Wpis z mikrobloga

Przeraża mnie nienawiść do osób transpłciowych. Stworzyłem ankietę będąc ciekaw czy motywem nienawiści jest niewiedza czy też moralność. Ludzie generalnie nie grzeszą rozumem i dla większości z nich płeć determinuje to czy w kroczu znajduje się żylasty przyjaciel czy też pyszne wargi sromowe. 'Transpłciowość? Pff, choroba psychiczna.', 'Patrz synu jakie dziwadło, facet w kiecce, rozstrzelałbym', 'Nie ma żadnego gender, masz penisa to jesteś mężczyzną'. A kobieta z penisem? A mężczyzna z cipką? Kobieta z męskim umysłem i mężczyzna z kobiecym? Osoby z wymieszanymi cechami? Większość nie ma pojęcia o badaniach na temat płciowości i seksualności, dlatego reagują z taką agresją. Tu na wykopie wiele razy wrzucano naukowe publikacje i badania ukazujące, że transpłciowość to coś zupełnie normalnego i udowodnionego, ale i tak pojawia się mechanizm wyparcia - 'kupione badania, facet to facet, mącą nam w głowach by zniszczyć nasze damsko-męskie społeczeństwo..'. Niezrozumienie generuje strach i nienawiść oraz zamienia życie osób transpłciowych w piekło - boją się wyjść na ulicę, muszą rezygnować z własnego szczęścia bo społeczeństwo patrzy na nich z obrzydzeniem.

Zgodnie z najnowszymi badaniami 100% mężczyźni oraz 100% kobiety to odstępstwo od normy, bo większość z nas ma mieszane cechy. Ja np. jestem gdzieś tak w 95% męski, ale mam też 'kobiece cechy' - jestem bardzo wrażliwy, emocjonalny, troskliwy, lubię się przytulać i mam mnóstwo empatii. Większość ludzi ma taki pierwiastek płci przeciwnej, ja to akceptuję i tym bardziej pochylam się nad losem takich, którzy są 50-50 lub mieli to nieszczęście urodzić się w ciele kobiety z męskim umysłem lub na odwrót. Przecież dla takich osób to musi być niesłychany dramat, gdy rodzice Cię nie akceptują, gdy rówieśnicy wytykają Cię palcami, nazywają pedałem, ciotą, dziwadłem, gdy społeczeństwo odmawia Ci prawa do szczęścia, zasłaniając się moralnością. Bo co, bo kiedyś takich osób nie było i to 'fanaberie' XXI wieku? Bo transpłciowość nie mieści się w 'normach społecznych'? Bo komuś religia nie pozwala tego zaakceptować? Bo co dzieci powiedzą jak zobaczą na ulicy osobę transpłciową? To niedorzeczne. Osoby transpłciowe zasługują na prawo do szczęścia, do realizacji samego siebie, do zmiany płci, do swobodnego chodzenia po ulicy, nie bojąc się, że Seba i Mati spuszczą im jednopłciowy #!$%@?. Należy edukować ludzi. Należy pozbyć się prymitywnej moralności i norm społecznych, które niszczą życie osobom transpłciowym (homo, bi itd. również ale to inny temat). Tolerujesz osoby transpłciowe, ale 'nie powinny się z tym afiszować'? A co to za tolerancja skoro mają siedzieć w domu.. to tak jakbyś 'tolerował' czarnoskórego męża swojej córki, bylebyś sam go nie widział. Z góry zakładam, że większość w ankiecie nie akceptuje osób transpłciowych więc ciekawi mnie czy brzydzicie się ich/boicie/nienawidzicie z powodu niewiedzy, moralności a może jeszcze czegoś innego?
#oswiadczenie #rozowepaski #niebieskiepaski #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #lgbt #ankieta #pytanie

Jaki jest Twój stosunek do osób transpłciowych?

