się nie jechałem przejechać

Rożnica jest
@xspeditor: Ogladales 6. Ja mialem na placu przez wszystkie lata kilkanascie. Swoich 2,5 sztuki. Moim gruzem za 17k robie czasami w tygodniu 2,5kkm . Ile ogladalem e60tek to nie mam pojecia nawet. Mam mierniki, interfejsy i porownanie.

I dalej twierdze,ze moje za 17 jest lepsza niz 9 na 10 sztu tych za 30.
A Ty dalej nie widzac mojej i nie posiadajac zadnej bedziesz twierdzil,ze sie nie da. (
@bigger: serio jest szansa kupić e60 za 20k? jeżdzę od wielu lat e46 i w sumie nie narzekam, ale za 20k bez mrugnięcia okiem przesiałbym się do serii 5. ale jakoś nierealne mi się to wydaje.
@cube: Spokojnie.

Ten egzemplarz

http://olx.pl/oferta/bmw-seria-5-os-priv-automat-navi-dvd-skora-xenon-alu-18-quot-lekko-uszkodzona-CID5-IDgu90f.html#:0f977f75cc#gallery

ogladal moj znajomy. W temacie oblatany lepiej niz ja.
Prywatny wlasciciel, 2 komplety kol, faktury itd.. Za 20 tysiecy finalnie poszla i byl igla. Wkladu moze ze 2 tysiace.
Zero kombinacji i picowania.

Juz tu wklejalem fote, ale dla Ciebie raz jeszcze:

Kupilem za 18 normalnie z ogloszenia (wystawione za 19900)

530, na ladnej kierownicy, ksiazki, kluczyki. Z wad:

- 2-3 elementy do przelakierownia jakby mialy
Pobierz bigger - @cube: Spokojnie. 

Ten egzemplarz 

http://olx.pl/oferta/bmw-seria-5-os...
źródło: comment_4LSPD108g98oF6W19CxFkjbfEhrJyWvi.jpg
@Kick_Ass: Letko. Patrz wyzej + zalozenia:

- niekoniecznie musisz kupic w 2 dni od momentu zaczepia poszukiwan
- pewnie nie bedzie 50 km od Twojego domu
- moze sie zdarzyc ,ze pojedziesz w ciemno - patrz moj post ;)
- bierz pod uwage delikatnie uszkodzone lub/i z wadami, raczej od prywatnych wlascicieli
- musisz wziac kogos ogarnietego, bo inaczej loteria.

To jest kwota za ktora kupisz, zrobisz pakiet startowy i bedziesz
@damian_co_dalej: Na bmw ? Zadnych. Z perspektywy handlarza na e60 nie da sie przytopic. W jakim by stanie nie bylo zawsze znajdzie sie chetny seba. Zawsze.

Przytopilem w tym roku tylko na Alfie 159. Ze 2 tysiace.
@damian_co_dalej: Nie licze.

Ale nie za duzo. Staram sie tyle ile moge zweryfikoac przez telefon. A da sie sporo. Zwykle tak do 200-300km kulam sie.
Zalozmy , ze kilka razy w tym roku gdzie na miejscu okazal sie trup choc myslalem,ze bedzie inaczej.
Czasami zakladam,ze bedzie trup a jest calkiem ok.

Staram sie tez w miare mozliwosci cos po drodze jako plan awaryjny miec w zapasie.
@bigger: szukam takiej e60 w sedanie już trochę czasu do 30k i niestety diesle zawsze mają jakieś kłopoty, a to wtryski leją, a to przepływomierz leży, a to znowu konwerter w automacie do wymiany i tak się kulam od jednego do drugiego. Benzyny 2.5 i 3.0 za to znikają w ciągu godziny i jak tu żyć :P
@bigger: Te Bejce są już po 20-25k o.O? Dlaczego to tak poleciało w dół? Drogie koszty utrzymania czy są awaryjne ogólnie czy jest tego zalew z zagranicy albo to jakieś podstawowe wersje?

Powiedz cumplu jak rozpoznałeś że to jednak handlarz? Swój swego pozna czy na miejscu było wręcz widać że prowadzi taką działalność otwarcie? Jeździsz z przyczepą/lawetą w takie trasy z myślą o tym że może faktycznie wrócisz furą czy jak
@marianmarcin: Generalnie uzywane samochod kazdy ma jakas wade. Mniejsza lub wieksza. Kwestia przeliczenia ile bedzie kosztowac naprawa i czy warto to robic np. malowac caly blotnik w orginalnym lakierze, bo gdzies tam jest 3 cm rysa.

Smialo moge powiedziec, ze moje prywatne e60 jest tak blisko idealu jak tylko uzywane auto moze byc. Kazdy jeden silniczek dziala. Mechanicznie igla i zadnego bledu nawet spalonej zarowki. A,ze kiedys byla bita i miala