Wpis z mikrobloga

  • 1266
Rowerzyści, jak ja was #!$%@? nienawidzę. Ale tylko tych jeżdżących po drogach. Nawet nie wiecie jakie to jest niebezpieczne, jadę dziś ciężarówka i muszę omijać tych pasożytów i zawalidrogi. Wciągnie jednego czy drugiego mi pod koła bo pęd powietrza wytąci go z równowagi chociaż omijam powoli i szeroko bo tego wyprzedzeniem nie można nazwaci pójdę siedzieć przez jednego czy drugiego idiote. Po ścieżkach rowerowych lasach itp sobie jedziecie do tego nic nie mam. #rower #boldupy #oswiadczenie #niepopularnaopinia
  • 258
  • Odpowiedz
na 5? To ciekawe gdzie mam jechać, rowem ?


@rvek: Masz jechać grzecznie za nim jak nie możesz go wyprzedzić bez stwarzania zagrożenia.
  • Odpowiedz
via Android
  • 12
Idioci, nie jeżdżę w Polsce. Tu gdzie jeżdżę są tysiące kilometrów dróg rowerowych a ta szarancza dalej się pcha na drogi, ba ekspresowkami jeżdżą nawet.
  • Odpowiedz
Idioci, nie jeżdżę w Polsce.


@rvek: Spójrz na to z drugiej strony. Nauczysz się języków na kursach w szwabskim więzieniu gdy któregoś potrącisz ;)
  • Odpowiedz
Jeśli nie ma ścieżki rowerowej, a jest chodnik, to rowerzysta ma obowiązek jechać drogą, koniec, kropka.


@Piezoreki: i to jest bez sensu, powinien jechać chodnikiem

  • Odpowiedz
@rvek: u nas bylo ostatnio taki przykry wypadek. kierowca tira skrecal w prawo na skrzyzowaniu i... wciagnal rowerzyste pod ciagnik bo ten jechal "rowno z nim". Moze w martwej strefie kierowcy?... w kazdym razie sprawa przykra i ja bym kierowcy tira nie osadzala tak od razu
  • Odpowiedz
@rvek Dlatego uważam, że jeśli nie ma ścieżki rowerowej, to rowerzyści powinni mieć prawo, a nawet obowiązek jeździć po chodniku. Rowerzyście bliżej jest do pieszego, niż do samochodu.
  • Odpowiedz
Dlatego uważam, że jeśli nie ma ścieżki rowerowej, to rowerzyści powinni mieć prawo, a nawet obowiązek jeździć po chodniku. Rowerzyście bliżej jest do pieszego, niż do samochodu.


@kw401: super logika. Równie dobrze można napisać, że jak nie ma pociągu na torach, to ciężarówki mogą, a nawet powinny jeździć torami( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
to się możemy zmierzyć, pojedziemy na czołówkę i zobaczymy kto ma racje


@rvek: ten tekst to myślenie ameb umysłowych w ciężarówkach, jestem większy więc masz mi ustąpić i potem many filmiki jak jadą na czołówkę.

Co do poruszanego problemu, jak jest możliwość to wielu rowerzystów zjeżdża na pobocze, częściej za to widzę że ciężarówka nawet nie zwalnia próbując go wyprzedzić.
  • Odpowiedz
Serio bronicie tych rowerókow na ulicy XD w moim sąsiedztwie jest bardzo wąska i bardzo ruchliwa ulica. Jeżdżą nią tiry. I rowery. Za każdym razem jak widzę rowerzyste na tej drodze to mi słabo. Przecież to jest niebezpieczne._. I ten łańcuch aut za nim...
  • Odpowiedz
Rowery na ulicy to idiotyzm do kwadratu. Chętnie bym się poruszał tym środkiem lokomocji, ale po prostu się boję. Jeden zły manewr kierowcy i mnie nie ma. Pamiętajmy, że cykliści też popełniają błędy na drodze, ale ich konsekwencje są zazwyczaj dużo bardziej poważne, niż błędy kierowców.

Zagłosuję na partię, która obieca zniesienie kar za poruszanie się obok pieszych, a nie samochodów.
  • Odpowiedz