  • Akceptuję - mają prawo do pełni szczęścia, popieram ich 17.7% (481)
  • Toleruję, ale 'nie powinni się z tym afiszować' 40.1% (1087)
  • Nie akceptuję - to zaburzenie psychiczne 30.8% (837)
  • Nie akceptuję ze względów moralnych/społecznych/religijnych/innych 5.7% (156)
  • Sprawdzam/Nie wiem 5.6% (153)

Oddanych głosów: 2714

  • 85
  • Odpowiedz
  • 14
Mój świętej pamięci wujek tak mówił "bo nie wiadomo czy to wyruchać czy flaszke wypić więc na co to komu"
  • Odpowiedz
tolerujesz osoby transpłciowe, ale 'nie powinny się z tym afiszować'? A co to za tolerancja skoro mają siedzieć w domu..


@LudzkieScierwo: O Boże... jaki rak...

Po pierwsze - zaczynając od lekcji języka polskiego

afiszować
1. rozgłaszać, ostentacyjnie ukazywać coś;
2. afiszować się - obnosić się z czymś przesadnie, zwracać powszechną uwagę na swoje cechy, koneksje itp.

tolerować
1. «odnosić się z pobłażaniem do nagannych zachowań lub zjawisk»
2. «godzić się na
  • Odpowiedz
@LudzkieScierwo:
Słabe odpowiedzi w ankiecie. Zupełnie niepotrzebnie dałeś w pierwszym punkcie na końcu "popieram ich". Po co? Ja na przykład zagłosowałbym na opcję nr 1, bo zgadzam się z pierwszym zdaniem, ale nie popieram ich. Bo co to niby znaczy? Popierać można czyjeś poglądy, a nie czyjąś płeć czy kolor skóry.

Dodatkowo ostatnie 2 punkty są prawie takie same. Poza tym mieszasz w ankiecie 2 różne kwestię: stosunek do takich osób
  • Odpowiedz
@LudzkieScierwo:

coś zupełnie normalnego

zdefiniuj "normalnego" xD bo normalne z definicji to to chyba nie jest.
Z drugiej strony mogę tolerować coś i się tym brzydzić, z fartem mordo, dobrze przeczytać twój wpis z rana. xD

  • Odpowiedz
@LudzkieScierwo Nienawiść do osób transpłciowych to idiotyzm. Ich mózgi różnią się od mózgów osób bez zaburzenia tożsamości płciowej, konkretnie jądro łożyskowe prążka krańcowego i trzecie jądro śródmiąższowe podwzgórza przedniego.
I co w takim przypadku zrobić z transem, skoro płeć psychiczna i morfologiczna nijak się nie chcą dogadać? Przecież mózgu jej nie ulepisz od nowa.
Konsensus jest taki, że osoba transpłciowa kiedy zostaje skierowana na leczenie, przyjmuje kurację hormonalną, robi test życia, wspiera
  • Odpowiedz
@LudzkieScierwo:

Bo komuś religia nie pozwala tego zaakceptować?


Jeszcze odnośnie tego. Nieraz słyszałem wśród niektórych osób, że religia katolicka jest temu przeciwna. Kiedy pytałem, w którym miejscu i kto tak powiedział, nie uzyskałem odpowiedzi.
Warto wiedzieć, że Kościół Katolicki nie ma jednoznacznego stanowiska w sprawie transseksualizmu korzystając z tego, że wiemy o tym zjawisku tak naprawdę bardzo mało.
Jednakże jeżeli sięgniemy do korzeni, do Pisma Świętego, konkretnie Ewangelii w Nowym Testamencie,
  • Odpowiedz
@LudzkieScierwo: Ponieważ jak kobieta się urodzi z pisiorkiem a facet z myszką to jest to odchylenie od normy; nawet jeżeli jest to naturalne to nie jest to powód aby urządzać ku temu parady i domagać się specjalnych praw. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Przeraża mnie nienawiść do osób transpłciowych


@LudzkieScierwo: stwórz chochoła bij w chochoła. Od razu zarzut że jacyś mityczni ludzie nienawidzą kogoś bo tak. Tworzenie wroga na siłę. Jaka to klasyczna zlewaczała zagrywka.
Usuń konto.
  • Odpowiedz
@dmobe O jak bardzo szanuję za odwagę. Konto na portalu gdzie powodem do urządzania seansu nienawiści może być tunel w uchu, mały tatuaż, pójście spać przed 22, a co dopiero homoseksualizm czy zaburzenie tożsamości płciowej?
To już test życia w wersji hard.

Trzymaj się i powodzenia cumpelo.
  • Odpowiedz