Wpis z mikrobloga

Zrobiłem kotlety mielone, policzyłem że z 900 gramów mięsa mielonego wołowego wyszło 13 kotletów czyli około 70g na kotlet. Jak policzyć teraz ile to ma dokładnie białka, tłuszczy i kalorii jak mam te 70g wołowiny? Kupuję dobre jakościowo, 100% wołowiny w składzie.

Na necie znalazłem jedynie takie coś: https://www.fatsecret.com/calories-nutrition/generic/beef-steak-ns-as-to-fat-eaten?portionid=50038&portionamount=70.000 ale tam jest stek 70 gramowy a nie mielone mięso, jest bardzo duża różnica w wartościach odżywczych między tymi dwoma? Jeśli tak to jak policzyć te moje?

#mikrokoksy #silownia #dieta #gotujzwykopem
Pobierz U.....n - Zrobiłem kotlety mielone, policzyłem że z 900 gramów mięsa mielonego wołowe...
źródło: comment_IWmBVApXPro2KefEsc3Ku0sSs5YHrmjH.jpg
  • 17
@UrbanHorn: Następnym razem licz wszystko przed obróbką.
Jeżeli chodzi o tłuszcz to zależy jaka wołowina, bo są takie z zawartością tłuszczu w przedziale 20%-5%. Ta 5% jest oczywiście najdroższa, gdzie 300g kosztuje około 8 zł. Jak kupiłeś gotową mieloną to na opakowaniu powinno być napisane zawartość tłuszczu poniżej iluś tam %. A jak kupiłeś zmieloną, sprzedwaną na wagę, to raczej szacuj około 20% tluszczu.
Do tego oczywiście dodaj wszystkie pozostałe składniki
@Gacrux: Już policzyłem i widać różnicę tak jak pisał @Radkovich moje kotlety mają około 190 kalorii w 70g wołowiny a w twoim linku 170 w 100g. Jeden taki mój kotlecik ma ~14g tłuszczu i ~12g białka. Zawartość tłuszczu w 100g oczywiście 20g ale czy to źle? Tłuszcze też są ponoć dobre, są całe diety że się je tylko tłuszcze.
@So_I_Scream: pierwszy z brzegu artykuł. klik

Snack on peanuts instead of potato chips or candy. Peanuts are high in monounsaturated fats and provide a good energy source without all the trans and saturated fats that are contained in typical snack foods. Again, don't overindulge in this good source of fats; but rather, limit their consumption to half a cup per serving.
Use olive oil in salad dressings and in marinades. Olive
@Gacrux: This is a problem in that LDL has an artery clogging effect, which promotes heart disease (LDL and HDL cholesterol are two of the four components of cholesterol, the other two being triglycerides, a blood fat lipid, and total cholesterol).

To z twojego artykułu, a teraz obejrzyj filmik
rzadka_kupa - @Gacrux: This is a problem in that LDL has an artery clogging effect, w...