Wpis z mikrobloga

@sexlord: nie życzę Ci źle, ale wystarczy jeden poważniejszy uraz, nawet jakieś bardziej skomplikowane złamanie i wtedy nie dość, że ta cała kasa, którą wpłaciłeś przez 4 lata pójdzie na Twoje leczenie to jeszcze z wielu składek innych będziesz miał dołożone :)

dlatego tez to się nazywa "ubezpieczenie". Płacisz składkę stosunkowo niską regularnie, ale za to jak coś się stanie ci, to nikt nie patrzy na to ile kosztuje leczenie
by mogli #!$%@?ć, że jaki wyzyskiwacz. Nawet za minimalną krajową stoją duże


@frostdemon: gdyby nie było obowiązkowego ZUSu, albo innego podatku służącego do budowania emerytury, to 95% polskiego społeczeństwa #!$%@? by strzelił po przejściu na emeryturę, lub nikt by nie miał emerytury.
Gdybyś miał rynkowo uwarunkowane ubezpieczenie medyczne (ryzyko+zysk=składka), to #!$%@? by Cię strzelił, jakbyś zobaczył swoją składkę medyczną w wieku 65+ lat.
nie życzę Ci źle, ale wystarczy jeden poważniejszy uraz, nawet jakieś bardziej skomplikowane złamanie i wtedy nie dość, że ta cała kasa, którą wpłaciłeś przez 4 lata pójdzie na Twoje leczenie to jeszcze z wielu składek innych będziesz miał dołożone :)

dlatego tez to się nazywa "ubezpieczenie". Płacisz składkę stosunkowo niską regularnie, ale za to jak coś się stanie ci, to nikt nie patrzy na to ile kosztuje leczenie


@salvador_w_dali: Ja
@frostdemon: Ja bym wolał dostać całość ale pod warunkiem że nie trzeba nic opłacać.
zdrowotne, nawet nie chce liczyć ile tysięcy na to poszło w ostatnich latach, a ile razy wymagałem pomocy medycznej.. 0 razy, jakbym dostał tą kasę to bym ją miał dla siebie.
Dlatego łatwo by było stworzyć bazę, o której pisałem wcześniej. Jakoś operatorzy telekomunikacyjni potrafią :)


@frostdemon: Ale przecież ludzie doskonale wiedzą, co muszą płacić. Janusze wbrew pozorom nie są takimi idiotami, jak wykopowa inteligencja próbuje ich przedstawić.

Po pierwsze, koszty pracy w Polsce są prawie najniższe w Europie, zarówno nominalnie jak i proporcjonalnie.
Na wykresie pokazującym wysokość kosztów pracy, Polska zajmuje aż szóste miejsce. Skandal! Oczywiście, miałem na myśli szóste miejsce
źródło: comment_lwapF8guLJ5FoTFkIpSnzpsz9XHCKq4P.jpg
@lerner Nie, ludzie wiedzą ile płacą podatków. Tak, w Polsce obciążenia są stosunkowo niskie w porównaniu do krajów UE, co nie znaczy że są niskie. Kraje zamożniejsze mają z reguły bardziej przyjazne otoczenie biznesowe, liczne transfery do osób fizycznych i przedsiębiorstw, większą bazę kapitału, więc skutki gospodarcze tych obciążeń są mniej dotkliwe niż byłyby w Polsce.

@lecho182 Jak to się dzieje że ludzie posyłają swoje dzieci na studia zamiast "#!$%@? je strzelić"
dlatego to pracodawca robi żeby mogli #!$%@?ć, że jaki wyzyskiwacz. Nawet za minimalną krajową stoją duże pieniądze.


@BobBuilder: pracodawca też to wrzuca w koszty. były już na wykopie wyliczenia. Mimo obiegowej opinii nie wychodzi na tym tak źle.
@frostdemon: dopiero by ich strzelił jakby nie mieli po czym jeździć, złamanie nogi byłoby równoznaczne z bankructwem lub pójście na dobre studia generowało dług przynajmniej 30k $. akapki i #!$%@? i tak nic się #!$%@? nie nauczą.